Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Развлечения

banner12

Етіопатогенез – це що таке?

У медичній термінології тільки на перший погляд складно розібратися. Нерідко найменування будь-яких процесів або методів названі буквально або ж утворені від декількох характеризують їх слів. Прикладом подібного терміна і є «етіопатогенез». Визначення

Згідно з медичними словниками, етіопатогенез – це сукупність наявних у лікарів теоретичних знань і даних проведених досліджень про причини появи захворювання та механізм його розвитку. Особливою потребою у медичних працівників цей метод не має на увазі того, що він передбачає злиття воєдино причин і наслідків. Що означає?

Термін утворився шляхом поєднання трьох грецьких слів. Два з них утворюють "патогенез": ????? – захворювання... ( подробнее )

Як розібратися в людині? Популярні книги з психології

Кожна людина має своє уявлення про спілкування, але для деяких комунікація з іншими людьми має першорядне значення в силу їх екстраверсії або особливостей характеру, професії або способу життя. Якщо людина зацікавлена в тому, щоб почати краще розбиратися в оточуючих, а відповідно розуміти себе, розвивати і вдосконалювати свою мозкову діяльність, то йому буде цікаво дізнатися трохи більше про секрети розуміння людей. Важливо визначити, як розібратися в людині і зрозуміти його склад мислення. Використання науки

Поведінка – цілеспрямована система послідовних дій, закладена свідомістю і вироблена на інстинктивному рівні. Дія – психофізіологічний акт, а якщо точніше – результат складного... ( подробнее )

Гештальтпсихологія: основні положення, ідеї, представники, плюси і мінуси

Німецьке слово gestalt має сенс, схожий з російськими словами «форма», «структура», «образ». Виходячи з цього стає зрозуміло, що напрямок в психології з подібною назвою віддає пріоритет поясненню сприйняття навколишнього світу людиною, розглядає структуру особистості в цілому. Визначення поняття

Гештальтпсихологія – це науковий напрямок, що вивчає проблеми, які виникають в цілісності сприйняття, і займається ними ж на практиці. Саме поняття гештальт простими словами - це метод вивчення свідомості і психіки, в якому всі явища розглядаються як ціле, без поділу.

Також гештальт є одиницею аналізу. Свідомість в поєднанні з психікою в цьому напрямку психології розглядається як... ( подробнее )

Як закрити гештальт: способи

Коли вдається вчасно закінчити всі свої справи, людина відчуває себе щасливим. Ця особлива задоволеність від свого життя і усвідомлення того, що ти справжній молодець, роблять життя більш повною. Завдання пройти повний цикл у всіх починаннях закладена в свідомість кожного індивіда. Але деякі справи або стосунки з різних причин так і залишаються незакінченими.

"Ну й добре", - знизавши плечима, скажете ви. Все б добре, але тільки незавершена ситуація стає дверцятами, через яку з людини біжить енергія. Він не може в повній мірі бути «тут і зараз», працювати і радіти, просто жити. Він втрачає мотивацію і бажання розвиватися. З'являється втома, апатія, депресія. І якщо він не дізнається,... ( подробнее )

Психопрофілактика - це... Визначення, цілі і завдання, методи проведення

Публікація присвячена такому важливому розділу психології та медицини, як психопрофілактика. Це важлива частина знань практикуючого фахівця, який займається збереженням нервово-психічного здоров'я людини. Що таке психопрофілактика?

Спочатку варто дати визначення терміна. Психопрофілактика – це один з розділів загальної профілактики, що включає в себе сукупність заходів, спрямованих на вивчення причин та своєчасне усунення психічних порушень і захворювань.

Тобто психопрофілактична діяльність спрямована на формування загальної психологічної культури, створення умов для розвитку і своєчасне запобігання виникнення порушень у становленні особистості. Така робота може проводитися... ( подробнее )

«Риторика» Ломоносова М. В. Внесок Ломоносова у російську мову

Михайло Васильович Ломоносов народився в 1711 р. в селянській родині. Ще в юності він освоїв основи грамоти, а в 20 років подався до Москви отримувати освіту. Незабаром успіхи юнаки в науці були помічені, і його запросили до Санкт-Петербурга, в Академію наук.

