Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Смерть батька: як пережити, психологічна допомога дитині, поради


Опубликованно 04.09.2018 08:26

Смерть батька: як пережити, психологічна допомога дитині, поради

Найстрашніше в житті будь-якої людини – це втрата рідних йому людей, їх смерть. Вони йдуть завжди несподівано, а бути готовим до такого неможливо. Особливо важко, коли на сім'ю обрушується таке горе, як смерть батька, чоловіка. Тоді жінка залишається одна з дітьми.

Немає таких людей, які можуть просто так відпустити кого-небудь з близьких, членів сім'ї або друзів. Смерть – це завжди страждання людини, сльози і психологічні переживання у вигляді депресії та іншого. Якщо дорослі ще можуть, через час, прийняти втрату, то дітям таке дається нелегко. В даній статті піде мова про те, як пережити смерть батька дитині, як йому допомогти в цьому. "Не може цього бути! Не вірю!"

Коли новина про раптову смерть батька повідомляють його близьким, то перше, що вони відчувають, – це неприйняття ситуації, їм здається, що це просто сон, а не реальність, що такого не могло статися з ними.

Заперечення – це захисна реакція людини, тому він може не відчувати жодних емоцій, не плакати, бо не усвідомлює того, що відбувається. Йому потрібен деякий час, щоб прийти в себе і прийняти догляд батька. Якщо дорослі першим ділом заперечують факт події, то ось, що діється в душі у дитини, їм не завжди відомо. Тому дуже важливо допомогти йому не замкнутися в собі, і не отримати психологічну травму, яка буде протягом усього його життя переслідувати його. Смерть батька для дитини

Якщо дорослим повідомляють погану новину прямо, то як пояснити дітям, що тато більше не прийде додому ніколи, а головне - як втішити їх, знають не багато. Про це далі. Після смерті батька дитина може поводитися по-різному. Не завжди вдається зрозуміти, що він відчуває. Одні діти починають плакати, інші задають багато питань, бо не знають, як це тато більше не буде з ним, також буває таке, що вони нічого не кажуть, а всі емоції проявляються в поведінці.

Запідозрити недобре можна при різких і безпричинних змінах настрою дитини, якщо тільки що він був захоплений грою і здавався спокійним, то через пару хвилин він заливається плачем. Діти переживають втрату дуже тривалий час, тому їх поведінку неможливо передбачити.

Як тільки дитина дізнався про смерть батька, дуже важливо не залишати його одного, приділяти якомога більше уваги і оточити турботою. Маленькі діти повинні зрозуміти, що, втративши батька, у них залишилася маму. Саме вона буде оберігати їх і любити. Він повинен це постійно відчувати, що поруч з ним є один з батьків.

Мати після смерті батька повинна показати, як сильно вона любить свою дитину, і що він не повинен боятися своїх сліз з приводу втрати. Їй доведеться приготуватися до того, що діти почнуть обсипати її питаннями з приводу обрушився горя. Жінці доведеться набратися терпіння і відповісти дитині, навіть на найскладніші, безглузді та найболючіші з них. Таку цікавість не пов'язано з байдужістю, а навпаки допомагає синові або дочці зрозуміти подію і прийняти. Тому розмова має відбутися обов'язково, а йти або відкладати його не варто. Агресія після смерті

Якщо після смерті батька син перестав слухати мати, веде себе погано, виявляє агресію, то їй доведеться набратися терпіння. Але ні в якому разі не лаяти його. Можна спробувати спокійно поговорити з ним.

Важливо розуміти, що, дізнавшись про смерть, дитина і сам починає боятися померти або залишитися без другого з батьків, звідси і проявляється його агресивну поведінку. Тут дуже важливо поговорити з ним, дізнатися його страхи, і якомога делікатніше заспокоїти.

У тому випадку, якщо крім агресії, спостерігається ще й погіршення здоров'я або відхилення в звичайному поведінці протягом дня, наприклад, дитина стала швидко втомлюватися, перестав їсти, закинув улюблені іграшки, прогулює школу, то це серйозний привід звернутися до дитячого психолога за консультацією. Зволікати з візитом до лікаря не варто.

Іноді дитина може звинувачувати себе у смерті батька, тому що одного разу сказав йому щось погане, на кшталт «я тебе не люблю» або «краще б у мене був інший батько» або подібні фрази. Крім цього, діти можуть зрозуміти відхід одного з батьків, як їх покарання за те, що не виконували їхні прохання, не реагували на зауваження і т. д.

Дитина може відчувати свою провину навіть з-за того, що не може розібратися у власних емоціях. Тому необхідно розмовляти з дітьми про їхні переживання і намагатися пояснювати їм, що це означає і чому так сталося. Проводити бесіди варто відразу після похорону і через місяць або два, щоб переконатися, що він здатний пережити відсутність одного з батьків. Що робити? Як допомогти дитині?

Важливо уважно стежити за своїм чадом, бо найближчі півроку дитина після смерті батька може вести себе ненормально, тому що переживання перейшли в патологічну стадію. Підтвердити це може наявність симптомів, які тривалий час не проходять. Насторожитися варто, якщо дитина довго не виражає ніяких емоцій, або навпаки занадто явно їх демонструє. Ще однією ознакою вважається відмова ходити в школу, або хороші оцінки змінилися на погані. Поява гніву, істерик, криків, страхів і фобій - це вагомий привід йти до психолога для лікування патологічної стадії страждань дитини за втрату батька.

