Як підняти самооцінку і полюбити себе? Поняття, причини низької самооцінки. Принципи впевненого в собі людини. Методики, практики та поради психологів
Опубликованно 13.08.2018 02:50
Багато люди виносять з дитинства різні травми, тому вони зазвичай не впевнені в собі і не поважають власну думку. І це величезна проблема для тієї або іншої конкретної особистості. Тому будь-яка нормальна людина шукає відповіді на питання: «Як полюбити себе і підняти самооцінку?», тому що, впоравшись з вантажем непотрібних комплексів, він обов'язково відчує себе набагато щасливішими. Що необхідно зробити в першу чергу?
Полюбити себе і оточуючих і випромінювати на всіх свій світ. Особливих умов для цього не потрібно, так як дане переживання є всепоглинаючим і бездоганним. Без любові не було б нічого, крім темряви і вселенського хаосу. Однак багато лінуються робити щось для самовдосконалення і належать до себе з зневагою. Тому дана стаття спрямована на те, як полюбити себе і підняти самооцінку. У психології описується чимало способів, які допоможуть в цьому питанні, після чого ви навчитеся жити в гармонії з собою. Любов до себе – зовсім не себелюбство!
Приймати себе таким, який є – зовсім не означає, що потрібно перетворитися в нарциса і принижувати оточуючих, пригнічуючи їх своєю нахабністю і безпринципністю. Навпаки, любити себе по-справжньому – це цілком нормальне відчуття себе у Всесвіті, як одного з гідних її просторів частинок.
Свій дух і тіло треба приймати такими, які вони є, і піклуватися про їх здоров'я. Причому ніякої зайвої напруги і насильства над власною натурою бути не повинно.
Любити себе означає: перебувати в гармонії зі своїм «Я»; бути впевненим у собі, незважаючи на складність ситуації; з легкістю ступати по землі; з повагою ставитися до власних слів і справ.
Важливо пам'ятати, що підвищити самооцінку і навчитися себе любити є дуже важливим етапом на шляху до самовдосконалення. Як змінити свій світогляд і домогтися бажаного, буде описано нижче. Заповідь № 1: усвідомте те, що ви самодостатня особистість
Любити себе треба постійно, в незалежності від того, є у вас друга половинка чи ні. Ніхто і ніщо не доповнює людини – ні одяг, ні його улюблені. Пам'ятайте, що щастя заховане всередині вас, а не в об'єкті обожнювання. Тому дуже важливо вміти позбуватися від любовної залежності.
Ваші красиві одягу або круте авто вами не є і не доповнюють. Це всього лише тимчасові атрибути, які з легкістю можна замінити іншими.
Важливо зрозуміти, що любов до себе не має мати ніякої особливої причини - вона або є, або відсутній. Після усвідомлення цього вам стане набагато простіше вникнути в суть і полюбити себе як самодостатню особистість. Заповідь № 2: прийміть власну натуру цілком і повністю
Важливо навчитися любити себе, перебуваючи в будь-якому настрої і в різних ситуаціях. До того ж потрібно прийняти свої минулі помилки і перестати займатися самоїдством, адже без них ви б ніколи не стали тими, ким є зараз. Це особливо важливо, тому що часто люди нещасні від того, що гризуть себе за гріхи, вчинені колись давно. Важливо усвідомити, що тоді у вас не було життєвого досвіду і ці вчинки були єдино вірними на той момент.
Само собою зрозуміло, що визнати помилки складно, але дуже важливо для того, щоб полюбити себе, незважаючи на їх вчинення. Адже помиляючись і спотикаючись на тернистому життєвому шляху, ми стаємо сильнішими і мудрішими. Усвідомлення цього має зігрівати ваше серце, допомогти у вирішенні багатьох проблем і навчитися любити себе. А як підвищити самоповагу, стане зрозуміло з рад нижче.
