Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Відносини невістки і свекрухи: як жити без конфліктів


Опубликованно 31.07.2018 21:30

Відносини невістки і свекрухи: як жити без конфліктів

Чому ніхто не розповідає анекдоти про свекрух? Про тещ їх безліч, і складають їх, звичайно ж, чоловіки, що стали «жертвами» конфліктних відносин з матір'ю дружини. Як правило, смішні і не дуже, історії про взаємини між цими героями з'являються завдяки тому, що зяті відносяться до примх тещ з притаманною їм часткою гумору, поблажливо отмалчиваясь, залишаючись в позиції сильного.

Відносини невістки і свекрухи часто нагадують сюжети трилерів, в яких в живих залишається тільки один герой. В таких ситуаціях не до сміху, б зберегти сім'ю та здоровий глузд. У статті розглянуто основні причини початку «військових» конфліктів біля свекрухи і невістки з-за улюбленого ними чоловіки та подано можливі варіанти, як гідно з них вийти без шкоди для оточуючих. Мамин синок

Благословенні часи, коли люди жили первісно-общинним ладом, однією великою комуною, де все належало всім, не було дружин, чоловіків, а діти виховувалися всім плем'ям. Як не зітхнути з золотим днів після чергового скандалу зі свекрухою?

Чимало прикладів як у житті, так і в літературі (згадаймо «Грозу» Островського), коли мати, натура владна, але при цьому егоїстично любляча свого синочка, ставала причиною розпаду молодої сім'ї, іноді зі смертельним результатом. У такій ситуації ставлення свекрухи до невістки більше нагадує реакцію людини на загарбника його території. Адже на її чадо посягнули, відібрали, забрали з-під контролю, і тепер інша жінка диктує йому свої правила.

Часто подібне відбувається, коли жінка одна виховувала свою «кровиночку», в буквальному сенсі слова, здуваючи з нього порошинки, балу і виправдовуючи його недоліки. У цьому випадку невістці можна поспівчувати, оскільки їй належить битва за об'єкт своєї любові, в якій переваги не на її боці. Свекрухи досить постійно вказувати синові на недоліки його коханої (погано готує, неякісно гладить, ні смаку, нечупара і т. д.), уявні або існуючі, щоб той, з дитинства розпещений її увагою, зробив такий висновок. Що робити в такій ситуації?

У цьому випадку відносини між свекрухою та невісткою повинні бути зведені до мінімуму з боку останньої. В ідеалі – поїхати жити в інше місто або навіть країну, так як проживання у вільному доступі до сім'ї сина дозволить його матері отруювати їх відносини аж до самого розриву. Слід пам'ятати, що у молодої жінки є приховане «зброя» в боротьбі проти свекрухи її сексуальність. Бути цікавою для чоловіка і постійно бажаною дозволить останньому дивитися крізь пальці на всі смертні гріхи, які мати приписує його об'єкту кохання.

Як невістці вести себе зі свекрухою, яка як гарпія намагається повернути свого пташеня в гніздо, навіть не замислюючись, що син вже давно виріс і у нього власне життя? Найкращий спосіб позбавити «ворога» переваги – це посмішка і згода: Пил під ліжком? Так, винна, дякую, що помітили, приберу. Спекотне підгоріло? Усмішка, комплімент: на жаль, я поки ще не вмію готувати так само смачно, як і ви.

Якщо досить довгий час вести таку тактику поведінки, ставлення свекрухи до невістки навряд чи стане краще, але крити їй буде нічим. Особливо, якщо чоловік бачить, що його дружина мило посміхається мамі і дякує за допомогу. Старість – не радість

Навіть якщо жінку оточують характеризують як хорошу матір із золотим серцем і поступливим характером, це не гарантує, що вона буде чудовою свекрухою. Конфлікт з невісткою може виникати не з-за скандального характеру або відчуття втрати, а через примітивного страху самотності. В даному випадку зачіпаються найглибші почуття жінки, особливо якщо вона присвятила своє життя синові. Усвідомлення, що він вже не її малюк і більшу частину часу проводить зі своєю сім'єю, створює порожнечу, яку навіть важко заповнити присутністю в житті онуків, особливо якщо вони проживають не в крокової близькості від бабусі.

