Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Як закрити гештальт: способи


Опубликованно 21.10.2018 07:44

Як закрити гештальт: способи

Коли вдається вчасно закінчити всі свої справи, людина відчуває себе щасливим. Ця особлива задоволеність від свого життя і усвідомлення того, що ти справжній молодець, роблять життя більш повною. Завдання пройти повний цикл у всіх починаннях закладена в свідомість кожного індивіда. Але деякі справи або стосунки з різних причин так і залишаються незакінченими.

"Ну й добре", - знизавши плечима, скажете ви. Все б добре, але тільки незавершена ситуація стає дверцятами, через яку з людини біжить енергія. Він не може в повній мірі бути «тут і зараз», працювати і радіти, просто жити. Він втрачає мотивацію і бажання розвиватися. З'являється втома, апатія, депресія. І якщо він не дізнається, як закрити гештальти, то ризикує так і прожити свої дні.

Що це таке

Питання "як бути щасливим" хвилює людину з давніх часів. Відповідей на нього десятки, проте жоден з них не є вичерпним. Але вже давно лікарі і психологи прийшли до розуміння, що якщо людину турбують думки про те, що сталося колись-то давно, він не зможе ефективно жити сьогодні. Він буде помилятися на роботі, погано спати вночі, у нього постійно не вистачатиме часу на сім'ю, тому що кожну вільну хвилинку він знову подумки повертається назад. Коли людина усвідомлює проблему, він може звернутися до психолога із запитанням про те, як закрити гештальти. На жаль, зробити це не так просто. Для початку потрібно зрозуміти механізм цього явища. Від теорії до практики

У перекладі з німецької це слово означає «цілісний образ». Тобто не так важливо, чим закінчиться ситуація, але її треба прожити до кінця. З точки зору психологів, кожну розпочату справу треба доводити до кінця. Але в житті кожної людини накопичується багато великих і маленьких незавершенностей. Недоговорив з одним, не дочитав книгу - навіть за один день може зібратися декілька таких гештальтів.

Бувають і більш серйозні: розрив стосунків, смерть близького, нездійснені мрії. І кожен день все це прокручується в пам'яті. Людина намагається знайти вихід, зрозуміти, що зроблено не так. І він до кінця не усвідомлює, що вже не можна нічого змінити. Залишається лише з'ясувати, як закрити гештальти, та дозволити собі жити далі.

Як виглядає незавершеність

Це поняття, досить складні для усвідомлення. Тому постараємося розкрити його суть максимально простою мовою. Спробуємо провести аналогію з комп'ютером. Що виходить, якщо правильно не завершити програму? А якщо кілька програм? Швидше за все, ПК надовго замислиться або зависне. А може і зовсім зламатися.

А що відбувається з людською психікою? Незавершені гештальти не дають розвиватися, перешкоджають особистісному зростанню. Людина немов ходить по колу або живе у сні. Гештальт - це незавершена справа, яка смикає, смикає і волає до повернення. Людина відчуває бажання повернутися в ту ситуацію і переграти її. Так як закрити гештальти непросто, часто людина так і живе все життя з цим вантажем. А це означає, що менше енергії залишається на себе, улюблені справи і сім'ю. Негатив або позитив

Гештальт тягне нас у минуле. А воно може бути добрим або злим. Нейтральні ситуації не можуть впливати на нас через роки.

Якщо гештальт побудований на негативі

Людину образили, принизили, він не дав здачі, не сказав того, що хотів - в цих випадках сильне емоційне напруження цих ситуацій буквально змушує його знову і знову опинятися в точно таких же обставин. Це легко пояснити. Так як закрити гештальт самостійно можна, лише проживши цю ситуацію до кінця, життя дає вам таку можливість. Але ось у чому біда: без усвідомлення цієї ситуації будуть повторювати ту, в якій гештальт зародився. Жінка виходить заміж за алкоголіка. Після розлучення вона шукає нові відносини і зустрічає нового алкоголіка. При цьому всі кандидати, що не мають такої схильності, будуть відкинуті нею. Гештальт не закритий, і частіше за все причина криється у відносинах з батьком.

Позитивний гештальт

Теж нічого хорошого. Людині властиво відчувати ностальгію за минулим і бажати повернутися в казку. Наприклад, ви пам'ятаєте, як здорово було гуляти по клубам у студентстві. І начебто нічого страшного, але поки ви повернені до минулого, ви стоїте спиною до майбутнього.