Слово «ухвалення» в жодному разі не повинно розумітися як прояв слабкості, тому що насправді розуміти свої слабкі сторони і самовдосконалюватися - справжнє прояв сили духу. Тільки цілком погодившись з цим твердженням, можна відчути спокій, легкість і гармонію, які раніше були вам недоступні через накопичених образ і нереалізованих амбіцій.
Зрозуміти і прийняти власні недоліки та помилки, а також полюбити себе допоможе мантра, яка згодиться на будь-який випадок життя, суть її в тому, що «є те, що є...». Далі можна доповнити її потрібними словами і вимовляти, наприклад, ось так: «Я вчора сказав не те, що хотів, так як від хвилювання все наплутав. Є те, що є, і це природно і нормально». Використовуйте цю фразу в будь-якій складній ситуації як практичний рада, що відповідає на питання про те, як полюбити себе і зміцнити самооцінку.
Немає самоїдства і непотрібним роздумів про те, що треба було вчинити так або так! От тільки важливо запам'ятати, що прийняття себе таким, який є, зовсім не означає спокійного ставлення до того, що ти трутень, цілодобово валяється на дивані, який цілодобово залипає в зомбоящик і поїдає пончики! Тому потрібно розпалити в собі жевріє вогнище бажання стати краще і рухатися до досягнення нових висот. Не заради когось, а для себе. Прийняття всіх своїх сторін - це відсутність засудження власного «Я» за дрібні похибки і недоліки, і прагнення до позбавлення від них. Заповідь № 3: любов до себе не повинна мати причин
Ви є самодостатньою і самостійною особистістю. А це означає, що не потрібні особливі причини для любові до самого себе, а їх пошук позбавляє її всепоглинаючої сили. А відбувається так тому, що мозок почне сумніватися в тому, що ви цього дійсно варті. Причини будуть постійно заважати, як тільки ви подумаєте: «Я люблю себе за те-то і те-то», після чого з'являться також і приводи себе ненавидіти. Ви повинні бути щасливі бути собою, завдяки чому дуже скоро зрозумієте, як підняти самооцінку і полюбити себе. Заповідь № 4: всі люди рівні
Немає нікого, хто був би гірше, ніж ви, або навпаки. Кожна людина унікальна, тому порівняння не приведуть ні до чого хорошого. Ну і що, що у вашої сусідки виходять чудові млинці? Зате ви, наприклад, чудово граєте на гітарі і співаєте! У кожного є свій талант, який робить його особливим. Якщо ж постійно порівнювати себе з ким-то, заздрити і намагатися робити те, що не дано вам від бога, можна остаточно втратити свою гідність не тільки у власних очах, але й втратити повагу оточуючих. Адже це приведе вас лише до гонці з самою собою і ніколи не дасть відповіді на питання, важливе для кожної жінки, як полюбити себе і підняти самооцінку. Треба лише вийти за вузькі рамки соцпрограммирования і зрозуміти, що людей навмисне зомбують, змушуючи робити що-небудь проти їх власної волі. Заповідь № 5: не рівняйтеся на інших, а просто стійте поряд
Якщо постійно порівнювати себе з ким-то, можна дуже скоро відчути себе нікчемним, жалюгідним створінням. Тому ніколи не прагнете стати кимось, а просто будьте собою.
Наприклад, у вас є подруга, яка дуже заможна, тому що вдало вискочила заміж. А у вас справи не так гарні, живете ви у мами. У такому випадку порівняння тільки нашкодять, і ви будете перейматися тим, що у вас все погано, а у подруги – відмінно. Підлаштовуватися під когось- значить зраджувати себе. Тим більше що в будь-якому випадку прожити чуже життя неможливо, зате можна легко перетворитися на жалюгідну копію іншої людини. Тому так важливо завжди залишатися собою, адже у кожної людини є власні переваги.
Вдосконалюйте свої знання та вміння і не будьте, як усі, адже натовп сліпа і безлика. Крім того, потрібно щодня розширювати власну зону комфорту. А для будь-якої дівчини полюбити себе і підвищити самооцінку, як ні для кого іншого, дуже важливо. Тому потрібно перестати порівнювати себе з іншими і змагатися з ними в чому б то не було.