Страх самотньої старості провокує на вчинення вчинків, які псують відносини між невісткою та свекрухою. Рада в даному випадку для обох жінок однаковий – терпіння і увагу: Свекрухи важливо зрозуміти, що обраниця сина – це тільки його вибір, і обов'язок люблячої матері його поважати. Йдучи на конфлікт з невісткою, вона тільки віддалить від власної дитини. Невістка повинна усвідомлювати, що світ цієї жінки був зосереджений на сина, і якщо він більше не є центром її всесвіту, то втрата по-справжньому велика. Трохи уваги і кілька добрих слів, сказаних свекрухи при зустрічі або в розмові, будуть створювати фундамент для міцних відносин.

Турботу матеріальну в такій ситуації зобов'язаний проявляти син, що дасть зрозуміти, що мама, як і раніше – важлива частина його життя. Ставлення невістки до свекрухи повинно бути більше на рівні спілкування. Запитати, як сьогодні у матері її чоловіка з тиском або як пройшов її день – справа нескладна, навіть якщо доведеться вислуховувати перелік усіх захворювань. Зате така турбота не залишиться непоміченою. Мама права, навіть якщо не права

Як зрозуміти відносини свекрухи і невістки, якщо у першій авторитарний характер, не терпить заперечень і відмов, а друга їй під стать. Подібне поєднання – це знаходження все життя на передовій лінії вогню. При цьому «залпи» будуть лунати з обох фронтів. Якщо хлопець виріс у середовищі, де все вирішувала мати (з ким дружити, як одягатися, стригтися і т. д.), і він не міг їй протистояти навіть у період «стрибків гормонів», то, скоріше всього, він знайде собі таку ж дружину, яка візьме на себе вирішення всіх сімейних і побутових питань.

У такій ситуації жертвою, скоріше, стане він, опинившись між двох вогнів. У тому випадку, якщо чоловік ще емоційно пов'язаний з матір'ю, і її слово для нього – закон, невістці тільки залишається: змиритися і підкоритися свекрухи, поступаючись їй у всьому (у цьому випадку навіть можливо тривале перемир'я); вести партизанську війну, не входячи у відкриту конфронтацію, але поступово перетягаючи чоловіка на свою сторону; проявляти відкриту неприязнь з усіма наслідками.

У народі про такі ситуації в сім'ї кажуть «знайшла коса на камінь». Подібні відносини свекрухи і невістки в психології називає тупиковими, так як без компромісу і дотримання дистанції при спілкуванні обох сторін зберегти сім'ю неможливо. Чоловікові доведеться вибрати, з ким залишитися з мамою або дружиною. Або взяти на себе відповідальність і заборонити обом вести суперечки і робити один одному гидоти хоча б у його присутності. «Квартирне питання їх зіпсувало»

Все набагато складніше, коли невістка в будинку свекрухи проживає постійно. Як правило, час закоханості, а потім весілля – це найбільш хвилюючі моменти в житті будь-якої жінки, поки не приходить усвідомлення, що разом із заміжжям бонусом йдуть всі родичі чоловіка.

Переступаючи поріг його будинку, молода дружина навряд чи налаштована на ведення бойових дій зі свекрухою, але якщо у цих жінок до спільного проживання на одній житлоплощі і були рівні відносини, побут може звести їх нанівець. На жаль, користування невеликими квадратними метрами кухні, однією ванною і санвузлом з приходом ще одного квартиранта навряд чи зробить мешканців щасливішими.

Якщо чоловік привів дружину в будинок своєї матері, то останній повинен бути або ангельський характер, або таке ж терпіння, щоб прийняти ще одну жінку на кухні. Якщо це так, то невістка повинна розуміти, як їй пощастило, і називати цю жінку «моя улюблена свекруха». Прикладів таких взаємин чимало в історії, але вони вказують на присутність гармонії та поваги між двома чужими жінками тільки при наявності в обох хорошого виховання, почуття такту і вміння прощати.

Якщо ж між молодістю і старістю почалася ворожнеча, то добра не чекай. Люди похилого віку люблять повчати, особливо на своїй території, а молоді вважають, що знають про життя більше, тому огризається у відповідь.

