Хвороби очей з психосоматики: причини виникнення та методи лікування
Опубликованно 24.10.2018 00:13
Коріння всіх проблем знаходяться в нашій голові. Ця тісний зв'язок психіки і тіла доведена науково. Швидше за все, ви не раз помічали таку ситуацію: спливає стара забута проблема, а разом з нею і починає давати про себе знати тіло. Загострюється хронічне захворювання, піднімається температура або починається алергія. Це яскрава ознака того, що недуга – психосоматичний. А поняття очі і психосоматика теж пов'язані? Що це таке?
Психосоматичне захворювання - назву, яка говорить сама за себе. Це ті хвороби, причини яких криються в нашій психіці. Причому це не означає, що ми самі придумуємо собі хвороби. Зовсім ні. Вони справжні. А ось причина появи криється не тільки в попаданні вірусної інфекції в організм або у відсутності необхідного гормону або вітаміну. Все набагато глибше і серйозніше.
Людське тіло підлаштовується під настрій і думки. Багато людей навіть не усвідомлюють того, що людський організм – зручний засіб зворотного зв'язку. Характер думок людини безпосередньо відображається в його ділянці тіла. На негативну думку тіло сигналізує болем і дискомфортом. Де заритий корінь психосоматики?
Минуле людини безпосередньо впливає на формування його особистості. Якщо ви хочете позбутися від якоїсь негативної риси характеру, то треба обов'язково опрацювати епізоди минулого. Як тільки людина звертається до психолога з такими проблемами, то з'ясовується, то потрібно працювати зі страхами, переконаннями, сексуальними комплексами, образами і душевними травмами. Найчастіше у людини свідомості є цілий «букет», який давно пора викинути в сміттєве відро. Здоров'я і цей «букет» з страхів, комплексів та образ тісно пов'язані один з одним.
Що можна сказати про очі? В психосоматику органам зору приділяється досить багато уваги. Очі – життєво важливий орган, за допомогою якого ми сприймає навколишній світ і себе в ньому. Саме через них мозок людини отримує певну інформацію.
Захворювань, пов'язаних із зором, дуже багато. Буває так, що навіть досвідчений лікар не може відшукати причину розвитку недуги. В цьому випадку слід згадати, що очі і психосоматика – тісно пов'язані один з одним.
Психотерапевт Валерій Синельников, американський психолог Луїза Хей і канадський філософ Ліз Бурбо вважають, що емоції – причина всіх захворювань. Оскільки, виражаючи емоції, людина витрачає багато енергії. Основна емоція – страх. Саме він відразу проявляється у погляді й впливає на зір. Психосоматика захворювань очей
Психологи, які досліджували протягом багатьох років вплив емоційних факторів на виникнення та перебіг тілесних недуг, стверджують, що будь-яке захворювання пов'язане з моральним станом людини. Найчастіше недуга проявляється саме в той момент, коли в мозку відбувається певний «збій», спровокований: виразками; вегетосудинною дистонією; патологією очей.
Психосоматичні розлади очей проявляються з-за таких факторів: генетичного; травм і захворювань; неправильних зорових звичок (робота за монітором комп'ютера на близькій відстані, читання в темряві або в рухомому транспорті).
Корінь проблеми, згідно з психосоматикою офтальмологічних захворювань, полягає в тому, що людина отримує інформацію від навколишнього світу, яка заподіює йому психологічний дискомфорт. На підсвідомому рівні він хоче змінити зовнішній світ.
Наприклад, якщо у дитини міопія, то психологи вважають, що проблема криється в сім'ї: часті конфлікти між батьками або занадто суворе виховання. Під впливом цих факторів дитина відчуває постійний стрес. Самостійно подолати він не може. В якості захисту В мозок дитини надсилається сигнал: «притупити» дискомфорт від того, що відбувається.
Можлива й інша ситуація: дитина виховувалася в сприятливої сімейної атмосфери. Він отримував любов і турботу від своїх батьків. Як тільки малюк пішов в сад або в школу, він відчуває стрес, оскільки до нього пред'являються вже більш суворі вимоги. Йому важко вибудовувати взаємини з однолітками. На тлі стресової ситуації у дитини може розвинутися міопія (короткозорість). Малюк бачить добре тільки ті предмети, які знаходяться поруч з ним. А ось вдалині «картинка» розмита. Підсвідомо, дитина ховається від вороже налаштованого світу.
