Як зрозуміти, що сходиш з розуму: перші ознаки
Опубликованно 14.11.2018 17:02
Для багатьох страшніше смерті – втрата розуму. У сучасному світі, особливо у великих містах, люди схильні до неврозів і нав'язливих станів. У співвітчизників, дитинство яких припало на 1990-ті роки, все ще сумніше. Батьки їх, у зв'язку з політичною і економічною обстановкою в країні, перебували в постійному стресі. Це позначалося на ставленні до дітей. Результатом стали проблеми з вибудовуванням особистих кордонів і низька самооцінка.
Помилки у мозковій діяльності загрожують повною деградацією особистості. Як зрозуміти, що сходиш з розуму? Які перші ознаки розладу особистості? Як виглядає ненормальна людина в сучасній дійсності?
Сон
Як людина сходить з розуму? Перший ознака для здорової людини – це втрата сну. Страждають психічними розладами люди відзначають факт зникнення сну як самий перший і самий дивний. Він не зменшується, стає тривожним або переривчастим. Він просто зникає повністю. При цьому людина відчуває себе бадьоро, як ніби все в порядку.
В години сну мозок відпочиває, стирає не потрібну інформацію, переробляє і запам'ятовує важливу. При відсутності відпочинку в мозку сповільнюються всі процеси. Людина втрачає межі між сном і реальністю. Починається депривація. Зверніть увагу: якщо не хочеться спати зовсім, при цьому добре самопочуття і бадьорість не залишили вас, тут є про що задуматися. Страх
Більшість цих хворих шизофренією зіткнулися з цим явищем. Страх настає припливами. Цей феномен ще називають панічними атаками. Він безконтрольний і всепоглинаючий. Накриває і тримає за кілька годин. Часто людина не може пояснити, чого саме він боїться, тому що боїться всього.
Як дізнатися, що сходиш з розуму? Страшно залишатися одному або заходити в темряву. Може з'явитися страх виходити з квартири або вилізти з-під ковдри. Будь-який звук викликає паніку і жах. Це ознака того, що «дах дала текти», і є вагомий привід звернутися до психіатра.
Дратівливість
Раптова агресія також є ознакою можливого божевілля. Психоз на порожньому місці, зриви на родичів з-за дрібниць або взагалі без приводу. При цьому людина може не усвідомлювати неадекватність власної поведінки. Як зрозуміти, що сходиш з розуму? Здається, що це звичайні домашні чвари, «як у всіх». Тільки агресивні випади стають все частіше і приводи все більш безглуздим. А лаятися людина починає все витонченішими, із застосуванням ненормативної лексики. Контролювати себе в ці моменти він не в змозі. Думки
Для початківців психічно хворих людей характерний неконтрольований потік думок. Тут буває кілька варіантів розвитку:
1. Мозок чіпляється за яку-небудь думку і її активно «думає». Людина постійно сконцентрований на одному і тому ж. Наприклад, на килимі на стіні. Розмірковує про те, які на ньому візерунки, якого він кольору і так далі. Мозок може вчепитися за конкретну людину і думати постійно про нього. При психічному розладі людина забуває в цей момент про те, що він робив до появи раптової задумі. Зацикленість на одному і тому ж предметі тривалий час і неможливість переключити увагу – це ще один дзвіночок і привід задуматися про власній адекватності.
2. Відсутність всяких думок. Абсолютна порожнеча. Не хочеться згадувати і нічого робити, ні про що мріяти. Час ніби зупиняється і тече дуже повільно. Людина перебуває у вакуумі власної свідомості.
3. Немає фокусування. Думка не затримується в голові. Свідомість стрибає з одного предмета на інший, від цього людина сильно втомлюється. Контролювати процес неможливо і зосередитися теж.
Фізичний стан
У момент занурення людини в одне з вищеописаних станів спостерігається пітливість. Холонуть руки, стукає в скронях. Симптоми спостерігаються і у тих, хто має схильність до маніакальної прихильності до чого-небудь. Так, при вчиненні будь-які дії, наприклад, при комп'ютерній грі, вас починає трусити або трясуться руки і виступає холодний піт. Все всередині завмирає, і навколишня дійсність пропадає - це симптом явного психологічного кризи. Необхідна допомога психіатра. Контроль
Основне, що відрізняє, наприклад, екстрасенса і божевільного – це можливість впливати на свій стан. Як зрозуміти, що сходиш з розуму? Якщо людина з екстрасенсорними здібностями має намір вводить себе в стан гіпнозу або трансу, то божевільний не має влади над своєю поведінкою.