Рада. Якщо доведеться жити зі злою свекрухою на її житлоплощі, то варіантів уникнути конфліктів кілька: Не реагувати на провокації з боку матері чоловіка. Завжди можна просто кивнути, сказати: «добре, виправлюся», не витрачаючи час на суперечки. Навантажити свекруха по-максимуму. Якщо жінка працює, то влаштовувати їй цікаві вихідні у вигляді поїздок на екскурсії, щоб залишатися з чоловіком в квартирі одним хоч ненадовго. Якщо вона домогосподарка, то підібрати їй захоплення до душі, наприклад кулінарні курси, волонтерство і т. д. Звести до мінімуму точки дотику. Наприклад, вставати раніше свекрухи, щоб спокійно попити кави на кухні, або чекати її догляду, щоб зробити прибирання і т. д.

Взагалі, психологи не рекомендують двом поколінням виживати під одним дахом. Недарма в Біблії сказано:

Тому залишить чоловік батька свого й матір, і пристане до дружини своєї, і будуть двоє одна плоть.

Коли син і невістка живуть окремо, то періодичні «набіги» свекрусі можна переживати як стихійне лихо: «ось вона була, і немає». Любов чи параноя?

Зацикленість на сина, особливо якщо він єдиний, та ще пізня дитина, нічого хорошого не обіцяє у відносинах між свекрухою та невісткою. В даному разі будь-яка жінка буде варта кохання її сина.

Самі нащадки у таких матерів можуть бути або міцно пов'язані з ними духовно, або сприймати материнське ставлення як належне. У першому випадку у невістки мало шансів здобути перемогу, так як почуття сина і материнська «параноїдальна» прихильність до нього нездоланні. Єдине, що можна зробити – це змиритися і постаратися хоча б робити вигляд, що свекруха – найкраща мати і жінка на планеті.

Якщо другий варіант, то в наявності буде неприхована неприязнь з боку свекрухи, адже вона буде звинувачувати невістку в тому, що вона винна, що син віддалився і проявляє байдужість до матері.

Рада. У першому випадку кращим варіантом зберегти сім'ю буде переїзд в інше місто. Вмовити на це люблячого сина буде непросто, тому доведеться скласти цілу стратегію, можливо, із залученням допомоги друзів, його начальства і «потойбічних сил».

У другому – досить стежити, щоб син приділяв мамі належну увагу на рівні спілкування з приїздом в гості на вихідні, але допускати щоденні візити свекрухи не рекомендується. Як би ні була лояльна невістка, мати чоловіка завжди буде звинувачувати її в тому, що вона забрала її «кровиночку», навіть через 20 років і при наявності 3-4 онуків. Смітинка в оці

Пошук недоліків у невістці – улюблене заняття свекрух. Причина цього криється все в тій же любові до дитини і ревнощів. Останнє почуття здатне отруїти життя всім в даному трикутнику. Ревнощі до молодої обраниці сина, якій він приділяє тепер все свій час, – це постійний стимулятор вироблення неприязні до невістки.

У цьому випадку буде мати мимоволі шукати в невістки недоліки, щоб самоствердитися, що та все робить гірше, та й належного догляду її нащадкові не забезпечує. Незалежно від того, хто відчуває ревнощі: чоловік або жінка, це не те почуття, яке дозволяє тверезо мислити. У випадку з материнською любов'ю це також вірно.

Якщо свекруха усюди суне свій ніс, вказує невістці, що робити, і на всі її промахи і недоліки «лізе» з порадами і вимагає, щоб їх виконували, то в наявності елементарна жіноча ревнощі однієї жінки до іншої.

Рада. Вирішити конфліктну ситуацію може тільки невістка в односторонньому порядку. Праця цей нелегкий, так і результату чекати іноді доводиться роками, але якщо любов до чоловіка така, що за нього варто боротися, тоді залишається тільки запастися терпінням і спокоєм.

Невістці важливо зрозуміти, що йти на поводу у ревнивої свекрухи не можна, інакше все життя доведеться жити під гнітом її «любові». Але і відповідати конфліктом на конфлікт теж не рекомендується. Ось як можна вирішити проблему: Терпляче давати зрозуміти свекрухи, що ніхто її любов сина до неї не забирав. Просто тепер його прихильність до матері прекрасно уживається з симпатією до дружини. Буде потрібно багато часу і сил, щоб погасити негативний стан, але воно того варто. Кожен раз, коли свекруха вказує на черговий промах невістці або «лізе» з радою, перевести розмову на неї саму. Досить сказати, що вона, невістка, не заслуговує такої пильної уваги до своєї персони, нехай мама краще розповість, як пройшов день.