Вічні гонки приносять лише страждання, і дівчата з подібним настроєм ніяк не можуть налаштуватися на потрібний лад і вийти з замкнутого кола. Порівняння доречні лише стосовно себе вчорашньої і сьогоднішньої, так як, удосконалюючи свій розум, ви здобудете нові знання та по-новому відчуваєте власне «Я».
Кожен вечір перед сном запитуйте себе: «чим я став розумніший і досвідченіший і які нові пізнання придбала? Вийшла я за межі власної зони комфорту сьогодні?» Тільки таке порівняння має право на існування. Якщо на ці питання ви даєте негативну відповідь, то вони корисні тим, що нагадують про те, що потрібно щодня працювати над собою і прагнути до досягнення нових висот. Заповідь № 6: з повагою ставтеся до свого тіла і духу
Розглянемо наступну техніку, як полюбити себе і підняти самооцінку. Принцип її такий, що потрібно поважати дві основні складові власної особистості. А це значить, що потрібно любити, як свою духовну суть, так і власне тіло, тобто піклуватися про їх стан і підтримувати в хорошій формі. Простіше кажучи, потрібно вести здоровий спосіб життя. А принципи самоповаги такі, що потрібно: Назавжди відмовитися від куріння тютюну, вживання алкоголю та інших шкідливих речовин. Любов до себе не може виражатися в спробі напхати власний організм всякою поганню, яка негативно позначається на людському здоров'ї. Навпаки, можливості власного тіла слід розвивати, а робити це можна, відвідуючи тренажерний зал або просто займаючись будь-яким видом спорту. Відчувати біль своїх натруджених м'язів і зв'язок - означає відчувати себе живим і розуміти, що сьогодні твоє тіло досягло нової для себе можливості. Спостереження за тим, як вдосконалюється ваше тіло під дією щоденних зусиль і від прийому правильної їжі, дає впевненість в собі і відчуття легкості. І вже за це можна полюбити себе. Адже ті люди, які спиваються або труяться наркотою, живуть так тому, що з ненавистю ставляться до свого тіла і не можуть прийняти власних недоліків і помилок. І їм не дано зрозуміти того, як підняти самооцінку і полюбити себе, так як вони слабкі духом і лінуються жити повним життям. Поважати власну свідомість і не заповнювати його непотрібними знаннями. А це означає, що слід відмовитися від всякого сміття, плаваючого на теренах ЗМІ, і налаштувати власні думки на позитивний лад. Свідомість має бути ясним і позбавленим усілякого негативу. Тільки тоді прийде розуміння того, як позбавитися від невпевненості в собі і власних фобій. Адже ніщо вже не буде заважати вам рости над собою. До того ж розум потрібно постійно підживлювати, розширюючи кругозір і знаходячи все нові ідеї, знання та найкращі рішення проблем. Крім того, необхідно іноді відключати його, а в цьому вам допоможе медитація, якою слід обов'язково навчитися. Розум повинен відчувати, що його поважають і цінують. Прийняття цих принципів стане основним відповіддю на питання, як полюбити себе і підвищити самооцінку. Заповідь № 7: перестаньте нарікати, як стара бабка
Не варто лаяти всіх і вся навколо себе, так як це забирає чимало енергії, яку можна спрямувати в інше русло. Обговорюючи людей, які чогось досягли у цьому житті, ви изливаете негативні емоції, які не знаходять іншого виходу і постійно накопичуються. Тому займіться тим, що захоплює вас і робить щасливішими. Чим більше ви будете бурчати на адресу інших людей, тим глибше будете забиватися в загальне стадо, в якому «кожна вівця по-своєму паршива».