Багато дослідники довели, що тих людей, які звикли сприймати все, що відбувається близько до серця, часто турбують очі. Психосоматика, як наука, пояснює це тим, що емоційний стан людини негативно позначається на його органах зору.
Для визначення конкретних негативних факторів, які вплинули на розвиток офтальмологічного захворювання, треба розглянути кожен недуга окремо. Про короткозорості
Люди, у яких розвинена міопія (добре бачать поблизу, а вдалину – погано), зазвичай егоцентричні. Крім зосередженості на собі, вони з головою занурені в свою сім'ю і близьких друзів. Їм складно будувати плани на майбутнє і прогнозувати результат.
Пацієнти з такою проблемою схильні засуджувати інших, ідеалізуючи себе.
Багато фахівців упевнені, що міопія у дорослої людини розвивається як спосіб сховатися від явних проблем. Нервова система людини компенсує психологічну нестійкість. Причому це судження науково доведено на низці фактів. Як лікувати міопію?
Безумовно, надасть кваліфіковану допомогу тільки досвідчений лікар-офтальмолог. Лікування повинно бути комплексним і включати в себе: очкову терапію; інсталяцію препаратами; гімнастику для очей; відмова від шкідливих звичок; хірургічний метод.
Другий крок має зробити сама людина – вирішити психологічну проблему. Зробити крок назустріч викорінювання психологічного «комплексу» можна кількома способами: відвідайте сеанс у психолога; прочитайте список літератури, який рекомендував спеціаліст; змініть ракурс сприйняття навколишнього світу: з негативного на позитивний; намагайтеся відразу усувати проблеми, які провокують дискомфортне психологічний стан; займіться спортом або танцями (будь хобі); налагодьте режим дня і раціон харчування.
Найважливіший крок у психологічному лікуванні – усунути страх, який гризе людину зсередини. Величезне значення має щире бажання людини впоратися з офтальмологічної проблемою. Чому розвивається далекозорість?
Далекозорість являє собою дефект зорового апарату, при якому людина добре бачить об'єкти на далекій відстані, а поблизу - дуже погано. Найчастіше подібна патологія зустрічається у зрілих людей.
Психологи, які займаються вивченням психосоматики, відзначають, що далекозорість може розвиватися у людини внаслідок того, що йому нецікава повсякденне життя. Він більше переживає за глобальні довгострокові плани. Власне кажучи, тому він «гостро» бачить картинку свого майбутнього (далеко).
Люди, які страждають далекозорістю, дотримуються такого кредо по життю: «Хочу відразу і все». Зазвичай на важливі деталі вони не звертають увагу.
Досвідчені офтальмологи і психологи помітили, що далекозорість розвивається у самозакоханих жінок 40-50 років, які надто зациклені на своєму зовнішньому вигляді. Якщо цей факт розглядати з точки зору психології, то жінка, спостерігаючи вікові зміни на своєму обличчі близько в дзеркалі, сприймає в негативному ключі. Отже, у відображенні усієї «картинки» вона ще, як кажуть, «ого-го». Як побороти далекозорість?
Людина повинна навчитися приймати себе таким, який він є. Запорука майбутнього – оптимістичний настрій до самого себе і до життя в цілому.
Важливо навчитися приймати ще й оточуючих з усіма їх достоїнствами і недоліками.
Психологи дають важливу рекомендацію людям, що страждають далекозорістю: потрібно навчитися радіти дрібницям життя перед «зануренням» планування майбутнього. Причини розвитку астигматизму
Це серйозне офтальмологічне захворювання, при якому людина не може чітко і ясно бачити. «Картинка» перед очима завжди розмита. Для того, щоб розглянути її потрібно довго зосереджуватися і напружувати зір.
Психосоматична причина астигматизму полягає в тому, що хворі вважають так: «є моя думка і неправильна». Інші точки зору вони навіть не хочуть чути.
Астигматизм – це реакція організму на події, які відбулися в житті людини. Напевно, минуле досі приносить йому душевну біль.
Що робити? Бігти до психолога. Досвідчений фахівець розробить індивідуальну програму для свого клієнта, яка обов'язково включає такі пункти: Пошук психологічної травми, яка глибоко «закопалась» в душі людини і «живе» на рівні підсвідомості. Визначити витоки розвитку патології. Проаналізувати події, що відбулися.
Крім психологічної допомоги, не можна відкладати похід до офтальмолога. Важливо постійно робити гімнастику для очей. Чому з'являється ячмінь?
