Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Развлечения

banner12

Серйозні відносини: що значить, опис в психології, особливо для особистості

Молоді люди часто поспішають привнести в своє життя ілюзію «дорослості», надаючи надто великого значення таким речам, як симпатія, флірт або навіть просто ввічливе звернення осіб протилежної статі. Однак у житті кожного юнака і кожної дівчини настає момент, коли чітке розуміння того, що значить "серйозні стосунки", може вберегти їх від передчасних помилок, дозволить не упустити справжнє почуття. Про всіх хвилюючих питаннях на цю тему – далі у статті.

Серйозні відносини: що означає ця фраза?

Всі люди, незалежно від віку, потребують спорідненої душі, а, починаючи з старшого підліткового віку, до потреб морального характеру домішується ще й фізичний потяг, що виражається в... ( подробнее )

Адаптація: поняття, види, етапи та психологічні фактори

Після свого народження людина змушений протягом усього життя пристосовуватися до постійно мінливих умов навколишнього середовища, або, іншим словом, адаптуватися до неї. Поняття адаптації включає в себе знання, навички й уміння людини взаємодіяти із зовнішнім світом і людьми. Навколишні в той же час також повинні навчитися взаємодіяти з ним.

Це поняття є одним із ключових і найбільш широко вживаних в багатьох наукових дисциплінах: екології людини, етнографії, соціології, фізіології та ін. Здатність організму постійно пристосовуватися до змін не лише у зовнішньому середовищі, але і всередині нього самого також відноситься до поняття адаптації. Види адаптації, які застосовні до людським... ( подробнее )

Метод біологічного зворотного зв'язку (БЗЗ): опис, показання до терапії, переваги

На нинішній момент метод БЗЗ (біологічного зворотного зв'язку) є одним з найбільш поширених практик відновної терапії без застосування медикаментів. Його можна порівняти з фізіологічним дзеркалом, здатним допомогти людині свідомо керувати деякими функціями. Він полягає в перенаправленні даних, отриманих за допомогою датчиків, прикріплених до тіла людини, що апарат здатний перевести в картинку або звук, більш звичні для сприйняття людини. Основні відомості

Метод біологічного зворотного зв'язку (БЗЗ) в першу чергу є універсальним принципом взаємодії людини з різними системами організму. За тією ж схемою працюють деякі побутові прилади, наприклад, праска. Там зворотній зв'язок застосовується... ( подробнее )

Як включати мізки: способи змусити працювати мозок, ефективні методи, поради та рекомендації

Доведено, що ми використовуємо тільки 10 % від загального обсягу нашого мозку. Уявляєте, як здорово навчитися користуватися усіма 100 %?

Вийде це чи ні, відповісти складно. Але про те, як включати мізки і примушувати їх працювати, ми поговоримо в цій статті.

Загальні моменти

Як змусити свій мозок працювати? Існує безліч порад з цього приводу. Починаючи від найпростіших, на зразок прийому кави, і закінчуючи радою про відвідування спеціальних психологічних курсів, де вчать очищати мозок.

Як включати мізки насправді? І чи можливо вирішення такої задачі? Можливо все! Про те, як активувати роботу головного мозку, ми розповімо нижче.

Почнемо, як... ( подробнее )

Які символи психології існують і що вони означають

Символ психології - літера "псі". Слово "психе" означало метелика на латині, а також такі речі, як легкий вітер, подих, енергія і, нарешті, душа. Кожен, хто вивчав психологію, пам'ятає, як під час навчання в університеті, цей дивний символ був майже скрізь. Книги, кабінети професорів, інформаційні замітки - скрізь можна було побачити цю букву. Кожен, хто цікавиться цією галуззю науки, теж напевно знає про символ психології, тому що він став частиною культури символів, яка поширена в багатьох інших таких дисциплінах, як філософія.