Тому замість того, щоб вершити суд над чиїмись проступками, займіться собою і адекватно оцінюйте ту чи іншу ситуацію, розглядаючи її з об'єктивної точки зору. Тверезо дивитися на речі, не висловлюючи зайвих емоцій. Це є основною порадою психологів про те, як полюбити себе жінці, яка хоче стати особливо привабливою для чоловіків.
На жаль, молодь нашого часу має цю жахливу звичку – весь час бурчати і висловлювати своє незадоволення. Причому їм невтямки, що таким чином вони самі себе обмежують і втрачають свою безпосередність. Розглянемо один із прикладів. Дівчина сидить в підземному переході, співає і грає на гітарі. А ви з подружкою проходьте повз і починаєте жваво бурчати, що знайшлася тут Кортні Лав, яка і співати-то толком не вміє, краще б йшла працювати! Але через якийсь час ви потрапляєте у велику компанію, де вас просять прочитати свої вірші. І тут вас починає колотити мандраж, не даючи розслабитися, і впевненість в собі раптом кудись випаровується.
Чому так відбувається? Та тому що це чаклує ваша внутрішня стара буркотлива, яка до цього підбурювала поливати брудом інших людей! Не вірите? Так перевірте і побачите, що життя зміниться в кращу сторону. Запам'ятайте, що ніколи не варто засуджувати ні саму себе, ні інших. Можна лише в разі невдачі задаватися питанням: «Що я зробила для досягнення власної мети? Які я доклала зусилля для того, щоб стати ще краще?». Так як це ключ до того, як підняти самооцінку жінки і полюбити себе. Заповідь № 8: якщо щось не влаштовує, не мовчіть
Не обов'язково в лоб говорити неприємні речі. Достатньо лише дати зрозуміти людині те, що вам щось не подобається за допомогою міміки і жестів.
З самого початку життя батьки вчать дитину терпінню і закликають мовчки зносити всі удари долі. А цього робити не можна ні в якому разі! Інакше як чоловікові полюбити себе і підвищити самооцінку, якщо він, отримавши ляпаса, підставляє іншу щоку? Можна висловити своє несхвалення діями, не витрачаючи зайвих слів. Розглянемо такий приклад. Ваш знайомий закурює сигарету в машині, але ви терпіти не можете, коли вас окурюють сигаретним димом. Мозок починає гарячково продумувати шляхи вирішення цієї ситуації. І ось тут вам потрібно сказати, що йому слід було б зробити зупинку і покурити на свіжому повітрі. Поясніть, що страждаєте алергією на тютюновий дим і його абсолютно не виносьте. Не забудьте також згадати, що поки він курить у вашій присутності, нормально поспілкуватися не вийде.
Вбудуйте цей прийом у власне свідомість і незабаром зрозумієте, як підвищити самооцінку і навчитися любити себе. А без рішення неприємних для вас ситуацій цього не станеться ніколи. Заповідь № 9: чітко розмежуйте, що ви можете взяти в людині, а що ні
Чому це так важливо? Тому що завдяки особистісним кордонів люди зможуть зрозуміти, що ви допускаєте по відношенню до себе або оточуючих, а що категорично ні, так як вони повинні підлаштовуватися під вас, якщо хочуть доброго до себе ставлення. Завдяки встановленим межам буде набагато простіше розбиратися в людях, і на шию вам сісти вже ніхто не зможе. Розглянемо такий приклад. Вам не подобається, що хтось, користуючись вашою добротою, сідає на шию. Ви терпіти не можете пліткарок, ошуканців і двуличных людей. Напишіть це на листку паперу, а також припишіть туди те, що цінуєте в інших. Це допоможе зрозуміти те, що ви хочете від оточуючих насправді.
