Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Як мотивувати себе: секрети досягнення успіху, поради та рекомендації


Опубликованно 28.10.2018 08:14

Як мотивувати себе: секрети досягнення успіху, поради та рекомендації

Мотивація - популярний термін в психології, менеджменті, маркетингу. Всім знайоме з дитинства: "без праці не витягнеш і рибку зі ставка". Але що змушує взагалі її тягнути? Варіантів маса: голод, хобі, чия-то прохання і так далі. Називається це одним словом - мотивація. Типи мотивацій

Сукупність явищ, подій, фактів, здатних спонукати людину до діяльності, застосування зусиль - це мотивація.

У цій статті розглянемо два полярних типи мотивації: внутрішню; зовнішню.

Зовнішню можна охарактеризувати легендарним: "Треба, Федю, треба!" То є мотивом, що спонукає до дії, є зовнішні фактори. "Уроки робити не хочу, але скоро прийде мама... Треба". Або: "На фітнес йти лінь, але гроші заплачені. Треба".

Внутрішня мотивація народжується сама і залежить від особистості людини. Дії, які вона спонукає робити, приносять людині задоволення, вигоду.

Обидва типи мотивів постійно перетинаються, все залежить від поведінки людини.

Все залежить лише від нас

Мотивувати себе або дозволити зовнішнім обставинам це зробити? Вибору немає, так як все, що відбувається з нами в земному житті, творимо ми самі.

Хочете анекдот? "Жінка їде в метро по дорозі з роботи додому. Руки зайняті сумками. В голові думки: "Як я втомилася від роботи, від магазинів! А прийдеш додому, чоловік - козел, діти жахливі!" За спиною ангел-хранитель з записником: "Дивні бажання, але мені вибирати не доводиться, треба виконувати!"

Наші думки і викликані ними емоції являють собою своєрідний сигнал, посланий у зовнішній світ. Світ відповідає тим же. Народна мудрість - "що посієш, те й пожнеш".

А ось що з цього приводу говорив Зіг Зиглар:

Якщо ти можеш щось уявити — ти можеш цього досягти!

Отже, для початку потрібно змінити звичні думки про те, що не влаштовує у житті. "Як холодно, жахливо!" змінимо на "Добре, не жарко!", а "Все одне і те ж, набридло" на "Як добре, що в моєму житті все стабільно". Не влаштовує начальник? "Зате за стільки років спільної роботи він став передбачуваним". І так далі. Думки матеріальні. Все, що нас оточує, спершу було народжене в чиємусь мозку.

Такий метод, як візуалізація, допоможе мотивувати себе. Цей інструмент працює тим краще, чим докладніше і точніше представлений образ бажаного. В англійців є прислів'я: "Бійтеся мріяти, мрії збуваються".

"Хронічний невдаха"

"Уолт Дісней Компані" заробляє сьогодні мільярди. А на початку своєї кар'єри Уолт Дісней був звільнений з газети за "брак уяви". Ті мультфільми, які зробили його легендою, не приймала жодна студія. Він був банкрутом. За чутками, в пошуках інвесторів для своєї легендарної компанії він отримав більше 300 відмов... А якщо б він здався? Як мотивувати себе?

У. Клемент Стоун гооврил:

Чітка мета — перший крок до будь-якого досягнення.

Як правильно мотивувати себе на...? Якщо виникає таке питання, значить, з'явилася потреба досягти мети. Мета повинна бути максимально простою. Це як чистиш цибулину - зняти всю лушпиння і викинути, залишити тільки суть. Наприклад, "цибулина" - вивчення англійської. "Суть" - за 30 днів вивчити десять уроків і здати тест не нижче 10 балів. Слідом за метою складаємо план дій. Перші пункти повинні бути елементарними. Аж до "встати зі стільця", "взяти в руки книгу". Наближаючись до досягнення поставленої мети, змінюємо її, підвищуючи планку.

Як не дивно звучить, але не останнє місце в мотивації належить заздрості. Потрібно лише знайти гідний об'єкт. Колишня працівниця працювала у відділі, де її оточували молоді дівчата. Платтячка, джинсики... Навіть трохи заздрощів вистачило, щоб вона нарешті сіла на дієту, пішла на пілатес. На пенсію проводжали молоду, цікаву жінку. Досі звуть її з собою і боулінг, і в кіно.

Знамениті люди здебільшого не задавали собі питання: "Як мотивувати себе?" Найчастіше вони просто прагнули до своєї мети, займаючись улюбленою чи потрібне комусь справою. Дізнаватися історію кожного такого людини, читаючи біографії знаменитостей, випадки з їхнього життя, спогади про них інших людей, допомагає в пошуку особистого мотиву.

