Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Що значить "переходить на особистість": трактування вирази, психологія конфлікту, поради з подолання


Опубликованно 28.10.2018 08:14

Що значить

Вміння дискутувати, вести переговори і сперечатися - цінні якості, які допомагають людям домагатися життєвих успіхів. Але дуже важливо, щоб будь-яка полеміка не переросла в конфлікт і глобальну сварку. Потрібно вміти поважати точку зору співрозмовника і враховувати його думку і позицію. Однак не всі знайомі з мистецтвом ведення переговорів, деякі просто переходять на особистості. Що означає цей прийом?

Трактування фрази "переходити на особистості"

Це означає відсутність аргументів співрозмовника, який, використовуючи даний прийом, намагається виграти суперечку або дискусію. Як правило, його застосовують люди, які не здатні вловити суть розмови і не готові прийняти чужу точку зору, тому включають такий своєрідний захисний бар'єр.

Що значить "переходить на особистість"? Коли людина під час полеміки розуміє, що вражений аргументами і фактами співрозмовника, то не намагається визнати програш. Тепер перед ним головне завдання - знайти такі вагомі аргументи, які уб'ють супротивника наповал. Але як це зробити, якщо спір вже програно? Все вірно - принизити людини, зачіпаючи його зовнішній вигляд, особистісні якості, риси характеру, поведінка, життєві успіхи.

Психологія конфлікту

Давайте дізнаємося, що означає "переходить на особистості". Саме поняття означає, що людина починає ображати, висміювати та критикувати свого співрозмовника. У психології є прийом, який називається ad hominen, що означає використання аргументів, що зачіпають характер і мотив опонента. Часто людина використовує інший метод протистояння в суперечці - ad personam ("перехід на особистості"). Це означає, що він може дозволити собі образити співрозмовника замість дійсно вагомих і аргументованих фактів.

Цей прийом відомий ще з давніх часів, коли римські оратори могли успішно ображати свого опонента. Але сьогодні такий метод показує, наскільки слабкий морально співрозмовник, який закриває очі на об'єктивну істину, піддаючись ярому бажанням вийти переможцем з будь-якого спору. Як правило, така психологічна пастка працює, адже ніхто не буде дискутувати з людиною, який готовий висміювати якості оточуючих, щоб залишитися правим.

Такий прийом являє собою: Опонент А робить твердження опонента Х. Опоненту Х відомо про опонента А щось негідне, що суперечить, шокуюче, образливий. Опонент Х говорить про це опоненту А, залишаючись переможцем у суперечці. Найчастіше думку суперника Х помилкове, невиправдане і не підкріплене жодними фактами.

Ігноруйте, йдіть від конфлікту

Людина, що переходить на особистості, використовує даний логічний прийом часто, особливо під час гарячої дискусії. Саме ефективне, що може зробити співрозмовник, - спробувати не піддаватися на провокації. У гіршому разі, людині буде здаватися, що раз його опонент бореться, виправдовується і намагається довести зворотне під час обговорення його якостей, значить, він проявляє слабкість і дає згоду на подальші образи. Якщо в суперечці переходять на особистості

Як впоратися з співрозмовником, який воліє ображати, ніж шукати аргументи: Ні в якому разі не реагувати. Якщо дискусію неможливо зупинити, то продовжуйте приводити вагомі обґрунтовані аргументи. Не уподібнюйтеся опоненту, що переходить на особистості. Людина з такими прийомами не заслуговує довіри або поваги під час мирної бесіди. Будьте готові, що така дискусія переросте у серйозний конфлікт. Не кожен співрозмовник здатен винести образи на свою адресу, тому може викликати агресію. Все тому, що часто люди не говорять правдиві факти про особистість опонента, а вигадують їх під час розмови. Часом навколишні вірять словам людини, яка переходить на особистості, з-за чого може підірватися статус і репутація співрозмовника. Якщо ви знаєте, що ваш опонент дозволяє собі використовувати цей нечесний прийом, то просто не вступайте з ним у суперечку. Продовжуйте бути колегами чи одногрупниками, ведіть світські бесіди, обговорюйте погоду і нейтральні теми, але ніколи не включайтеся в дискусію. Як правило, такі люди люблять торкатися делікатних питань, які вимагають повного занурення і висловлювання своєї точки зору. Наприклад, релігія, сімейні цінності, політика і т. д. Якщо ви вступили в суперечку, то дотримуйте дистанцію. Найкраще рішення, якщо під час дискусії почали з'являтися образи, переходять на особистості, закінчити розмову. Співрозмовник буде вкрай незадоволений, він може почати переслідувати вас якийсь час, вимагаючи реваншу.

