Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Як привести в порядок нервову систему: розлади, огляд заспокійливих препаратів, методи релаксації, поради неврологів та психологів


Опубликованно 03.08.2018 01:50

Як привести в порядок нервову систему: розлади, огляд заспокійливих препаратів, методи релаксації, поради неврологів та психологів

Кожному знайоме стан нервового напруження. Комусь вдається його не відчувати і не помічати. Інші звикають все життя перебувати в застиглому нервовому грудці, треті вирішують в роздратуванні питання, будують майбутнє і скаржаться на неефективність планів і проблеми. Багатьом цікаво, як привести в порядок нервову систему. Найнадійніший спосіб - налагодити сферу життя, що викликає підвищене нервове збудження. Завжди існує найважливіша проблема, яка не дає нормально функціонувати. Не сумнівайтеся в цьому чудовому і дієвий спосіб. Він не дає моментального результату, але до нього треба прагнути. Поки ви будете усувати причини стресу, піклуйтеся про себе, знижуйте рівень нервозності найпростішими методами. Вони не усунуть проблему, але допоможуть пережити кризову ситуацію. Ми пропонуємо вам познайомитися, як привести в порядок вегетативну нервову систему в найкоротші терміни. Ви дізнаєтеся про основні методи релаксації, познайомитеся з порадами неврологів і психологів.

Як привести в порядок нервову систему і усунути стрес?

Сучасні реалії - швидкий темп життя з максимальними навантаженнями, інформаційна передозування. Кожному з нас не завадить покласти в свій багаж знання про те, як привести в порядок нервову систему, зняти тривожність і страх. Щоб не довести дану проблему до серйозного лікування та жалюгідного стану, варто почати з профілактики. Це займає деякий час, але зате дійсно працює.

Наші емоції - це реакція на ситуацію. Можна сказати, що стресовій вважається не сама ситуація, а реакція на неї. Але часто багато проблем, що створюють хронічний стан стресу, поволі підточують нерви, хоча не є суттєвими. Наприклад, на ситуацію з доганою від начальника можна подивитися з двох сторін. Деякі відразу звільняються, а інші відсторонюються і шкодують керівника, який зірвав на підлеглому свій поганий настрій. Декому потрібен релакс для заспокоєння нервової системи із-за постійних дощів, а хтось просто купує рожеві гумові чоботи і стрибає по калюжах. Важливо навчитися коректувати свою точку зору. Шукайте позитив у всьому, тоді ви зрозумієте, як привести в порядок нервову систему.

Якщо вчасно не правиться зі стресом, то тривога і страх не дозволять нормально міркувати. Що робити в такому випадку? Відразу ж зосередьтеся на своєму тілі, почніть контролювати дихання, переходите з грудного на черевне, намагайтеся робити максимально глибокі і повільні вдихи. Такий темп дихання стабілізує вироблення адреналіну, і ви перестанете трястися. Простежте за своїми враженнями, помасажуйте м'язи тіла, покрутіть руками, шиєю. Такий фізичний спосіб регулювання психічного стану підійде, якщо ви не знаєте, як привести в порядок нервову систему перед якоюсь важливою подією. Часто це потрібно перед іспитом, публічним виступом, після колотнечі на роботі.

