Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Споживацьке ставлення - це... Визначення, види, прояви та наслідки


Опубликованно 26.10.2018 21:50

Споживацьке ставлення - це... Визначення, види, прояви та наслідки

На сьогоднішній день проблема споживчого відносини між людьми є досить актуальною для нашого суспільства. Адже навряд чи можна знайти таку людину, яка б жодного разу в житті не стикався з подібним явищем. Одним людям довелося випробувати на собі споживацьке ставлення. І це навряд чи принесло їм задоволення. Інші ж просто спостерігали подібні відносини зі сторони. Але всі вони навряд чи можуть зізнатися в тому, що іноді грають роль споживачів в очах оточуючих і близьких людей. Адже усвідомити це досить складно. Як правило, про це говорить жертва, яка втомилася від того, що її постійно використовують.

Що ж це – споживацьке ставлення? У цьому питанні варто розібратися більш детально. Адже дружині це дозволить зрозуміти, чому чоловік постійно незадоволений роллю вічного мисливця, а дружину – чому дружина ображається на нього, кажучи про відсутність поваги і уваги. Дізнавшись більш докладно, що це – споживче відношення, батьки зрозуміють, чому їх загалом вихована дитина не здатний вимовляти слова подяки. Глобальна проблема людства

Представників сучасного суспільства нерідко вважають прихильниками культу споживання. Сприяє цьому постійно підвищується рівень соціальних благ. Зростання індексу споживчих відносин досить часто виявляється тільки через призму задоволення тих чи інших запитів.

Люди починають колекціонувати речі. І роблять вони це тільки тому, що можуть собі це дозволити. Якщо ж що-небудь приходить в непридатність, то ми, як правило, викидаємо його, набуваючи натомість новий предмет. І знову-таки робимо ми це тільки тому, що можемо це собі дозволити. Визначення поняття

Споживацьке ставлення – це явище, яке володіє багатьма негативними сторонами. Про це сказано вже досить багато. Однак все це не настільки страшно. Адже гірше, якщо мова заходить не про неживих предметах, які, власне кажучи, і створені для того, щоб ними користувалися, а про споживчому відношенні до людей. Жертви такого явища, описуючи характер своїх відчуттів, нерідко вказують на те, що відчувають себе звичайною річчю.

Людина, яка проявляє споживацьке ставлення до людей, використовує оточуючих як ресурс. При цьому його не хвилюють їхні почуття і у нього не виникає бажання дати кому-небудь що-небудь натомість. У тих випадках, коли жертва починає усвідомлювати своє становище і розуміє, що все триватиме так просто не може, саме вона проявляє ініціативу і розриває подібний зв'язок.

Однак, на жаль, об'єктивно оцінити ситуацію виходить далеко не завжди. Іноді жертва живе з споживачем, мучиться, але продовжує страждати. Іноді вона переживає мовчки, часом обурюється вголос, але терпить, до кінця не усвідомлюючи свого становища. Приклади негативного явища

Існують різні види споживчих відносин. У чому вони можуть виражатися? Загалом, споживання є процесом, що дозволяє повністю задовольнити власні бажання, потреби. При цьому воно дозволяє людині досягти цілей при використанні різноманітних засобів. Судячи з визначенням, споживацьке ставлення – це явище, з яким ми так чи інакше щодня стикаємося в нашому житті. Однак проблемою воно є далеко не завжди. Негативні його сторони проявляються лише при обмеженні інтересів певної особи, за рахунок якої людина починає реалізовувати свої бажання.

Якщо не брати до уваги суто матеріальний аспект, то споживче ставлення в суспільстві проявляється в таких аспектах: Нерідко подібні негаразди виникають між жінкою і чоловіком. При цьому представники сильної статі використовують дам лише для того, щоб ті підтримували комфорт житті, задовольняли чисто фізіологічні потреби, були у них просто для «галочки» і т. д. Варіантів подібних відносин існує безліч. Деколи споживачами є дами. Вони використовують представників сильної статі заради своєї матеріальної вигоди, а також для реалізації свого жіночого початку і т. д. Ще одним видом споживацтва є часом несправедливі відносини дітей до своїх батьків. Причому це явище розповсюджене досить широко. Батьки деколи роблять все можливе, щоб вивести своє чадо в люди. Але в підсумку син чи донька не просто не дякують їм за докладені зусилля, але і зводять всі їх старання нанівець. Споживчі відносини до людей часто можна зустріти і в дружбі. З таким видом такого явища напевно стикався практично кожна людина. Адже бувають такі друзі і подруги, які з'являються тільки тоді, коли їм щось потрібно – позичити грошей, переночувати і т. д. Проявляються споживчі відносини і на роботі. Найчастіше подібне явище виходить від начальства. Воно використовує своїх підлеглих, вичавлює з них всі соки, а платити за це не збирається. Або навпаки. Людина, перебуваючи на керівній посаді, намагається ставитися до всіх по-хорошому. Він поважає чужі думки та інтереси, але надокучливий співробітник постійно проситься раніше піти додому, не виконавши до кінця завдання, так як нібито у нього знову захворіла бабуся.

