Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Криза двох років у дитини - особливості, ознаки та рекомендації батькам


Опубликованно 03.10.2018 22:15

Криза двох років у дитини - особливості, ознаки та рекомендації батькам

У статті розглянемо криза двох років у дитини.

Перехідна стадія розвитку у дітей настає у віці півтора-двох років. У кого-то кризові явища можуть проявитися і пізніше. Все залежить від особливостей розвитку і виховання маленького чоловічка. Психологи впевнені, що вікові кризи необхідні, таким способом вдосконалюється психіка дитини.

Криза чи ні?

Досить часто у дітей, які досягли дворічного віку, настає так званий криза. У цей період поведінка дитини різко і сильно змінюється, він стає дуже примхливим, починає влаштовувати істерики з будь-якого, навіть найменшого, приводу, прагне все робити самостійно, без допомоги дорослих, а будь-яке побажання або прохання зустрічає вкрай негативно і негативно. Як правило, такий період у дітей триває до віку трьох років. Що відбувається з дитиною?

Прояви впертості і негативізму у дитини в період кризи пов'язані з тим, що він починає усвідомлювати себе як окрему особистість, і прагне виражати свою волю будь-яким доступним для нього способом.

Існують певні рекомендації при кризі двох років у дітей. Про них ми поговоримо нижче.

У період кризи перед батьками малюка стоїть складне завдання: дитині необхідно надати підтримку, але, разом з тим, не втратити власний авторитет в очах дитини. У такому віці важливо донести до нього, в яких випадках він може приймати самостійні рішення, а в яких – ні. Причини постійних примх і відмов у дитини

Отже, що являє собою кризу двох років у дитини?

Приблизно у 2-3 роки більшість малюків починають сприймати себе як самостійний індивід і говорити про себе виключно в першому обличчі. Найпростішим і доступним для дитини методом демонстрації оточуючим своєї самостійності в даний період є свавілля і негативізм. Відмовляючись що-то робити і кажучи батькам такі слова, як: «ні», «не хочу», «не буду» дитина намагається повідомити старшим, що він має власну думку, з яким слід рахуватися.

Що потрібно знати про дитину, щоб пережити кризу 2 років? Малюк, навчившись давати негативні відповіді, певний часовий проміжок не може відучитися від цього і продовжує висловлювати свою незгоду. Він сприймає це як якусь нову гру, з якої він не здатен розлучитися до того моменту, поки не награється досхочу.

Криза 2 років у дітей та період заперечення протікає у всіх по-різному. Терпіння і ще раз терпіння

Єдиним виходом зі сформованої ситуації для батьків і родичів є терпіння. Необхідно постаратися донести до дитини, що з його думкою рахуються. В цьому випадку весь негативізм малюка поступово вичерпається і зійде нанівець. Найчастіше, після завершення кризи двох років, у дитини настає період, коли він спокійно розвивається. Правильне сприйняття дитячої істерики

Нерідко невірна реакція родичів на істеричні прояви у дитини провокує виникнення ще більшої протесту з його боку. Істерика є основним методом, за допомогою якого малюк намагається домогтися бажаного і вплинути на дорослих. Істеричні напади можуть супроводжуватися плеванием, укусами, викиданням різних предметів та іграшок, а в окремих випадках можуть траплятися і приступи задухи. Якщо не проявити одного разу твердість, можна дати зрозуміти дитині, що подібна поведінка з його боку ефективно. Відповідно, істерики почнуть виникати все частіше. Згодом це може бути чревате тим, що малюк почне використовувати батьківську любов і жалість у власних цілях, маніпулювати дорослими.

Правила виховання дитини 2 років важливо суворо дотримуватися.

