Як привести думки в порядок: психологічні практики, вправи на концентрацію, робота над собою і поради психологів
Опубликованно 11.08.2018 03:15
Думки матеріальні. Про цю просту істину потрібно пам'ятати завжди, адже, як показує практика, люди самі псують собі життя. Звичайно, з-за постійної метушні і турбот складно встежити за змістом пролітають у голові ідей. Тому потрібно знайти час, щоб привести думки в прядок. Адже саме вони відповідають за якість життя. Образ мислення
Публікації в газетах і журналах, література по саморозвитку, навіть пости в соціальних мережах – скрізь можна знайти невигадливі статті з позначкою «Мислення багатої людини». Тому з упевненістю можна стверджувати, що саме особливості мислення відрізняють щасливих людей від нещасних, а багатих від бідних.
Щоб змінити своє життя, слід для початку зрозуміти, в чому полягає причина того, що вона не влаштовує. А для цього потрібно привести в порядок думки. Як це зробити? Якщо чесно, не так вже й складно. Це необхідно, щоб, набравшись сил, знову кинутися в бій, але не наступати на одні і ті ж граблі, а дійсно щось змінити у своєму житті та досягти омріяної мети під назвою «щастя».
Деякі помилково вважають, що для досягнення своєї мети потрібно розвивати силу волі. Ось тільки на ній одній далеко не виїдеш, вона хороша для «спринту», але життя і процес досягнення мети – це не марафон. Тому для початку потрібно розібратися з собою і своїми думками, зрозуміти, чого дійсно хочеться. У гонитві за своєю справжньою мрією не метушитися, тільки щоденні невеликі кроки без насильства над собою поступово дають результат. Дзен осягнути
Цікавий факт: людина навіть не підозрює, що мислить негативно, поки хтось не ткне носом у цю проблему. Тільки тоді він і починає задаватися питанням, як привести думки в порядок.
По-перше, треба відгородитися від усього на 1-2 дні. Геть телефон, Інтернет і роботу. По-друге, приберіть в будинку. Порядок в думках починається з порядку в житловому приміщенні.
Для здійснення всього цього існує 10 способів. Привести думки в порядок допоможуть наступні дії, які будуть розглянуті далі. Підготовка
Привести думки в порядок і заспокоїтися допоможе звичайний позбавлення від сміття. Напевно у кожного знайдуться речі, які «може ще колись пригодяться». Не брешіть собі, не знадобляться. Це ж стосується і старих записів, чернеток, записок самому собі і іншого. Психологи стверджують, що звільняючись від цього сміття, людина готує свою підсвідомість до творення чогось нового.
Другим справою необхідно подумки підготувати себе до змін. Для цього потрібно уявляти собі ідеальний образ свого майбутнього життя. Постарайтеся відчути себе тією людиною, якою ви колись хотіли стати здоровим, успішним, коханим і по-справжньому щасливим.
Без суєти
Щоб привести думки в порядок, перед сном потрібно складати план дій на наступний день. Поки людина спить, його підсвідомість обробляє поставлені завдання, і він зможе їх вирішити значно швидше.
Варто запам'ятати одну важливу річ: все що не робиться – до кращого. Дуже часто буває таке, що людина відчайдушно бажає, щоб в його житті відбулася певна подія. Але всі його зусилля марні. Далай Лама казав, що неотримання бажаного і є тим унікальним подарунком долі, на який ніхто не звертає уваги. Тому не варто зациклюватися на цьому, інакше випустите з уваги безліч чудових шансів. Навчіться говорити «ні»
Бувають люди, які просто не вміють відмовляти. Вони жертвують собою заради інших, з-за цього їх відвідують тривожні і сумні думки. Тому варто навчитися говорити тверде «ні». Тільки слідуючи своїм бажанням і інтересам, можна привести думки в порядок.
Як-ніяк, а такі жертви ніхто не цінує. Варто раз надати комусь послугу, як людина почне сприймати вашу жертву як належне. Природа
Кращий друг людини – це природа, саме вона найкраще допомагає привести в порядок думки і почуття. Як сотні років тому, так і зараз вона заспокоює, надихає і наповнює силами. Тому треба частіше гуляти, а ще краще влаштовувати собі невеликі подорожі. Чому б не сісти в п'ятницю ввечері на будь-який поїзд і не відправитися досліджувати сусіднє село, місто чи область?
З подорожей, нехай і таких невеликих, ніхто не повертається колишнім. Людина дізнається щось нове, його наповнюють позитивні емоції, а час, проведений наодинці з собою, дає можливість краще зрозуміти свій внутрішній світ. Може бути і таке, що безтурботно крокуючи вулицями іншого міста, раптом людина буде осяяний приголомшливою ідеєю, яка допоможе кардинально змінити життя на краще. Книги і канцелярія
Як привести думки в порядок? Книга – найкращий помічник. Якщо долають важкі думки, читайте. Книга може забрати людину з повсякденного життя в іншу реальність, а там, дивись, і всі відповіді знайдуться.