А також допоможе дізнатися і зрозуміти кожній жінці, як полюбити себе і відсіяти зайвих людей зі свого оточення. Заповідь № 10: піднявшись на одну сходинку над собою, не забудьте про заохочення
Якщо ви змогли досягти поставленої мети та реалізувати її, обов'язково знайдіть спосіб порадувати себе. Це підсвідомо закріпиться в мозку як заохочення власних зусиль, а те, що добуто з працею, має набагато більшу ціну, ніж отримане «на халяву». У вас з'явиться стимул для виконання все нових і нових завдань на шляху самовдосконалення. І якщо ви без розуму від солодощів, то радуйте себе чим-небудь «таким собі», і життя стане набагато приємніше і смачніше! А самооцінка і любов до себе з'являться самі собою. Заповідь № 11: ніколи нікому не скаржтеся і не заохочуйте скигліїв, бажаючих поридати у вас на плечі
Ви не повинні ставати жилеткою для чужих сліз і великим носовою хусткою для їх соплів. Дайте це зрозуміти всім «размазням» у своєму оточенні. А головне, не раскисайте самі, так як люди вирішать, що це дозволено робити і їм. Навіть самі гіркі сльози проблем не вирішують, так і скигліїв ніхто не поважає. Розглянемо далі, як припинити подібні дії. Якщо хтось виливає свою душу і скаржиться на життя, то просто поставте йому питання про те, як він збирається вирішити обтяжуючу його проблему. Якщо ниття продовжиться, то стане очевидним, що людина навіть не думає про її вирішенні. А це значить, що йому просто потрібно відчуття того, що комусь є діло до його проблем. Тобто хоче, щоб його пожаліли. Ось і подумайте, навіщо вам потрібні такі люди? Після чого без всякого сумніву виключіть їх з кола свого спілкування, а далі зі спокійною душею робимо те, що підвищуємо любов до себе і самооцінку. І в кінці кінців навколо вас залишаться тільки люди, що володіють сильним характером, здатні тягнути вгору, а не вниз. Заповідь № 12: ви творець будь-якій ситуації
А це значить, що потрібно навчитися відповідати за власні дії і вчинки. Зробити це можна за допомогою паперу і ручки (або заміток в смартфоні). Потрібно уявити будь-яку несприятливу для себе ситуацію і задати собі питання: «Як я міг її створити?». Після чого розписати всі можливі варіанти, що відповідають на дане питання. Виберіть з них ті, ініціатором яких є. Це допоможе перестати звинувачувати інших у власних невдачах. А бажання нити і скаржитися на життя стороннім людям відпаде само собою. І ви, нарешті, зрозумієте, що сформована ситуація – справа ваших рук і тільки ви відповідальні за це. Спосіб досить дієвий і допомагає зрозуміти, як полюбити себе, а самооцінка обов'язково підвищиться. Наприклад, якщо ви побилися з чоловіком на вулиці, то обов'язково поставте такими питаннями: «Як я довів ситуацію до такого результату?», після чого дайте відповідь: «Це я досить вороже і експресивно себе вів. Обзивав і провокував того людини, хоча міг би просто піти по своїх справах. Це мені потрібні були гострі відчуття, тому я його штовхнув. Це я притягнув завчасно накопичений негатив до себе власними діями». Заповідь № 13: знайте про свої сильні сторони й особливості характеру, запишіть і запам'ятайте їх
Будьте в курсі своїх власних навичок та позитивних якостей, які є корисними для вас. Адже їх незнання ніколи не допоможе зрозуміти те, як полюбити себе. А поради психолога зводяться саме до чіткого усвідомлення власної сили і відчуття себе як людини гідного поваги. Поки ви цього не зрозумієте, що оточують теж цього не помітять. Наприклад, буде добре, якщо при спілкуванні з вами люди будуть відчувати тільки позитивні емоції і проводити час за цікавою бесідою на самі різні теми. Тому, ким би ви не були, ви завжди неповторні.
Запишіть якості, які виділяють вас з сірої юрби, і міцно запам'ятайте.
Це допоможе позбутися нав'язливої думки про те, як полюбити себе і підвищити самооцінку чоловіка, який до цього страждав від невпевненості в собі. Напишіть собі такі питання і відповіді на них: Що приваблює в мені оточуючих? Які у мене є хобі, захоплення, інтереси? Якими емоціями я плекаю людей свого кола, не докладаючи до цього зусиль? Наскільки мені легко вдається розкритися для інших людей? Наскільки сильно моє відчуття внутрішньої свободи?