Джо Диспенза:

Людей, яким вдалося залишити свій слід в історії, ріднить і ще одна риса: всі вони гранично чітко уявляли, що саме має відбутися в їх житті. Хочу схуднути, але...

Як мотивувати себе на схуднення? У цьому питанні важливо точно сформулювати мету. Наприклад: якщо я схудну, то: позбудуся хвороби; отримаю роботу; зміню особисте життя і так далі.

Наступний етап - зрозуміти, що станеться, якщо мета буде досягнута. Якщо серце (або печінка) перестане боліти, підуть страждання, відкриються нові можливості, не будуть витрачатися гроші на ліки та лікарні. Мені не дають роботу мрії, тому що мої параметри не відповідають вимогам роботодавця. Якщо я схудну, буду займатися цікавою і улюбленою справою, підвищиться моя самооцінка, зміниться в кращу сторону кар'єрна і особисте життя. Якщо я схудну, я буду виглядати краще, підвищиться самооцінка, з'явиться впевненість у собі. І якщо внутрішнє одно зовнішньому, то це стане помітно оточуючим мене. Я зможу налагодити спілкування з іншими людьми. Це може допомогти мені в роботі, особистому житті. Низький зріст

Легенда баскетболу Майкл Джордан. "Його воздушество" з самого дитинства зрозумів, що без баскетболу йому не жити. Але з-за низького зростання, його не брали навіть в університетську команду.

Майкл Джордан:

Щоб бути успішним, ви повинні бути егоїстичні. Інакше ви нічого не досягнете. Як тільки ви дістанетеся до вершини своєї мети, станьте безкорисливі. Будьте в контакті з оточуючими, не ставте себе вище інших.

У результаті його ім'я - в історії спорту. Не перелічити всіх титулів. А якщо б він здався? Фізична активність

Як можна мотивувати людину зайнятися спортом? Краще працюють у цьому напрямку зовнішні мотиватори.

Є велика кількість організацій і навчальних закладів, які мотивують співробітників займатися спортом системою бонусів і премій. В якості зовнішніх мотиваторів занять спортом часто виступають батьки для своїх дітей.

Як мотивувати себе на спорт? Починати потрібно з малого. Мета ставимо, але найбільш досяжну. Нехай це буде ходьба. Перший етап - вийти раніше на одну-дві зупинки (за обставинами). І пройти цю відстань пішки. Через 21 день мету слід переглянути. Або збільшити відстань, або додати ранкову зарядку... Варіантів купа. Єдине, чого варто дотримуватися: тривалість кожного етапу - 1 день.

Процес придбання будь-якого навику складається з чотирьох етапів: засвоєння інформації, практичне відпрацювання, фокусування уваги і повторення. Кожен етап супроводжується певними змінами в мозку.

І ще. Під час занять подумки хваліть себе, схвалюйте. Малюйте в своїй уяві себе майбутнього. Наприклад, сьогодні я ходжу на роботу пішки, а завтра поїду на велосипеді. Збільшуйте дистанцію, змінюючи звичний маршрут. Будуть додаватися нові позитивні враження.

Через час цього стане недостатньо. Підіть в тренажерний зал або басейн. Хорошим стимулом у заняттях спортом є друг або колега, або член сім'ї. Як же ви замотивировали себе на спорт? Запросіть товариша з собою, підтримуйте один одного! Розумово відсталий і антигромадський

Так вважали батьки і педагоги... Альберта Ейнштейна! Заговорив після чотирьох років. Читати почав у сім. За неуспішність виключили зі школи, не брали в університет. А геній цієї людини своїми відкриттями змінив не тільки світ науки.

Альберт Ейнштейн:

Якщо ви хочете вести щасливе життя, ви повинні бути прив'язані до мети, а не до людей або до речей. Мотивація до навчання

З навчанням складніше, ніж зі спортом і схудненням. В цьому випадку самий сильний мотиватор - татів ремінь. Звичайно ж, жарт.

Ось що думав з цього приводу П. Буаст:

Освіта— скарб, праця — ключ до нього.

Сучасні реалії такі, що вчитися доводиться всім і завжди. Не вчитися можуть собі дозволити лише непрацюючі пенсіонери.

Багато людей відчувають страх перед навчанням. Це нормальна реакція людської психіки. Люди зобов'язані боятися невідомого, це нам від пращурів у спадок.

Якщо ви самі вибираєте сферу освіти, вибирайте те, до чого у вас здібності і бажання.

Вельми цікавим прикладом є мотивація студентів Гарварду:

1. Якщо ти зараз заснеш, то тобі, звичайно, присниться твоя мрія. Якщо ж замість сну ти вибереш навчання, то ти воплотишь свою мрію в життя.