Ще психологи рекомендують використовувати такий метод приведення думок у порядок, як фрирайтинг. Потрібно усамітнитися в тихому місці, взяти листок паперу, ручку і писати. Просто писати. Це можуть бути окремі думки, незв'язні слова, набори фраз. Головне, не замислюватися про те, що пишете. Це такий своєрідний спосіб висловити все наболіле, задати питання та отримати на них відповіді.
Продовжувати подібний сеанс потрібно хвилин 40. Після відкладіть ручку і прочитайте те, що вийшло. Як показує практика, людина дійсно знаходить серед безглуздою розсипи слів правильні відповіді. Здоров'я
Щоб привести думки в порядок, потрібно подбати про своє здоров'я. Нерідко відчуття тривоги з'являється з-за того, що в організмі не вистачає якихось вітамінів, недостатньо (або надлишок) фізичних навантажень, організм страждає від нікотину, алкоголю та кофеїну (власне, це не рідкість у сучасному світі).
Тому потрібно відмовитися від шкідливих звичок, зайнятися спортом або медитацією (кращий варіант - йога), включити в раціон більше овочів і фруктів, виключивши при цьому смажені, занадто гострі і солоні страви. Мистецтво
Аристотель в «Поетиці» писав, що картини вчать людину мислити і міркувати. Відпочиньте від повсякденності, відвідавши галерею, музей чи театр. Можна послухати кілька інструментальних або класичних музичних композицій. Уже давно науково доведено, що вони заспокоюють людини і розвивають його творче мислення.
Геть негатив
Неможливо привести думки в порядок, якщо вас оточують речі, які роблять його нещасним. Так, важко починати щось змінювати, але без цього ніяк. Звільніться з роботи, яка не подобається, припиніть спілкуватися з людьми, що роблять вас нещасними, згадайте про свої захоплення. Тоді думка про те, що робити далі, прийде сама собою. Сильні сторони
Пройдіть кілька професійних тестів, щоб визначити свої сильні сторони. Виходячи з результатів, і варто починати будувати нове життя.
Якщо людина знає, до чого в неї є здібності, у нього знижується рівень тривоги, відповідно, думки приходять в порядок, він може тверезо поглянути на ситуацію і проаналізувати її. Ігри
Психологи іноді радять пограти в ігри, щоб заспокоїтися і відволіктися від нав'язливих думок. Це можуть бути як звичайні дитячі дворові ігри, так і комп'ютерні шутери, головоломки, гонки і т. д.
Дослідження показали, що ігрова діяльність дозволяє людині абстрагуватися від реальності на деякий час. Поки він грає, активно працює підсвідомість у пошуках рішення проблеми. До того ж, ігри допомагають скинути нервове напруження і дати вихід накопиченої агресії, що важливо, якщо потрібно привести в порядок думки. Улюблені заняття
Ніколи не відмовляйте собі в улюблених заняттях. Подобається верхова їзда – вперед на іподром, любите плавати – завжди відкритий басейн. Не варто обмежувати себе в чомусь. Якщо є бажання і можливість зробити щось- відповідь очевидна.
Вправи на концентрацію
Щоб привести думки в голові порядок, як показала практика, потрібно навчитися абстрагуватися від громадської думки. Вище було згадано про такій вправі, як фрирайтинг, яке допомагає вихлюпувати всі негативні і нав'язливі думки, а після знаходити серед цього сумбурного потоку відповіді на питання. Крім нього, існують спеціальні вправи на концентрацію уваги. Ось кілька простих і цікавих: Концентрація з водою. Потрібно налити в склянку води, взяти його пальцями і утримувати на рівні очей. Увагу необхідно зосередити тільки на воді - вона повинна залишатися нерухомою. Починати можна з хвилини потім збільшувати інтервал до 5-6. Спокійне тіло. Суть методу в тому, щоб повністю розслаблятися під час неспання. Вправа починають з вибору самого комфортного положення тіла - сидячи. Після потрібно повністю розслабитися, щоб не ворушився жоден м'яз. Це важко, але з часом ви звикнете. Важливо сконцентрувати увагу на нерухомому предметі, а не на проблеми. Тривалість сеансу - 5-15 хвилин. Слухати організм. Краща вправа на концентрацію - це вміння слухати свій організм. Потрібно розслабитися, прийняти сидяче положення і почати вважати биття свого серця. Можна почути, як воно сповільнює свій ритм, починаючи працювати повільніше і спокійніше.
Потрібно завжди робити те, що подобається, наповнювати кожен день яскравими емоціями та враженнями, відмовитися від нелюбимої роботи і людей, які змушують відчувати себе нещасним. Тоді у вас навіть не виникне питання, як привести свої думки в порядок. Автор: Ірина Букач 9 Серпня, 2018
Категория: Развлечения
Як привести думки в порядок: психологічні практики, вправи на концентрацію, робота над собою і поради психологів