Якщо діти не хочуть розмовляти про тата або не можуть, втрачають інтерес до життя, замикаються в собі, не спілкуються навіть з друзями, значить потрібна термінова допомога лікаря.

Смерть батька здатна загнати дитини в тривалу депресію, він відчуває себе самотнім, покинутим. Переживши таку втрату в дитинстві, в майбутньому вона може відбитися на життя дітей, на їх професійної діяльності й особистості в цілому.

Якщо дитина сприймала батька ще й як одного, пишався ним, намагався наслідувати, тоді для нього це буде подвійним ударом і втратою життєвих орієнтирів, дорівнювати стало не на кого. Причина і день смерті папи

Велике значення має причина смерті папи. Коли нічого не віщувало його втрату, він не був хворий, то це найважче для сім'ї, тому як удар долі трапився несподівано. Якщо чоловік покінчив життя самогубством, тоді його близькі будуть звинувачувати себе у всьому і мучитися в здогадках, чому він так вчинив з ними.

Великий відбиток на свідомість дитини накладає той факт, що він став свідком смерті. Від побаченого сильно страждає психіка і без лікаря не обійтися, тому що цей момент він буде постійно прокручувати у своїй пам'яті або бачити в сні, а день смерті батька чекати зі страхом. Наскільки дитині важко буде впоратися з втратою папи, багато в чому залежить від його віку, характеру і втрачав він раніше родичів чи ні. Як переживає горе дитина віком до п'яти років?

Як вік впливає на сприйняття втрати батька? Як прийме втрату дитина, залежить від його віку. Як переживають горе малюки, школярі і підлітки? Дитина віком до 2 років не здатен усвідомити, що сталася безповоротна втрата одного з батьків. Але він може відчути, що мама в поганому настрої, і інші мешканці квартири не посміхаються йому, як раніше. Відчуваючи подібне, малюк починає часто плакати, кричати і погано їсть. Фізично це може виявитися поганим стільцем і частими позивами в туалет.

Дитина у віці 2 років усвідомлює, що батьків можна кликати, якщо їх немає поруч. Поняття смерті для нього в цьому віці не осознаваемо. А ось те, що він кличе тата, а він не приходить, може доставити йому сильне занепокоєння. Мама повинна оточити малюка любов'ю та турботою, а також забезпечити йому правильне харчування і повноцінний сон, тоді йому буде легше впоратися з втратою.

Діти у віці від 3 до 5 років вже сприймають відсутність батьків більш серйозно, тому їм потрібно дуже м'яко пояснити, що тата більше не буде з ним. Є велика ймовірність, що у такої дитини можуть виникнути страхи і фобії, він буде часто плакати, можуть з'явитися скарги на головний біль або в животику. Дуже важливо спілкуватися з малюком якомога більше, згадувати з ним щасливі моменти, проведені з татом, дивитися фотографії. Як переживають горе дитина в 6-8 років?

Дитина у віці від 6 до 8 років – це школяр, який в спілкуванні з однолітками розповідає їм про батьків. Тому важливо допомогти дітям бути готовими до запитань, а де твій тато? Потрібно навчити його відповідати коротко, однією фразою «Він помер». А ось як це сталося краще не розповідати іншим. Дитина може вести себе агресивно з однолітками і учителем, тому важливо попередити про те, що трапилося викладача, щоб він наглядав за ним. Горе у дитини 9 - 12 років

Діти з 9 до 12 років хочуть бути самостійними, все робити самі. Але ось втрата батька прищеплює їм почуття безпорадності. У них виникає багато питань, таких як: «хто відвезе його в школу?», «хто сходить з ним на футбол?» і подібні. Нав'язливою ідеєю сина може стати те, що він єдиний чоловік у сім'ї і повинен піклуватися про всіх. У цьому випадку важливо допомогти йому не кидати свої іграшки і дитинство, переходячи до дорослого життя, а довше залишитися безтурботним. Горе у підлітка

Найскладніший вік у дитини – це, звичайно ж, підлітковий. В цей час і без того вони дуже емоційні і переживають важкий період, а втративши батька, і зовсім вибиваються з колії. Підліток починає шукати погані компанії, потай курить сигарети і п'є алкоголь, а того гірше, пробує наркотики. У цьому віці діти приховують свої емоції від інших, і найчастіше мовчать. Але всередині вони сильно переживають, часом доходячи до спроб покінчити життя самогубством. Підлітку важливо надавати належну увагу, турботу і любов, щоб він знав, що завжди може знайти підтримку в мамі. Невеликий висновок

Незалежно від віку дитини, тільки від батька, що залишився, буде залежати, як він переживе втрату, і яка буде його життя після смерті батька. Головне - оточити дітей турботою і любов'ю. Треба частіше розмовляти про їх переживання, проводити з ними весь вільний час, а при виявленні будь-яких відхилень у поведінці або здоров'я, звернутися за допомогою до лікаря. Автор: Юлія Оболенська 29 Серпня 2018


banner14

Категория: Развлечения

Смерть батька: як пережити, психологічна допомога дитині, поради


Написать комментарий

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.