Знайти і знешкодити

Дійсно, щоб змінити себе або свої спогади або ставлення до них, потрібно розуміти процеси, які в них протікають. Якщо це занадто складно, то можна звернутися до практикуючого психолога і запитати, як закрити гештальт. Що це означає і як зрозуміти, де знайти той самий об'єкт, який потрібно закрити?

Шукати треба там, де болить. Це як скалка: як тільки ви її отримуєте, ранка гоїться швидко і легко. Зрозуміти, що в житті є незакінчені сценарії, можна по ряду ознак: Певна робота, інформація або дії викликають у людини напад тривоги чи хвилювання. Індивід не може закінчити справу або проект, хоча очевидних причин для цього немає, але ніби щось йому перешкоджає. Людина уникає нових відносин після хворобливого розлучення. Таким чином вони просто уникають нової, можливого болю. Всі нові відносини йдуть за одним сценарієм. Це говорить про те, що гештальт не закритий, і сценарій не дозволяє відійти від стандартів вибору партнерів. Людина розуміє, що постійно наступає на ті ж граблі. Він стає жертвою шахраїв, у нього не в перший раз беруть у борг і не віддають, він звільняється з роботи зі скандалом.

Все це говорить про те, що в підсвідомості є незакінчені процеси, прив'язка до людей і місць. Профілактика - краще лікування

Що означає "закрити гештальт"? Це означає доробити всі незавершені справи. Але ще краще - просто не допустити їх появи. Тобто все треба вчасно закінчувати, коли ця справа є актуальним. Незавершені процеси - це прив'язка до людей, повторюваним життєвими сценаріями та на робочих місцях. Як не нахапати таких прив'язок? Завжди закінчуйте свої думки і справи. Сказати простіше, ніж зробити, але в іншому випадку відгомони будуть ще довго нагадувати про себе. Завжди висловлюйте все, що хочете, не тримайте в собі. Проковтнути коментар з ввічливості, притримати свою думку і стримати почуття - це практика комунікацій у суспільстві. Але все це завдає шкоди вашому психологічному здоров'ю. Якщо ви не можете сказати людині прямо, що про нього думаєте, то розіграйте цю ситуацію вдома, з ким-небудь з близьких. І ось тут вже не стримуйте себе. Завжди висловлюйте свої почуття - це перше правило, якого необхідно дотримуватися, щоб закрити гештальт. Що це таке, простими словами? Це означає дозволити собі прожити ситуацію. Відчули щось? Спробуйте виразити: кричіть, співайте, малюйте, бийте грушу.

Як завершити гештальт

Для початку потрібно усвідомити сам процес. Що значить "гештальт закритий"? Те, що ви перестали витрачати енергію на прокручування ситуації з минулого і відповідні переживання. Тепер ви можете жити тут і зараз, будувати і творити. Для цього потрібно зрозуміти свій незавершений гештальт. Припустимо, ви помітили, що ваші відносини розвиваються за одним сценарієм, в якому ви постійно вимагаєте уваги і турботи від партнера в гіпертрофованій формі. Ваші стосунки закінчуються, і це повторюється. Подумайте, який незавершений процес з минулого змушує вас програвати цей сценарій? Хто не дав вам достатньо любові і турботи? Зрозумівши, яка ситуація не була завершена, ви зможете з нею працювати. Способи роботи

Звичайно, перший і найпростіший спосіб - це отримати те, чого вам хотілося від певного об'єкта. Але ситуації бувають різні, люди переїжджають, вмирають і створюють перешкоди, через які ви не можете закрити гештальт. Що це таке, простими словами? За великим рахунком, це зіткнення сценаріїв та інтересів. Але є кілька способів, які допоможуть вам впоратися із завданням: Моделювання. Пофантазуйте на тему, як би ви могли завершити ваш гештальт. Проживіть цю ситуацію так, щоб її закінчення вас влаштовувало. Якщо кінцівка у реальній ситуації була небажаною, то зараз все можна змінити. Тільки не треба робити це постійно. Якщо зміни вас влаштовують, то більше подумки не захочеться до цього повертатися. Перенесення. Так як закрити гештальт у відносинах, які вже закінчилися, не завжди можливо, зробіть це в поточній ситуації в сьогоденні. Але робити це потрібно усвідомлено і з згоди людини, яка буде допомагати вам. Замість того, щоб переслідувати партнера, попросіть його викупати вас турботи та уваги. Поступово прийде до логічного завершення незакритий гештальт. Що це таке і як це відбувається, ви зрозумієте і відчуєте в процесі. Вираження почуттів і висловлювання слів по мірі того, як це стає необхідним. Припинення боротьби. Це ще один важливий момент. Якщо ви шукаєте спосіб, як закрити гештальт у відносинах самостійно, то... зупиніться. Припиніть його заперечувати, прийміть і змиріться з його існуванням. Іноді цього буває достатньо. Людина перестає підживлювати його своїми емоціями. Усвідомте, який процес не завершено, і постарайтеся проявляти до нього цілковите байдужість.