Кожна людина володіє притаманними тільки йому одному якостями особистості, тому у кожного вони свої. Але кожен з нас, удосконалюючи себе, може набувати все нові гідності. Заповідь № 14: довіряйте своїм відчуттям і чиніть так, як вважаєте за потрібне
Якщо ваші бажання виростають з добрих спонукань, то навчитеся їм довіряти і обов'язково приводите в дію. Не варто боятися показувати свою справжню суть всупереч очікуванням інших. Адже життя одне, і треба прожити його так, щоб не було зайвих мук совісті за те, що постійно доводилося йти на поводу у чужих бажань. Не кожен чоловік хоче розкриватися перед іншими, боячись того, що у них складеться погане думку. Тому він побоюється образити кого-небудь своєю поведінкою. Наприклад, хлопець відмовляється танцювати, так як боїться, що його друзі будуть жартувати над ним знайомий персонаж, чи не правда?). А правильніше як раз про це не думати і просто розслабитися. Тому ніколи не дійте згідно з чиїмось очікуванням, а ходіть лише відповідно до власних переконань. Заповідь № 15: кожен вечір перед сном проводите самоаналіз і постійно прагнете вирости над собою хоча б на міліметр
Зробіть власну життя яскравим і наповніть її приємними подіями. Не сумуйте наодинці з собою і частіше промовляйте подумки слова, які додадуть вам сил. Займіться, нарешті, тим, що дозволить відчути себе значущою і щасливою особистістю. Станьте оновленою версією себе і придумайте мотивацію, яка допоможе рухатися у вірному напрямку. Запишіть наступні запитання і відповіді на них: Які мої уподобання? Від чого я відчуваю відчуття радісної ейфорії? Що мене веселить по-справжньому? Яка музика мене заводить? Заповідь № 16: поставте перед собою мету, думки про яку будуть на зорі піднімати з ліжка
Власну мрію потрібно постійно візуалізувати і доповнювати подробицями. Адже без неї у людини не життя, а животіння. Чим крупніше поставлена мета, тим більше сил з'явиться на її досягнення. По дорозі до неї життя заграє новими фарбами, стане яскравою і цікавою, і людина відчує повагу до самого себе. А відчуття власного зростання особистості додасть додатковий потенціал його можливостей. Заповідь № 17: приймайте людей такими, які вони є
Не намагайтеся всіх підім'яти під себе і нав'язати іншим свою думку. Адже до людей потрібно ставитися з такою ж повагою, як і до себе. Тим більше змінити все людство все одно ніколи і нікому не вдасться. Вас же ніхто про це не просить? Тому дивіться на світ реалістично, а не крізь призму власних фантазій. Намагаючись «підігнати» кого б то не було під себе, ви витрачаєте власну енергію даремно і накопичуєте тільки негатив, так як людина все одно не виправдовує очікувань.
Коло близьких людей – відображення вашої натури. Якщо у ваших очах оточують виглядають злими і несправедливими - значить вам пора поглянути на світ іншими очима. Найімовірніше, це негативні якості вашого власного характеру, приховані глибоко всередині, але визнавати їх важко і зовсім не хочеться. А значить, вам потрібно наполегливо працювати над власними недоліками. Заповідь № 18: не варто і намагатися бути ідеальним для всіх
Сучасне суспільство, ЗМІ і телебачення щодня нав'язують нам поняття про ідеали, що відповідають соціальним нормам. Наприклад, якщо людина не володіє струнким і м'язистим тілом або вищою освітою, він ніхто і звати його ніяк.