Нервова система у порядку через 1 хвилину

У людей різна стресостійкість і стабільність нервової системи. Всі з різною швидкістю, тривалістю, силою нервового збудження сприймають ту чи іншу ситуацію. Як бути, якщо у вас немає можливості відійти від справ, розібратися в своєму стані? Ви можете змінити нервову напругу на більш спокійну реакцію буквально за хвилину. Ось ці способи: Перейдіть на візуальне сприйняття дійсності. Це допоможе зробити стрес менш руйнівним. Переведіть погляд на приємні і заспокійливі речі. Включіть фантазію, уявіть гармонізують образи: водоспад, море. Сядьте в зручну позу, приберіть м'язову напругу, нормалізуйте дихання з допомогою глибоких вдихів. Поступово ви відчуєте, як відступає негатив. Застосувати фізичні методи. Використовуйте кран з проточною водою. Опустіть руки під прохолодну воду і тримайте, поки не відчуєте зіткнення з потоками. Мокрими пальцями помасажуйте плечі, шию, вуха. Візьміть рушник і з зусиллям викручуйте його. Після максимально напруги рук, розслабте їх. Зробіть так кілька разів. Це призведе до емоційного розслаблення і поліпшення психічного стану. Випийте солодкої води. Використовуйте цукор, мед. Це виведе вас із ступору в непередбачених ситуаціях.

Прибираємо подразники

Якщо ви відчули підвищену роздратованість, то потрібно встановити, хто або що є її причиною. Іноді може здаватися, що вас дратує абсолютно все. Тоді заведіть спеціальний блокнотик і записуйте всі події, що викликають негатив. З часом ви виявите істинного винуватця своєї нервозності. Когось дратує шеф на роботі, когось чоловік або дружина, кого-то гуде кондиціонер.

Можна вдатися до радикальних методів та виключити ці чинники свого життя. Зовсім не обов'язково слухати кожен день істерики сусідки з приводу несправедливої життя. Навчіться просто ігнорувати набридливих людей, адже не завжди вдається від них відмежуватися.

Часто винуватцем нервозності є інформація, новини. Не сидіть кожен вечір біля телевізора чи монітора комп'ютера. Не читайте провокаційні повідомлення, почистіть своє інформаційне поле і відсторонитеся від участі в дратівливих акціях.

Накопичені емоції краще вихлюпувати. Тільки робіть це грамотно, не нашкодите оточуючим. Усамітнитися десь у лісі і прокричите голосно про своїх гнівних почуттях. Можете вируючі пристрасті залишити десь біля річки чи озера. Випускайте пар на самоті, без свідків.

Якщо у вас є людина, якій можна довіритися, розкажіть йому про наболіле. Важливі не поради, а вміння вислухати. Можете знайти для такого випадку хорошого психолога.

Якщо ви знаєте, що в якійсь ситуації без стресу не обійтися, то намагайтеся абстрагуватися від дратівливих чинників. Ставтеся до подій як до театральній постановці. Просто знизьте рівень значущості подій, не робіть слона з мухи. Не намагайтеся робити все ідеально. Робіть свою роботу, як можете і вмієте, не забуваючи про комфорт. Нічого страшного, якщо ваші дії будуть на "4", а не на "5+".

В спілкуванні з людьми намагайтеся ставити себе на їх місце. Це допоможе зрозуміти їх почуття і прагнення. Інші не обов'язково повинні бути такими, як ви. Якщо дратівливість вже з'явилася, імітуйте подумки позитивну реакцію на події. Потренуйтеся перед дзеркалом, програйте в голові холоднокровне реагування з посмішкою. Потужним стимулом роботи над собою стане відображена на камеру ваша поведінка під час зриву. Важливість відпочинку і сну

Просто неможливо, працюючи цілими днями і не висипаючись, провести заспокійливий нервову систему релакс. Забезпечте собі якісний сон, не менше 6-7 годин на день. Облаштуйте спальне місце з хорошим матрацом, приємним постільною білизною, заколисливий освітленням. Усуньте всі шуми. Не дивіться до півночі дурні серіали, не ведіть незрозумілі листування в соцмережах. Не створюйте безрозсудні перешкоди для сну.

Відпочинок також вважається релаксом для нервової системи. Ізолюйте себе на час від оточуючих, стати добровільним затворником. Менше розмовляйте по телефону. Рушайте в відокремлене місце біля моря, річки, чи на лісовій галявині. Уявіть себе Робінзоном на безлюдному острові.