Віруси, бактерії, слабка імунна система – три основних фактори, які провокують виникнення ячменю. Рідко фахівці при появі цієї недуги бачать причину в психосоматиці. Однак якщо людину постійно турбує ячмінь, то, можливо, корінь проблеми криється саме у психологічному стані людини.
Як пояснює такий стан психосоматика? Ячмінь на правому оці психологи пов'язують з характером людини. Захворювання притаманне нетерплячим різким і досить «вибуховим» людям. Їм складно приймати чужу точку зору. Тому вони звикли брати кермо влади в свої руки і контролювати «всіх і вся». Страждає найчастіше праве око. Психосоматика ячмінь визначає як погляд на життя очима гніву. Можливо, гніву на певної людини. Якщо у дитини часто з'являється ячмінь, то на підсвідомому рівні він не хоче бачити те, що відбувається в його родині.
Психологи радять прийняти один факт: люди всі різні і мають право на свою думку. Не можна всіх рівняти під одну гребінку. Потрібно давати вільний простір іншим людям. Глаукома
Це серйозне захворювання, яке включає в себе не один недугу. При глаукомі діагностується сильне внутрішньоочний тиск. Воно може з'являтися час від часу, а може турбувати постійно.
Характерна ознака глаукоми – сильний біль в очному яблуці. Буквально людині дуже боляче дивитися.
Психологи вважають, що підвищений очний тиск – результат того, що людина придушує своє внутрішнє «Я». Він ставить блокування на свої справжні бажання.
Ще один важливий момент психосоматичної причини глаукоми: на людину «тиснуть» старі непрощені образи: на долю, рідних, Всевишнього.
Всі фактори впливають на те, що на підсвідомому рівні людині боляче сприймати через очі реальну дійсність. До мозку надсилається певний сигнал. Як наслідок – підвищене зорове тиск.
У такій ситуації потрібно негайно звернутися за допомогою до психолога. У процесі застосування спеціальних методик людина зможе навчитися техніці повного розслаблення. Для хворих глаукомою корисно зайнятися йогою, дихальною практикою. Психологи також рекомендують спробувати змінити своє ставлення до навколишнього світу і почати радіти дрібницям. Катаракта
При цьому офтальмологічному захворюванні частково або повністю каламутніє очної кришталик.
Психологи виділяють такі причини: Минулі помилки – на підсвідомому рівні людина намагається забути про негативний досвід, «затуманивши» свої спогади. Страх майбутнього – хворому складно уявити, яким буде його майбутнє. Як наслідок, воно тьмяне й безперспективна. Виявлення рис характеру: людям, що страждають на катаракту, не вистачає уважності, добродушності і оптимізму. Агресія – очне захворювання може розвинутися з-за ворожого ставлення людини до навколишньої дійсності. Негатив – людина тривалий час не може змиритися з певними подіями, які сталися в житті. У результаті розвивається катаракта.
Безумовно, хворого терміново потрібно звернутися за допомогою до досвідченого офтальмолога. Зазвичай традиційне лікування включає в себе призначення спеціальних очних крапель, у складі яких є вітаміни і амінокислоти. Повністю ліквідувати катаракту можна за допомогою оперативного втручання. Симптом «сухого ока»
Це дефект, при якому в недостатній кількості виробляється слізна рідина.
Патологія проявляється так: сверблячкою; палінням; роздратуванням.
Психологи зазначають, що захворювання проявляється у уїдливих людей, які схильні насміхатися над іншими. Ще одна важлива причина: хворий не здатний проявляти почуття любові до навколишнього зовнішнього світу. А ту любов, яку спрямовують по відношенню до нього, він просто не помічає.
В окремих випадках сухість очей виникає на тлі нетерпимості і дратівливості по відношенню до іншої людини. Косоокість
Це дефект координації роботи очей. При ньому фіксуватися на одному предметі складно. Коли людина добре бачить обома очима, то одна картинка синхронно накладається на іншу. Явна ознака офтальмологічного захворювання – асиметричне розташування рогівки по відношенню до країв і куточках очей.
З точки зору психології, косоокість являє собою здатність людини бачити два різних зображення під різним кутом зору. На підсвідомості необхідно вибрати одне. При такому процесі формується однобічний погляд на певну річ.