Але в дійсності відповідати цим нормам не хоче ніхто, а робить це, щоб відповідати суспільству. Тому бажання бути ідеальним потрібно замінити на прагнення полюбити себе з усіма недоліками. Будьте тією особистістю, якою є, і не приміряйте на себе чуже життя. Заповідь № 19: стежте за своїм зовнішнім виглядом
Хіба можна поважати себе, побачивши в дзеркалі нечупару? Те, як ви виглядаєте, не впливає на ставлення до вас осіб протилежної статі, а суто особисте ставлення до себе. Адже якщо від людини погано пахне, а одяг його заляпана плямами, які неможливо відіпрати, це може розповісти насамперед про те, що він себе не поважає.
А значить, що людина і до інших ставиться так само байдуже. І тут вже ні про який впевненості в собі не може бути й мови!
Добре виглядати – зовсім не означає носити дорогий одяг і змінювати її щотижня! Потрібно просто стежити за її чистотою і вчасно штопати. До того ж потрібно дотримуватися правил особистої гігієни і систематично підстригати нігті. Шкідливі поради від «доброзичливців»
Від деяких людей часто можна почути фразу: «Потрібно постійно думати позитивно!». А це схоже на те, що доведеться силою утримувати в голові світлі думки і зациклюватися на них. Адже наші роздуми, як і емоції, не можуть бути статичними, вони постійно змінюються в залежності від тієї чи іншої ситуації.
Любіть себе як веселих, так і сумних людиною. Допомогти в цьому можуть книги. А як полюбити себе і підвищити самооцінку, стане зрозуміло після їх прочитання. Думка відомого психолога
Розповідаючи про те, як полюбити себе і зміцнити самооцінку, Лабковский сказав, що людська психіка слід за дією, а не навпаки. І це становить основу його методики. Важливо навчитися вибирати, як діяти, відразу і не сумніваючись у власному рішенні.
Поважати як себе, так і обраний спосіб вирішення ситуації. Якщо ви вирішили комусь відмовити, то скажіть тверде «ні» без зайвих роздумів. Ось яку відповідь дає Лабковский. А як полюбити себе і підвищити самооцінку, можна навчитися, подивившись його відео.
Якщо вірити його словам, то метод працює краще, ніж самонавіювання біля дзеркала типу: «Я самий прегарний, розумний і красивий!». Добре знає Лабковский, як полюбити себе і зміцнити самооцінку! Адже, на його думку, людина складається з того, що робить і які почуття відчуває до себе і оточуючих, а зовсім не з тих думок, які копошаться в його голові. Життя людини – відображення людських очікувань
Причин для невпевненості в собі чимало, основними є психологічні травми, винесені з дитинства. Наприклад, маленький хлопчик намалював кораблик. І ось він радісний біжить до мами, щоб вона оцінила його праці. Ось тільки вона чомусь почала говорити, що там і щогла крива, і вітрило непропорційну, тощо. А довершує це всі твердження, що він взагалі малювати не вміє. Подібна реакція батьків на дитячі старання зробить дитину в результаті невпевненим у собі людиною, боїться отримати негативну оцінку власних вчинків.
Є техніка, яка допомагає людині ставитися до себе з повагою, і називається вона "Годину сили". Принципи її докладно викладені в аудіо Ентоні Роббінса. Полюбіть себе, і самооцінка виросте сама собою, а ви відчуєте себе самодостатньою особистістю. До того ж там йдеться про те, що потрібно з особливою увагою стежити за тими, хто входить у ваш щоденний коло спілкування, так як ці люди впливають на вас. Тому, щоб настали кращі часи, слід оточити себе сильними особистостями, які дадуть вам стимул до самореалізації. А якщо таких немає, то самі станьте підтримкою і опорою для своїх друзів і мотивуйте їх. Аудіокнигу слід прослухати обов'язково, так як вона назавжди змінить ваш погляд на навколишній світ. Автор: Міфтахова Ганна 11 Серпня, 2018
Категория: Развлечения
Як підняти самооцінку і полюбити себе? Поняття, причини низької самооцінки. Принципи впевненого в собі людини. Методики, практики та поради психологів