2. Коли ти думаєш, що вже занадто пізно, насправді, все ще рано.

3. Борошно навчання всього лише тимчасова. Борошно незнання – вічна.

4. Навчання – це не час. Навчання – це зусилля.

5. Життя – це не тільки навчання, але якщо ти не можеш пройти навіть через цю її частину, то на що ти, взагалі, здатний?

6. Напруга і зусилля можуть бути задоволенням.

7. Тільки той, хто робить все раніше, тільки той, хто докладає зусилля, по-справжньому зможе насолодитися своїм успіхом.

8. У всьому процвітати дано не кожному. Але успіх приходить тільки з самовдосконаленням і рішучістю.

9. Час летить.

10. Сьогоднішні слюні стануть завтрашними сльозами.

11. Люди, які вкладають щось в майбутнє - реалісти.

12. Твоя зарплата прямо пропорційна твоєму рівню освіти.

13. Сьогодні ніколи не повториться.

14. Навіть зараз твої вороги жадібно гортають книжки.

15. Не попотеешь - не заробиш.

Як правильно мотивувати себе на навчання? Перше, що варто усвідомити: всі ці вчені-академіки колись теж починали ЦЕ вчити. Складно уявити, що ваш викладач не знав і таблиці множення... Скільки йому років? Скільки з них він витратив на навчання? Скільки часу в день він витрачав і витрачає на навчання? Звичайно, за цей час йому вдалося дізнатися багато більше вашого. А ви тільки почали, і у вас все попереду.

Хороший стимул у навчанні - суперництво. Серед одногрупників є сильні і слабкі учні. Визначте для себе. Хорошим стимулом буде спілкування і з тими, і з іншими.

Як правило, під час навчання є легкі і складні предмети. Складним приділіть увагу в першу чергу і більший час. Пошукайте у мережі сайти, відеоуроки, вебінари, блоги цієї тематики. Знайдіть репетитора. Іноді 2-3 занять з тлумачним наставником досить, щоб потім самостійно продовжувати вивчення складного предмета.

У навчанні є один мотив - вчитися! Не відкладати нічого! Все робити відразу і до кінця, нехай спокуси і великі. Як говориться - справі час, потісі годину.

Мотивація праці

Генрі Форд говорив:

Найкраща робота - це високооплачуване хобі.

Потрібно змусити себе працювати після свят чи відпустки. "Вдома проблеми, і в голову не лізе нічого, крім думок про сім'ю", "Начальник любить всіх, крім мене, а пашу тільки я і руки опускаються..." - на роботі трапляється всяке, але вона дає нам засоби до існування, тут проходить більша частина життя. На роботі ми знаходимо друзів. Це друга сім'я і дім.

Зовнішньою мотивацією для роботи користуються менеджери, керівники, кадровики. Система зовнішньої мотивації підприємства різноманітна і може включати: механізми заохочення: підвищення заробітної плати, бонуси, премії, подарунки, заохочення керівництва та інше; механізми покарання: усні стягнення, штрафи та інше.

Як самому психологічно мотивувати себе на роботу? Способи є, і їх багато. Доведеться підключати внутрішнього мотиватора! Почнемо з заздрості. Задайте собі просте запитання: "У всіх така робота, як у мене? Такі колеги? Офіс? Начальство?" Знайдіть хоча б одну перевагу. Чи багато...

Доведеться попрацювати з думками. Після пробудження в голову починають лізти думки на кшталт: "Як все набридло. Одне і те ж кожен день. Не хочу. Не можу. Навіщо?" Ставимо завдання, прокидаючись, подумки промовляти: "Сьогодні найкращий день у моєму житті!" Повторити стільки разів, щоб іншим негативним думкам не вистачило місця в вашій голові. Кращий! І все тут!

Робін Шарма:

Жертви твердять про проблеми. Лідери пропонують рішення.

Йдемо або їдемо на роботу - слухаємо всі, крім новин. Що більше подобається? Книга, музика, анекдоти - вибір великий.

Засмоктує рутина. Кожен день одне і те ж. Зробіть для себе фото робочого дня протягом трьох - семи днів. Проаналізуйте, що можна оптимізувати, впорядкувати. На підставі аналізу фото складайте плани на наступний день.

Як мотивувати себе працювати краще? Продовжувати навчатися, вдосконалюватися, розвиватися. Читайте, відвідуйте курси, користуйтеся інтернет-ресурсами. Сучасні технології надають чарівні можливості для цього. Можна вчитися в транспорті, на прогулянці - де завгодно. Автор: Шкреба Наталія 27 Жовтня, 2018


banner14

Категория: Развлечения

Як мотивувати себе: секрети досягнення успіху, поради та рекомендації


Написать комментарий

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.