Природна поведінка

Необхідно усвідомлювати, що надмірна впертість і бурхливі припадки, що супроводжують кризу двох років, є цілком природними. Така поведінка, тією чи іншою мірою, проявляється у всіх дітей цього віку. Не варто завчасно починати бити тривогу з цього приводу. Занепокоєння повинно виникати тільки в тих випадках, коли дитина починає влаштовувати істерики дуже часто, кілька разів протягом дня, тобто, коли істерична поведінка набуває постійний характер і з дитиною взагалі неможливо домовитися. Методи боротьби з істеричним поведінкою

Найкращий спосіб боротьби з істериками під час кризи двох років у дитини – це їх запобігання. До того ж, такий метод набагато простіше, ніж спроби припинити істерику. Батькам дворічного малюка слід з особливою увагою прислухатися до наступних порад психологів і педагогів: Згода. У тому разі, коли предмет або дію, необхідні дитиною, є безпечними для нього самого, його здоров'я та оточуючих, то батькам можна погодитися з вимогою чада. Переключення уваги дитини. Дуже часто уникнути назрівання істерики допомагає спроба зайняти дитину чимось іншим і відвернути його увагу від бажаного. Вмовляння. Батьки можуть спробувати умовити дитину, доступно пояснивши йому причини, що перешкоджають виконанню його вимог.

Однак навряд чи варто у всьому погоджуватися з дітьми і потурати їм лише заради того, щоб вони не влаштовували істерик і були слухняними. У разі, коли не вдалося попередити істерику, і вона вже почалася, важливо дати дитині час, щоб він заспокоївся. При цьому необхідно зберігати власний спокій. Найкращою стратегією буде дати дитині трохи часу побути наодинці з собою. Такий підхід дозволить показати малюкові, що його істерика успіху мати не буде і до бажаного для нього результату не приведе. Побувши трохи на самоті, дитина швидше перестане кричати і плакати, знайде для себе більш захоплююче заняття, ймовірно, самостійно піде на контакт з дорослими.

При кризі двох років у дитини і істериках що робити? Якщо істерика затягується надовго, можна знову спробувати заспокоїти малюка, відвернути його увагу, пожаліти. Дуже важливо під час істерики зберігати власну позицію, не поступатися дитині, не робити так, як хоче він. Необхідно при прийнятті рішень залишатися справедливим, мудрим і послідовним. Це дозволить вірним способом впоратися з істеричним припадком і зрозуміти психологію дитини в 2 роки.

Свобода вибору

Дитина, як і кожна людина, повинен мати право робити свій вибір. У кризовий період, в 2-3 роки, у малюка починають формуватися вольові якості, для нормального становлення яких йому необхідно усвідомлювати і розуміти свою самостійність в моменти, коли він приймає рішення сам. Якщо відмовляти дитині в можливості вибору, можна порушити розвиток цілеспрямованої і впевненої в собі особистості.

Але повна свобода, надана дворічній дитині, теж не є найкращим виходом. Ідеальним варіантом буде надання дитині свободи вибору за допомогою питань з вивертами. Приміром, можна дати йому вибрати, на яку майданчик йти гуляти, яку зараз взяти з собою лопатку: маленьку або більше.

Які є особливості кризи дворічного віку? У всіх дітей трапляється криза?

З кризою стикаються практично всі малюки, але протікає він у всіх з різним ступенем вираженості і інтенсивності, які залежать виключно від індивідуальних особливостей. Нерідко кризові прояви у малюків мають настільки незначну вираженість і короткочасний характер, що батьки їх просто не помічають.

Поведінка дитини у кризовий період буде повністю залежати від гордості за свої досягнення, проявів свавілля, становлення самостійної особистості, психологічних змін. Допомога фахівців може знадобитися лише в єдиному випадку – якщо в дитини, яка досягла трирічного віку, будуть відсутні перераховані якості.

Отже, у дитини почалася криза 2 років, що робити?