У той час західно-європейська культура досягла свого розквіту: розвивалися риторика і ораторське мистецтво, відбувалися відкриття в самих різних областях. Росія успішно переймала іноземний досвід.

Ломоносов став видатним ученим. Він займався різними науковими галузями – від фізики до філології. І в кожній з них він досягав успіхів. Неоціненний внесок Ломоносова у російську мову. Далі в статті розповімо про один... ( подробнее )

Заповітна мрія - це сенс життя будь-якої людини чи щось інше?

Психологи вважають, що мріяти не тільки приємно, але навіть корисно для загального стану. Адже, мріючи про щось великому, людина розвиває себе духовно і зовні, прагне до свого бажанням. Однак, як з'ясувалося, між мрією і заповітної є різниця. Остання являє собою мету конкретної особистості, до якої вона прямує вже або ось-ось почне. Отже, якщо заповітна мрія - це певний орієнтир, то як він діє на людину, і, головне, як досягти мрії всього життя? Що таке заповітна мрія?

Якщо розглядати мрію з точки зору звичайної людини, то можна отримати визначення, що таке заповітна мрія. Отже, під заповітною мрією багато хто з нас розуміють якусь базу або основу, навколо якої кружляють всі думки... ( подробнее )

Андрій Володимирович Курпатов, психотерапевт: біографія, особисте життя, книги, діяльність на телебаченні

Андрій Володимирович Курпатов - вкрай значуща фігура не тільки в області психіатричних досліджень, але і популяризації науки. За свою кар'єру він випустив не один десяток книг, заснував величезний інтелектуальний проект "Ігри розуму", що випускається на платформі YouTube. Створив сотні наукових статей, рецензій і відео. На сьогоднішній день є президентом Вищої школи психіатричної методології. Рання біографія

Андрій Володимирович Курпатов народився в Ленінграді 11 вересня 1974 року. Обрав професію психіатра ще в дитинстві, наслідуючи приклад своїх батьків. Батько і мати доктора Курпатова були військовими лікарями. Після закінчення школи він вступив на навчання у Військово-морське... ( подробнее )

Категоричний людина - це... Визначення, характеристика, особливості

Люди часто говорять про когось, що він категоричний. Що означає це поняття? Яку людину можна вважати дійсно категоричним і як його обчислити у великому натовпі?

Визначення та поняття

Тлумачний словник говорить: "Категоричний - це той, хто впевнений у своїх судженнях, хто не допускає заперечень".

Ви напевно зустрічали людей, з якими вкрай складно спілкуватися. Вони не йдуть на компроміс і рідко слухають чужу думку. Таких людей практично неможливо переконати, тому що у них існує своя точка зору в абсолютно будь-якій темі. З ними краще не сперечатися, тому що навіть мирна дискусія може перерости у великий і серйозний конфлікт. Так який це категоричний людина? Різкі... ( подробнее )

Харизматична жінка - це... Поняття, вроджена харизматичність і способи її розвитку

Ймовірно, немає такої людини, якій не було б знайоме слово «харизма». Харизматичність кажуть, бажаючи виділити когось, підкреслити природну чарівність і шарм. Найчастіше це слово з'являється в різних тематичних статтях, присвячених відомим людям. Нерідко їм зловживають глядачі і театральні критики, розхвалюючи роботу будь-якого артиста.

Незважаючи на повсюдне вживання у мовленні, цей термін для багатьох людей залишається загадкою. Що це таке? Як з'явилося це поняття? Що означає саме слово? На ці питання готові відповісти небагато. І ще менше людей готові перерахувати якості, які роблять жінку харизматичною. Що ж це таке? Поняття

Розібратися з тим, що значить харизматична... ( подробнее )

banner13