Заспокійливі ванни і водні процедури

Впоратися з дратівливістю допоможуть заняття, які приносять задоволення. Складіть список приємних речей, включіть в нього навіть дрібниці. Ви можете зробити манікюр або шикарну зачіску, приготувати улюблену страву. Відмінне рішення - релакс для заспокоєння нервової системи у ванну з пелюстками троянд. Додайте у воду лавандова олія, поставте ароматичні свічки. "Змити" з себе напружений день. Привести нерви в порядок допоможе контрастний душ або похід в басейн.

Музикотерапія і медитація

У домашніх умовах ви можете використовувати релакс-музику для заспокоєння нервової системи. Вона може бути фоном, що звучить у квартирі або навушниках. Зробіть добірку музикотерапії, релаксуючих збірників, класики, записів природних звуків. Релакс-музику для нервової системи треба слухати постійно. Проведіть курс прослуховування на місяць. Систематично робіть це протягом години ввечері, вранці або по дорозі на роботу. Ви можете півгодини в день присвятити медитації. Для цього прослуховуйте в Інтернеті готові мантри.

Дихальні вправи

Насичення тіла киснем і нормалізація проживання емоцій відбувається за допомогою дихання. Відразу після стресової ситуації відновіть дихання, вдихи і видихи повинні бути плавними і безперервними. Відчуйте кожну м'яз і суглоб за допомогою невеликої зарядки. Слідкуйте за диханням. Заняття йогою

Слідкуйте за своєю реакцією, будьте адекватними, прислухайтеся до відчуттів. Агресивність і злість - це ненормально. Спробуйте вирішити ситуацію з допомогою йоги. Можете займатися вдома самостійно або записатися на групові заняття. Якщо це не допомагає, то запишіться на курс психотерапії. Так ви виробите власну стратегію по налагодженню нервової системи.

Хобі, заняття спортом, спілкування з тваринами

Фізичні вправи допоможуть налагодити психічний стан. Для розслаблення тіла кілька разів в день робіть розминку. Придбайте звичку щодня бігати вранці. Включіть в своє життя фітнес або просто щоденні прогулянки.

Всі справи по дому намагайтеся робити з задоволення під хорошу музику. Танцюйте, плачте, якщо хочеться. Выплескивайте переживання: малюйте, співайте, пишіть, читайте вірші. Якщо у вас є домашній улюбленець, то перейдіть на неї. Частину вашого напруги піде в спілкуванні з мурлыкающей кішечкою або грайливим песиком.

Препарати від нервозності і дратівливості

Якщо вищеописані способи не діють, у вас піднімається тиск, трусяться руки, то звертайтеся до лікаря. Він може прописати вам трав'яні настоянки або медпрепарати. Адже після нервового зриву можна потрапити в лікарню, а потім довго відновлюватися.

Причиною нервозності іноді може бути нестача вітамінів і мінералів. У такому випадку потрібно приймати вітаміни групи В і магній. Найкраще в аптеці придбати комплекс для нервової системи "B6®форте".

Іноді потрібно підключити седативні препарати рослинного походження. Це можуть бути об'єднані кошти: "Фітосед", "Фитоседан 2 і 3", "Персен", "Новопассит", "Дормиплант". Деяким підходять заспокійливі препарати на спирту: "Валокардін", "Корвалол", "Валоседан", "Нервофлукс". Іноді доречні ліки на основі брому: "Адоніс Бром", "Бромкамфора". Іноді лікар призначає препарати інших груп: "Бифрен", "Фенібут", "Магнезія", "Гліцин".

Не забувайте, що прийом будь-якого із перерахованих коштів потрібно поєднувати з методами релаксації. Так ви зміцните не тільки тіло, але і нервову систему. Автор: Чорноус Троянда 27 Липня 2018


banner14

Категория: Развлечения

Як привести в порядок нервову систему: розлади, огляд заспокійливих препаратів, методи релаксації, поради неврологів та психологів


Написать комментарий

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.