Варто мати на увазі, що в тому випадку, коли будь-який з описаних вище видів відносин до людини починає переходити всякі межі, і він відчуває, що їм просто користуються, з цією проблемою необхідно рішуче боротися. Споживацьке ставлення до чоловіків

У разі патріархального суспільства всі функції глави сім'ї неодмінно покладаються на представника сильної статі. У цей час вважається, що жінка повинна підкорятися тим рішенням, які були прийняті ним. З одного боку можна стверджувати, що чоловікові відводиться досить привілейоване становище. Однак у цієї медалі є своя оборотна сторона. Подібні соціальні ролі поступово призводять до того, що починають стиратися особистісні риси подружжя. Кожен з них виявляється в чітких межах патріархальних стандартів.

У таких сім'ях у програші опиняються обидві сторони. Чоловік страждає від того, що його розглядають лише як джерела доходу, добробуту родини і побутового комфорту. Ніхто не сприймає його як живої людини з її бажаннями, потребами та емоціями. Любов у таких шлюбах, як правило, або відсутня спочатку, або досить швидко починає відходити на другий план, сходячи нанівець.

Споживацьке ставлення до чоловіка поступово призводить до його усвідомлення того, що потрібен він дружині в основному лише для матеріального забезпечення. Це просто чудово, коли глава сім'ї здатний оплатити сімейний відпочинок або подарувати своїй другій половинці дорогу річ. Однак ненормально, якщо: його сюрпризи і презенти сприймаються як належне; він нічого і ніколи не отримує взамін; при відсутності дорогого подарунка жінка висловлює нерозуміння, роздратування і висловлює образи; Спілкування з чоловіком зводиться лише до односторонніх закидам з вимогами типу «ти повинен».

У подібній ситуації чоловікові слід дати собі звіт в тому, чи готовий він терпіти подібне ставлення до себе все життя. На жаль, перевиховати вже дорослої людини навряд чи вийде. І якщо в голові у дружини ще з дитячих років закладений певний сценарій сімейного життя, де з її боку знаходить вираз одне лише споживацтво, і де відсутня взаємна повага, підтримка і співчуття, то навряд чи її підхід до цього питання можна буде змінити з допомогою сварок, прохань і розмов.

Варто відзначити, що подібний погляд на роль чоловіка в сімейних стосунках часом виробляється у дами вже у шлюбі. Відбувається це із-за того, що чоловік першим починає споживацьки ставитися до своєї другої половинки. Він позбавляє її права голосу, приймаючи важливі рішення, а також вимагає, щоб дружина беззастережно виконувала «типово жіночі функції, виховуючи дітей, працюючи з дому і т. д. Цим він і змушує дружину ставитися до нього аналогічним чином. Споживацьке ставлення до жінок

Багато чоловіки часом навіть не помічають того, що самі ж створюють у сім'ї стосунки, більше схожі на рабовласницькі, ніж на любовні. Таких представників сильної статі абсолютно не хвилює настрій дружини. Не важливо їм і те, як дивляться на їх другу половинку оточуючі люди.

Споживацьке ставлення чоловіка до жінки виражається в тому, що чоловік ніколи не допомагає їй у вирішенні побутових питань та проблем. Головне для нього – порядок в домі, приготовлена їжа і те, що мати займається вихованням дітей. Але все це, як вони вважають, повинен відбуватися без їх участі.

Дружини в таких сім'ях постійно скаржаться на своє життя на різних форумах, ходять до психологів, шукають підтримки у подруг. Їх не влаштовує байдужість чоловіка, його відстороненість і нерозуміння ситуації. Однак розмови безпосередньо з главою сім'ї ніяких позитивних результатів не дають. Адже споживацьке ставлення до жінки у цих чоловіків має місце саме тому, що вони не бачать в ній особистість, яка має власні переконання, бажання і звички. Для них дружина – рабиня, яка живе заради виконання його примх. Домогтися жінці поваги і нормального відношення до себе, як правило, дуже непросто.

Як пояснити таке споживацьке ставлення? Це явище не завжди може бути обумовлено високою зарплатою чоловіка або його соціальним статусом. Адже нерідко буває так, що чоловік, який приносить у сім'ю значно менші суми, ніж його друга половинка, і менш зайнятий іншими справами, все одно прагне до того, щоб перекласти на тендітні плечі своєї партнерки всі побутові проблеми. І подібне явище можна спостерігати суцільно й поруч. Найчастіше основи таких відносин закладаються в хлопчаків в самому ранньому дитинстві. На жаль, далеко не всі батьки можуть вчасно зрозуміти, що їх чадо прагне тільки отримувати від життя, нічого не віддаючи людям взамін.