Якщо у дитини з'явилася косоокість, то це результат батьківського виховання. Мати каже одне, а батько – інше. Дитині дуже складно вибрати, чиї вимоги важливіше. Як наслідок – косоокість.
Якщо косоокість є у дорослої людини, то це означає, що людина дивиться одним оком в реальність, а іншим – в ілюзію. З точки зору психосоматики, це страх подивитися в даний. Кератит
При цьому офтальмологічному захворюванні запалюється рогівка ока. Кератит явно демонструє те, що в людині «живе» занадто багато гніву і злоби.
Запалення очей психосоматика пов'язує ще з бажанням бити і бити всіх навколо. Людина настільки агресивно і гнівно веде себе в реальному житті, що це проявляється зовні. Однак сама людина підсвідомо вмовляє себе на те, що він не злиться. Ось ця боротьба між реальним і підсвідомим гнівом виражається в кератиті.
Єдиний раціональний вихід – звернутися до психолога. Проблема – в гніві. Його потрібно навчитися правильно висловлювати. Відшарування сітківки ока
При цій офтальмологічної проблеми сітківка відокремлюється від тканини через розривів. Розрив – відображення сильної злості на те, що людина побачила.
Психологи пов'язують захворювання з тим, що в людині занадто багато руйнівних емоцій, а саме: ревнощів, презирства, зверхності. Нервовий тик очі: психосоматика
При нервовому тику мимоволі скорочуються м'язи очей. Фахівці виділяють такі причини: психологічна травма; неврологічне захворювання; синдром хронічної втоми; підвищена тривога.
Психологи стверджують, що поява тика пов'язано з тим, що людина постійно перебуває у стресі і дивиться на те, що йому не подобається. Приміром, на сімейні конфлікти, проблеми на роботі.
Що робити, якщо сіпається око? Психосоматика знаходить одне пояснення такого стану – це вплив стресу або страху. Можливо, ви простежували збіг важких життєвих ситуацій з тиком очі. Важливо зрозуміти, що послужило причиною такого стану. Як тільки ви з'ясуйте її і навчитеся приймати ситуацію цілком, то нервовий тик очі пройде.
Часто буває так, що з дитинства сіпається око. Психосоматика, як галузь медицини, вказує на те, що це наслідок «залюбленности» батьками або, навпаки, через брак любові. Зазвичай подібна ситуація виникає в тих сім'ях, у яких обидва батьки дуже зайняті роботою. Батьківська любов змінилася на відкуп грошима. У дитини поступово формується глибока образа на своїх батьків. Якщо ліве око сіпається, психосоматика пояснює це образою на своїх батьків. Дорослішаючи, дитина починає пред'являти їй претензії.
Фахівці в області психосоматики стверджують, що даний недугу можна побороти самостійно, навіть без звернення до лікаря. Якщо ж не вірите практикуючої теорії, то єдиний вихід – скористатися послугами класичної медицини. Алергія
Психологи порівнюють алергію зі спутавшимся клубком злості і страху. Страх перед люттю – це страх того, що злість зможе знищити любов. Як наслідок, людина тривожиться і панікує. Тому виникає алергія.
Цікаве спостереження зафіксували психологи. У алергіків часто є проблеми з шкірою. Знаєте чому? Тому що вони часто кажуть: «Мене це дратує». Звідси і психосоматика дерматиту.
Якщо йти за цією логікою, то фрази «Бачити його не можу» або «Краще б очі мої тебе не бачили» провокують людину на розвиток алергії очей. Психосоматика, як наука, попереджає, що важливо бути толерантним.
Найчастіше алергія повністю не виліковується. Вона проявляється залежно від певних ситуацій. Тоді єдине «порятунок» хворого – купірувати наступ алергії лікарськими препаратами.
Психосоматика пропонує душевну терапію. Можливо, варто крім алерголога звернутися до психолога. Можливо, справа у минулому негативний досвід, який людина не може забути. Набряк
Набряки очей психосоматика пов'язує з постійною сумом. Поступово регулярні набряки призводять до повноти. Оскільки рідина накопичується в епітелії, а після перетворюється в тканині пухлини.
Пригнічений психологічний стан, почуття неповноцінності, нереалізованості і образливість – це і є причини появи набряків, згідно з психосоматики. Повіки очей постійно набрякають? Це сигнал того, що багато невыплаканных сліз душі.