Як обчислити його

Якщо спиратися на трактування того, що значить "переходить на особистість", то у кожної такої людини є особливі прикмети. Як розпізнати співрозмовника, готового висміювати і ображати опонента, до початку дискусії: Спонтанний перехід на особистості під час полеміки - виняток. Як правило, люди використовують цей прийом регулярно, тому що вони наперед знають, що не зможуть виграти суперечку і привести вагомі аргументи. Спонтанний перехід може бути викликаний тільки під час конфронтації, коли співрозмовник спеціально провокував свого опонента на конфлікт. Такі люди завжди намагаються довести певну точку зору, вважаючи, що будь-яка інша неправильна. Вони звертають увагу, як ви одягаєтеся, як себе ведете і говорите, який вибір робите. Людина, яка переходить на особистості, воліє давати поради, навіть якщо вони не потрібні. Вони вкрай стримані, витримка відсутня. Будь-яке протистояння може викликати у них бажання образити супротивника, зробити йому боляче, якщо не фізично, то морально. Такі люди ведуть себе невиховано. Якщо вони здатні образити або висміяти поведінку або вибір іншої людини поза спору, то зроблять це і під час дискусії. Зверніть увагу, як такі люди ведуть себе, перебуваючи в суспільстві. Вони намагаються звинуватити в чомусь співрозмовника, призводять суперечать доводи. Найчастіше суперечка переростає в непотрібну полеміку, предмет якої залишається неясним або невідомим.

Де можна зустріти

Так як зараз багато людей воліють проводити вільний час у соціальних мережах, то мисливців висміяти чужу особистість можна зустріти в гілці з коментарями і на форумах. Там вони дають волю емоціям і, не боячись, що їх вирахують, воліють говорити абсолютно все, що заманеться.

Нерідко сарказм чи образи допомагають виграти суперечку, але тільки в тому випадку, якщо супротивник вже давно використовує цей риторичний прийом. Більшість людей же, навпаки, самі провокують співрозмовників і, не спираючись ні на які логічні факти, воліють висміяти або принизити кого-небудь.

Шопенгауер відгукувався про такому методі ведення дискусії як про можливість перекреслити всі наявні аргументи і навести доводи, які суперечать один одному. Наприклад, дівчина напише коментар до фотографії: "Яке чудове пальто!", а її співрозмовник, який вирішив відкрити конфліктну, але марну дискусію, скаже: "Толстой, як ти, залишається тільки мріяти про таке пальто!"

З точки зору риторів

Що означає "переходити на особистості"? Цей метод дискусії є логічною помилкою, яку використовувати вкрай небажано. Однак багато вживають прийом, щоб виграти суперечку. Як правило, його застосовують під час передвиборних дебатів, коли дуже важливо буквально розтоптати особистість опонента і показати його справжнє обличчя. Однак для використання такого прийому підбираються аргументовані факти, докази в письмовому вигляді, свідоцтва та газетні вирізки.

В звичайній дискусії перехід на особистості свідчить лише про те, що співрозмовник не здатний виграти суперечку, але він не може визнати поразку, тому буде робити абсолютно все, лише б морально зламати і принизити опонента. У більшості випадків дискусія на цьому закінчується, один відчуває задоволення, а інший відчуває образу і небажання продовжувати розмову з нетактовним і невихованим людиною. Проектування своїх особистих мотивів

Переходити на особистості можна не тільки під час дискусії. Більшість людей, самі того не усвідомлюючи, починають оцінювати поведінку і особисті якості людини, спираючись лише на власне сприйняття або думку. Наприклад, якщо хтось бачить на вулиці людину, яка впала на землю і не може встати, то він не подумає, що йому погано. Перша думка, яка виникає при вигляді таких людей - "Ось п'яниця, валяється тут, дітей лякає".

Ще один яскравий приклад переходу на особистість. Якщо людина бачить на вулиці чоловіка, обличчя якого вкрите шрамами, а також помітить відсутність деяких зубів, то перейде на іншу сторону і подумає: "Наркоман якийсь або кримінальник, не варто до нього підходити". Насправді ж ця думка нічим не підкріплене, лише особистими мотивами. Цілком ймовірно, що такий "страшний" чоловік потрапив в аварію і не мав можливість повністю відновитися.

Висновок

Тепер ви знаєте, що значить "переходить на особистості". Це погана якість, яке здатне перетворити мирну дискусію в запеклу суперечку. Важливо вміти контролювати себе і не висловлювати свою думку, яке ображає, принижує, дискримінує або порушує чиїсь права. Автор: Аліса Краснова 27 Жовтня, 2018


banner14

Категория: Развлечения

Що значить "переходить на особистість": трактування вирази, психологія конфлікту, поради з подолання


Написать комментарий

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.