Рекомендації для родичів, батьків

Батькам, родичам малюка, який переживає кризу дворічного віку, слід дотримуватись наступних рекомендацій психологів: Не слід сприймати кризу як негативну ситуацію. Криза – надзвичайно важливий і корисний етап у становленні і розвитку дитини з точки зору психології, а будь-його прояв у відповідному віці є нормальним. В результаті придушення їх насильно, може виникнути багато проблем у подальшому. Необхідно завжди оцінювати вчинки дитини, а не його самого. Потрібно дати зрозуміти дитині, що батьки можуть бути незадоволені або можуть не схвалювати його вчинки, але це ніяк не вплине на їх довіру і любов. Покарання повинно базуватися саме на такому принципі. Важливо не відповідати агресивно зі свого боку у відповідь на агресивну поведінку малюка, коли він, приміром, розкидає іграшки, щипается, кусається, кричить, б'ється. Злість і гнів в цьому випадку навряд чи допоможуть вирішити проблему. Дитина повинна зрозуміти, що деякі речі в світі є постійними і непорушними, не залежать від його відчуттів, наприклад, це материнська любов. Це знання спонукає дитину в майбутньому менше вдаватися до істерик і криків для того, щоб відстояти власну точку зору. Важливу роль у визначенні меж психологічного простору дитини відіграють заборони, з якими йому доводиться стикатися. Важливо пам'ятати, що будь-яка заборона має бути обґрунтований, а обґрунтування, як правило, пов'язане зі здоров'ям і безпекою малюка. Ідеальним варіантом буде, коли всі дорослі люди, з якими дитина близько спілкується, дотримуються ці заборони, не звертаючи уваги на примхи. Наслідки кризи двох років завжди прямо залежать не тільки від дитини, але і від ставлення батьків до ситуації.

Що буде корисно для дитини?

Дуже корисно для розвитку дитині буде, якщо: Дорослі періодично дозволяти дитині говорити «ні». Дорослі виключать скандали і сварки між собою в його присутності. Як правило, діти переймають модель поведінки саме зі своїх батьків. Батьки малюка постараються не використовувати у своїй промові частку «не», спілкуючись з дитиною. Батьки постараються дотримуватися помірності в слові «ні» і заборонах.

Далі з'ясуємо, як подолати кризу двох років? Ігрові методики боротьби з дитячою впертістю

Впоратися з упертістю дитини допоможуть деякі методи: В першу чергу необхідно постаратися відвернути дитину і переключити його увагу на щось цікаве для нього. Це заняття або предмет повинні володіти більшою інформаційною або емоційним навантаженням. Добре допомагає спільна справа. Якщо малюк відмовляється щось робити, можна запропонувати зробити це разом. Розділити необхідно все порівну, наприклад, якщо мама з дитиною разом підмітають крихти від печива, то один з них повинен змітати сміття докупи, а інший збирати її совком і викидати, або навпаки. Ігрові форми завдань. Коли дитина відмовляється одягатися, можна уявити, що предмети одягу чарівні і можуть перетворити малюка в його улюбленого казкового героя. Коли дитина відмовляється куди йти, можна перетворити дорогу до мети в пошуки скарбів, захованих на шляху прямування. Застосування для нагадування звукових ефектів, записок, схем, малюнків та інших наочних засобів. Наприклад, можна намалювати дитині, який предмет одягу за яким він повинен одягати. Помістити таку схему потрібно в доступному для нього місці, щоб він завжди міг на неї поглянути.

Висновок

Як стверджують психологи, криза двох років необхідно просто пережити, озброївшись терпінням. Слід розуміти, що бажання та потреби дитини є для нього дуже важливими і відіграють велику роль у процесі його розвитку. Потрібно стати для своєї дитини гідним прикладом, тоді криза мине в самі короткі терміни.

Ми розповіли, як пережити батькам криза 2 років у дитини. Автор: Анатолій Іванов 3 Жовтня, 2018


banner14

Категория: Развлечения

Криза двох років у дитини - особливості, ознаки та рекомендації батькам


Написать комментарий

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.