Набряк може виникати з-за неможливості відновити справедливість. Таке невдоволення собою накопичується і виливається в серйозну офтальмологічну проблему. Мішки під очима. Психосоматика
Постійні синці під очима. Причина – надто тонка шкіра біля очей, через яку просвічуються капіляри синюватого відтінку. Деяким людям такий «подарунок» перейшов у спадок. Будь-яка бабуся скаже, що причина – проблема з нирками.
Іншу точку зору висуває наука психосоматика. Повіки очей опухають і з'являються синці? Причина полягає у порушенні емоційної сфери. Нирки дають про себе знати. Чому? Стреси, образи, накопичена роками втому, постійна критика... Всі ці фактори впливають на наш внутрішній стан.
Для того щоб заспокоїти емоційний фон, потрібно дати собі нові установки (афірмації): Я – господар свого життя. Я люблю життя з усіма її хибами, проблемами і людьми. Я приймаю людей такими, якими вони є. Я вдячний за кожен прожитий день і всі важкі випробування, які зробили мене тільки сильніше.
Перебудувати своє мислення на інший лад дуже складно. Проте це єдине психологічне «ліки» від мішків під очима. Який очей турбує: правий чи лівий?
Якщо болить очей, психосоматика і дає пояснення. З цими органами пов'язано багато внутрішньоособистісних проблем. Око болить? Психосоматика пояснює це так: у людини багато проблем, на які він закриває очі. Можливо, він боїться втратити когось або щось в житті. Тому захворювання очей – своєрідний щит між собою і навколишнім світом.
Турбує ліве око? Психосоматика пов'язує це з тим, що людина зосереджений сам на собі. Грубо кажучи, він егоцентрист. Можливо, таким чоловік став під впливом матері. Ліве око психосоматика пов'язує з жіночим початком. Ліва сторона вважається жіночою.
Психосоматика праве око представляє в фокусі «Я – у світі». Тобто те, як людина бачить і відчуває себе у зовнішньому світі. Така форма пов'язана з впливом батька. Психосоматика праве око відносить до правій стороні, а вона - чоловіче начало. Внаслідок удару, травми
Самотравмирование – це саботаж проти самого себе. На підсвідомому рівні людина сама себе карає. За що? За безглуздий дурний вчинок, сказане слово, зрада. Причин може бути багато. Найпоширеніша причина – невідповідність зовнішнього світу. Людина не приймає себе таким, яким він є. Він може «посипати голову попелом» тільки за те, що не виправдав надій, які на нього покладали. При цьому зовні людина може здаватися цілком благополучним. Однак самотравмирование показує ставлення індивіда до самого себе. Це психосоматика вивчає. Травма ока, заподіяна самому собі, – гнів на самого себе. Чому падає зір: психологічний підтекст
Зір падає на тлі психологічних травм, які випробував людина. Найчастіше спостерігається у людей похилого віку. Вони ностальгують по молодості і без ентузіазму дивляться в майбутнє.
Гнів людини посилюється на будь-яку дрібницю. Як наслідок – зниження гостроти зору. Чим більше людина проявляє агресію до зовнішнього світу, тим швидше падає зір.
Основна психосоматична причина – самотність. Літня самотня людина закривається від людей і посилає сигнал у мозок про те, що потрібно скоріше «сховатися». Як результат – втрата зору.
Коли ми дивимося в очі іншій людині, ми обмінюємося енергетичним потоком. Він здатний пробудити любов. Недарма кажуть: «Любов з першого погляду». Гнів, страх, біль, придушення емоцій – все відображається в наших очах. Це руйнівні емоції. Вони як псують фізичне здоров'я, так і моральне.
Негативні емоції – ніби єднальна нитка до страху, який знаходиться на підсвідомості. Як наслідок – проблеми зі здоров'ям, зокрема страждає зір.
Зцілитися від захворювань очей допоможе робота над собою. Усвідомте, що всі проблеми зі здоров'ям йдуть з голови. Наше мислення безпосередньо відображається на нашому фізичному та духовному стані. Проаналізуйте свої думки. Про що ви найчастіше думаєте? Які емоції відчуваєте? Можливо, «занурюючись» в себе, ви зможете відшукати психосоматичну причину проблеми. Адже простіше ліквідувати причину захворювання, ніж постійно боротися з її наслідками. Бережіть своє здоров'я і думки! Автор: Лілія Чуяс 23 Жовтня, 2018
Категория: Развлечения
Хвороби очей з психосоматики: причини виникнення та методи лікування