Нереалізоване бажання

Це сама підступна різновид незавершеного гештальта. Що це таке, будемо зараз розглядати. Якщо ви чогось сильно хотіли, але не змогли отримати, то утворюється порожнеча. Підсвідомо ви будете завжди прагнути заповнити цю порожнечу, хай навіть і опосередковано. Наприклад, мама хотіла стати лікарем, але народження дітей призвело до того, що вона кинула інститут і не отримала професію. Вона буде змушувати своїх дітей вчитися на медиків, хоча їх буде цікавити зовсім інша сфера діяльності.

Як запобігти деструктивний характер такого гештальта і завершити його? Подумайте, чого ви самі хотіли, коли обрали цю професію? Які почуття відчували, у чому потребували і що мали намір отримати через становлення доктором? Зрозумівши це, постарайтеся досягти цих цілей будь-яким доступним способом. Якщо потрібно закінчувати стосунки

Безумовно, цей момент досить болючий. І найважче перемогти сильну прихильність до гештальту. Він захоплює повністю всього людини і тримає його в кайданах. Це зазвичай відбувається після розриву відносин. Людина не може не думати про предмет своїх зітхань. Він постійно заходить до неї або до нього на сторінку, питає у друзів. Як закрити гештальт у відносинах? Тут повинен спрацювати принцип «йдучи - йди».

Не можна піти наполовину або трохи залишитися. Слід обірвати всі зв'язки, спалити всі мости, видалити номер і позбутися від усіх речей, які нагадують про минуле. Іноді допомагає зміна місця проживання і тривалу відпустку. Звичайно, залежно від просто так не позбутися, але поступово вона слабшає і зовсім скоро відпустить.

Як жити після розставання

Особливо часто клієнтами психотерапевтів стають жінки. Вони зазвичай звертаються з запитом про те, як закрити гештальт у відносинах з чоловіком. І неважливо, як це буде сформульовано. Сенс від цього не змінюється. Їм потрібно практичне керівництво, як закрити гештальт. Варіантів кілька: Джерела добра. Це свідомо доданий в життя хобі, яке народжує в душі найкращі почуття. Позитивне переживання незакінчених ситуацій. Наприклад, жінка була кинута класичним жигало. І кожен раз, коли її тягне до чергового чоловіка такого типу, вона сміється сама над собою. Так спогад стає все більш незначним. Скоро воно просто зіллється з минулим. Щоб на майбутнє хотілося дивитися, воно повинно радувати. І зовсім не обов'язково чимось великим і значним. Тут головне — не масштаб, а обсяг радості і задоволення. Повернення до життя

Якщо людина відчуває, що не в змозі впоратися з проблемою самостійно, йому потрібно звернутися до психотерапевта. Терапія спрямована на усвідомлення і сприйняття себе як особистості, як цілісного образу. Через усвідомлення клієнт приймає відкидаємо сторони особистості. Це емоції, риси характеру і бажання. Після цього важливо продовжити роботу. Вона повинна бути спрямована на прийняття себе і відновлення особистості. Особистість повинна бути незалежною, тобто слідувати своїм прагненням, а не втілювати чужі мрії.

Привід для звернення до фахівця

Приводом до відвідування фахівця служать постійні стресові ситуації, труднощі у побудові відносин, погана адаптація до нового оточення. Якщо цілі і бажання не досягаються, тобто на шляху до них постійно стоять непереборні перешкоди, якщо нахлинула депресія, пригнічений стан, все це говорить про те, що пора зайнятися серйозною роботою над собою. Автор: Легіна Марина 20 Жовтня, 2018


banner14

Категория: Развлечения

Як закрити гештальт: способи


Написать комментарий

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.