Нерідко жінка не розуміє, чому їй так не пощастило з чоловіком. Вона намагається знайти відповідь на питання, що ж вона робить не так. Але причина, як правило, криється саме в чоловікові. При цьому психологи виділяють три типи особистості представників сильної половини людства, кожен з яких по-своєму ставиться до своєї половинці. Розглянемо їх докладніше. Цінитель

Чоловік, що володіє таким типом особистості, дбає про своїй другій половинці. Він ставиться до неї неодмінно з ніжністю. Для таких чоловіків особливо важливо, щоб їх партнерка завжди виглядала на всі сто відсотків.

Саме тому вони нічого не мають проти того, щоб улюблена прагнула до досконалості. Такі жінки не акцентуються на домашніх справах, так і їх дружини прагнуть брати частина сімейних турбот на себе. Демократ

Чоловік з таким типом особистості поважає уподобання і смаки дружини. Відбувається це навіть в тих випадках, коли в тому чи іншому питанні він з нею не може погодитися. Демократ ніколи не стане будити свою жінку у вихідний день, щоб вона встала і приготувала йому сніданок. Він буде терпляче чекати, поки вона підніметься з ліжка. До того ж цей чоловік і сам зможе приготувати собі яєчню і бутерброди. У таких відносинах партнери проявляють турботу один про одного, не перекладаючи свої обов'язки на чужі плечі. Такий чоловік поважає жінку і бачить у ній людини. Рабовласник

У такого чоловіка розвинене споживацьке ставлення до жінки. Йому нецікаво, як виглядає його дружина і у що вона одягнена. Варто відзначити, що дамі часом також не важливий її зовнішній вигляд. Адже часу на себе у жінки просто немає.

Психологи відзначають, що подібне споживацьке ставлення чоловіка не зможе привести ні до чого хорошого. Адже люди щасливі тільки тоді, коли вони можуть зробити щасливими інших. В іншому випадку вони будуть відчувати душевний виснаження і відчувати себе нелюбимими. Що робити, щоб дитина не виросла споживачем?

Більшість батьків мріють бачити своє чадо слухняним, намагаючись всіляко припинити його прояву ініціативи. Результатом цього стає дитяча інфантильність, яка зберігається надалі протягом багатьох років. У тих випадках, коли в однорічному віці малюки ставляться до батьків, так і до всіх оточуючих, як до джерела благ, звинувачувати дитину в цьому не варто. На своєму ранньому етапі розвитку він просто не усвідомлює, звідки беруться цукерки та іграшки і якою ціною вони дістаються дорослим. Якщо ж подібна ситуація повторюється і надалі, тобто в дошкільному, шкільному та студентському віці, то це вже ненормально.

Як відучити дитину від споживацького ставлення до життя? Для цього батьки повинні залишати йому простір, яке дозволило б приймати самостійні рішення. І нехай це буде поки ще на мінімальному рівні, який доступний для відповідного віку дитини і безпечний для нього. Дітям потрібно дозволяти допомагати батькам. Тоді обмін благами буде між ними двостороннім. Цим батьки зможуть прищепити своєму синові або дочці цінності, які в суспільстві вважаються більш важливими, ніж споживчі. Завдяки такому вихованню, діти вже з самих ранніх років набудуть вміння виявляти вдячність і повагу, співчувати і допомагати. Споживче ставлення в дружбі

Близькі в духовному плані люди завжди діляться своїми емоціями, часом, діями, а часом і матеріальними цінностями. Саме тому про дружбу можна говорити як про взаємини, які засновані на взаємовигідному обміні. Тільки в такому випадку вони будуть мати продовження і розвиватися. Однак інколи трапляється так, що рівноцінного обміну між людьми не відбувається. У такому випадку рано чи пізно, але віддає боку неодмінно настане виснаження. Їй або нічим стане ділитися, або пропаде бажання робити це.

Що ж є причиною споживчого відносини у дружбі? В його основі лежить неповагу до цінностей і особистості іншої людини. Часом складається така ситуація, коли людина хоче дружити. Однак при цьому він виявляє неуважність до почуттів і думок іншого. Він просто не звертає уваги на його реакцію на свої вчинки і не робить жодних висновків. Наприклад, він може сильно образити друга і не помітити цього. Автор: Людмила Фролова 26 Жовтня, 2018


banner14

Категория: Развлечения

Споживацьке ставлення - це... Визначення, види, прояви та наслідки


Написать комментарий

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.