При будь-яких чварах хоч одна з учасниць конфлікту повинна згадувати про постраждалій стороні: чоловікові, через якого почалася «війна». Він любить обох жінок, і краще не ставити його в положення, коли доведеться робити вибір на користь однієї з них. Що говорить про конфлікт православ'я?

У наш час багатьом людям доводиться заново відкривати для себе Бога і його Слово. Так вже вийшло, що релігія перестала бути основним чинником, коли мова йде про почуття між чоловіком і жінкою, про повагу і шанування старших, про виховання дітей в покорі і в чому іншому.

Якщо взяти за основу православ'я, про стосунки невістки і свекрухи там сказано, що, щоб не було розладу в сім'ї, слід молитися. Невістка повинна дякувати Господу за матір свого чоловіка, яка подарувала йому життя і виховала хорошою людиною. Свекрухи потрібно вимовляти молитву в подяку за те, що її син зустрів свою любов, і щоб у них був лад у сім'ї і красиві, здорові діти.

Під час молитви душа людини очищується, тому будь-які скандали просто анулюються самі собою. Спільний похід у церкву – це гарний початок добрих відносин. Пощастило зі свекрухою

Сімей, в яких невістки називають маму чоловіка «моя улюблена свекруха», також чимало. Багатьох дивує, як це так пощастило, що і чоловік хороший, і рідня у нього мила. Насправді в цьому немає нічого дивного. Як зазначають психологи, діти завжди підбирають собі пару, спираючись на прототипи своїх батьків.

Якщо мама у чоловіка жінка інтелігентна, добра, чуйна, то і дружину він собі знайде таку ж. Вибір найчастіше за людину робить його підсвідомість. Воно поставлене на сторожі наших інтересів, тому, якщо у хлопчика з дитинства склалися довірчі відносини з матір'ю, він «знайде» йому таку ж супутницю життя.

Це стосується і випадку, якщо мама – жінка авторитарна. Пригнічена у хлопчика з дитинства ініціатива, небажання брати відповідальність і низька самооцінка підсвідомо "виберуть" йому жінку, яка ним зневажати, і всі кермо правління в родині будуть у неї.

Тому поняття «пощастило» зі свекрухою не існує. Тут завжди зустрічаються два подібності: або добре виховані, або авторитарні і т. д. жінки. Звичайно, є й винятки. Часто жінка, зазнавши неприємності від своєї свекрухи, дає слово не втручатися в життя сина і тримає його. У будь-якому випадку якщо свекруха – друга мама, то слід ці відносини берегти. Висновок

Отже, підіб'ємо підсумки. Конфлікт між свекрухою і невісткою – це багатовікова «традиція» в міжособистісних стосунках всередині сім'ї. Щоб звести чвари до мінімуму, слід дотримуватися простих правил: Хоча б одна людина (свекруха або невістка) повинен зберігати спокій, якщо конфлікт вже назріло. Якщо обидві жінки не відрізняються терпінням і не бажають поступатися один одному, то роль третейського судді має взяти на себе чоловік. Ідеальною є ситуація, коли йому вдалося заспокоїти маму, і у дружини зупинити словесний потік. Свекруха повинна поважати вибір сина і ні в якому разі не ображати його смак у виборі жінок або докоряти в невмінні розбиратися в людях. Молоді повинні самі з'їсти свій «пуд солі», третій в цих відносинах – зайвий. Невістці слід поважати матір свого коханого, адже вона народила і виховала його, навіть якщо та безсторонньо про неї відгукується. Не слід обговорювати свою свекруху з іншими людьми, а тим більше скаржитися чоловікові, яка у нього погана мати. Це, швидше за все, призведе до розпаду сім'ї.

Психологи радять жінкам цікавитися, яка в обранця мама, ще до походу до вівтаря. Потрібно просити його розповісти про дитинство, про маму, їх стосунки. Виходячи зі сказаного, можна буде зробити висновок про силу їх прихильності, способі спілкування і т. д. «Хто попереджений, той озброєний» – говорить латинське прислів'я, і відносин між невісткою та свекрухою це також стосується. Автор: Кардашова Інга 28 Липня, 2018


banner14

Категория: Развлечения

Відносини невістки і свекрухи: як жити без конфліктів


Написать комментарий

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.