Тризуб диявола

Проте бувають випадки, коли ми приймаємо символи занадто прямолінійно і не думаємо про їх справжньому значенні. Багато хто з нас... ( подробнее )

Рівень соціалізації: визначення, вибір об'єкта, методика та особливості процесу соціалізації

Вже новонароджена дитина має всі біологічні передумови для повноцінного соціального життя. Як реалізуються ці якості, яке вони знайдуть застосування в суспільній життєдіяльності, залежить від оточення самої людини. Одне можна стверджувати категорично: без суспільства собі подібних рівень соціалізації особистості залишається на нулі. Прикладами служать численні випадки дітей-мауглі, виховані тваринами. Такі люди в подальшому не могли прижитися в людському суспільстві. Поняття соціалізації в соціально-психологічній науці

Дослідженнями процесу суспільної адаптації та взаємодії людини з його оточенням займалися багато вчених протягом декількох століть. У всіх їх дослідженнях можна знайти... ( подробнее )

Довільна пам'ять: поняття, функції, принцип дії і методи розвитку пам'яті

Не секрет, що пам'ять у житті кожної людини відіграє абсолютно точно першорядну роль. І це стосується будь-якої сфери життя, будь то навчання, робота чи навіть особисте життя. Розглядатися пам'ять може як під призмою психології, так і з медичної точки зору. З психологічної точки зору пам'ять – це розумова діяльність, завдання якої полягає в тому, щоб накопичувати і грамотно використовувати інформацію в організації будь-якої діяльності. Без цього людина ніяк не зможе ні думати, ні вчитися чомусь новому. В залежності від наявності мети відбувається поділ пам'яті на довільну і мимовільну.

Які існують види пам'яті?

Існує кілька категорій, від яких залежить класифікація пам'яті.... ( подробнее )

Досягнення результату: постановка мети, етапи, методи і мотивація

Абсолютно у кожного з нас є певна мета, якої ми хочемо досягти. Це може бути квартира, автомобіль, підвищення в посаді, збільшення зарплати і так далі. Але на шляху до досягнення результату людина може зустрітися з різними проблемами, які зупиняють і загальмовують його дії. Чому так відбувається? Про це і поговоримо в цій статті. Постановка мети

При відсутності цілей життя людини стає нудною і нецікавою. Адже саме постановка задач та їх рішення допомагають нам стрепенутися і рухатися вперед, незважаючи на всі труднощі і перешкоди на шляху. Цілі можуть бути не особливо значні або ж, навпаки, серйозні і складно здійснити. Але щоб всі вони були досягнуті, потрібна правильна постановка... ( подробнее )

Психологічна казка: опис, особливості застосування

Колись давно, в дитинстві наші мами і бабусі читали нам на ніч казки, навіть не підозрюючи про те, що, бути може, таким чином вони користувалися одним з найбільш ефективних методів психологічного корекційного впливу – казкотерапією. Психологічна казка для дітей вважається засобом їх прилучення до світу життєвих ситуацій, поворотів долі, історії. Це так званий ключ до зміни і пізнання всього навколишнього, до його творчого та творчого перетворення. Прослуховуючи зачитываемую йому історію, малюк почасти живе в нереальному, уявному світі, подумки перебудовуючи всі події і себе самого в ланцюгу цих подій. Іншими словами, саме звідси дитина черпає свої перші відомості про реальність, яку йому ще... ( подробнее )

Психолого-педагогічна експертиза дитину для суду

Останнім часом психолого-педагогічної експертизи дитини приділяють величезну увагу, бо сторони переконані: суд при розгляді цивільних справ орієнтується виключно на результати незалежного дослідження. Насправді це всього лише один з доказів, що обліковуються при винесенні рішення. Зупинимося на ньому докладніше. Причини призначення по цивільній справі

Психолого-педагогічні експертизи можуть бути двох видів: добровільна і за ухвалою суду.

Якщо в процесі розгляду зачіпаються інтереси дітей, важливо виявити, наприклад, їх емоційну прихильність до кожного з батьків, іншим членам родини, властивості особистості, особливості інтелектуального розвитку і т. д. Для цього потрібно... ( подробнее )

banner13