Людей з надздібностями в змозі увійти в транс, так і вийти з нього. При цьому він зберігає здатність міркувати у процесі та не піддаватися паніці після виходу з гіпнозу. Людина з початковою стадією психічного розладу не контролює власну поведінку. Часто напади застали його зненацька, він може завдати шкоди оточуючим. Виходить зі стану кризи також раптово, як у нього потрапляє. При цьому ймовірні емоційні наслідки нападів. Людина впадає в паніку від того, що з ним сталося, і не розуміє, як бути далі. Галюцинації
Цей симптом - самий вірний спосіб визначити, що пора до лікаря. Галюцинації бувають різні за типом сприйняття:
1. Слухові. Майже всі пацієнти психіатричної клініки чують сторонні голоси в голові. Він може бути абсолютно будь-який. У нормальної людини в голові звучить тільки внутрішнє я. Це явище звичайне, під час роздумів ми розмовляємо самі з собою. У цьому немає патології.
Як зрозуміти, що сходиш з розуму? Сумно, коли сторонній голос починає давати поради або вести діалог. Трапляється, що розмовляти починають тварини чи предмети. Тут уже слід насторожитися і в терміновому порядку пройти обстеження.
2. Візуальні. У людей з психічними відхиленнями частіше зустрічаються моторошні галюцинації. Поява чортів, живності зі стін і вікон – стандартне явище для такого роду захворювань. Природно, це наводить жах, але бувають і гарні галюцинації. Різнокольорові дерева, літаючі тварини. Ефектним видовищем також не варто захоплюватися, доктор допоможе позбутися від них.
3. Тактильні. Хворому здається, що його хтось чіпає. Смикає за волосся або кінцівки. Поширене явище, коли людині з психічним відхиленням здається, що він брудний або брудниться. Як зрозуміти, що людина сходить з розуму? Нескінченне миття рук, стирання шкіри до крові або розчісування шкірного покриву – явні ознаки початку захворювання нервової системи.
Ставлення до себе
Якщо є ознаки того, що ви спостерігаєте за собою з боку. Все, що відбувається – робиться не з вами. Людина спостерігає за власним життям ззовні. Відчуття, ніби керує лялькою. Цей стан важко пояснити, що відбувається деперсоналізація особистості. Так мозок намагається захиститися від руйнування. Людина ніби знає все наперед про себе і про інших. Стає нецікаво жити. Апатія
Всім іноді буває сумно, може настати криза в зв'язку з життєвими обставинами. Як зрозуміти, що починаєш божеволіти? Якщо занурився в себе, не виходиш із дому, не приймаючи їжу і не п'єш воду – це симптом розладу особистості. Стан провокується глобальними змінами в житті: смерть близької людини, розлучення, крах надій. Як правило, за апатією слід втрата сну. Якщо сталося саме так, є привід відвідати фахівця.
Трапляється, що депресія приходить нізвідки. І в сім'ї все гаразд, і життя налагоджено, але стан смутку і туги не відпускає. Самостійно з ним людина не справляється, можуть допомогти близькі люди.
Манії
Стан розлади маніакального таїть у собі небезпеку для оточуючих. Манія величі: безпечна, спостерігаються завищені вимоги до оточуючих по відношенню до себе. Вимога поклоніння або незаперечності власної геніальності. Враховуючи сучасні реалії – це почуття властиве багатьом. Витрати пострадянського виховання, коли дитяча вседозволеність і безкарність переросла у відчуття власної винятковості і надмірної ваги. Межа між адекватним і маніакальним станом дуже слабка. Як зрозуміти, зійшов ти з розуму? Важливо контролювати почуття власної гідності і не перекладати його на неадекватний стан.
Поширене явище манії переслідування. Людині з початковою стадією захворювання, здається, що за ним стежать. Він намагається сховатися від сторонніх очей, ховається і уникає суспільства. Вдома йому здається, що хтось спостерігає за ним.
Проявляється також у відношенні інших людей. Людина сама стає переслідувачем. "Ловили" іншого на вулиці, спостерігає зі сторони та втручається у приватне життя. Переслідує людей з якимись певними загальними рисами. Так ведуть себе класичні маніяки, є терміновий привід звернутися до психіатра.
Рекомендації
Щоб уникнути прояву неадекватних реакцій мозку на те, що відбувається навколо, треба займатися його тренуваннями. Періодична зміна діяльності, відпочинок та нові враження – для трудоголіка це рятувальний круг.
Якщо людина в силу обставин не працює або самотній, потрібно знайти хобі. Заведіть домашню тварину або займіться благодійністю. Допомога іншим відверне від концентрації на власній особистості й розвантажить мозкову діяльність. При раптовому прояві «екстрасенсорних» здібностей, неконтрольованих станів, необхідно терміново звернутися до лікаря.
Висновок
Перш ніж діагностувати у себе синдроми психічного розладу особистості, задумайтеся, можливо це просто втома. Швидкий ритм життя і завантаженість, сумна подія або банальна нудьга, впливають на мозкову діяльність, ось чому сходять з розуму. Сіра речовина втомлюється від безперервної роботи і від відсутності навантаження теж. Для профілактики психічних розладів міняйте обстановку, подорожуйте. Допоможе заняття улюбленою справою, якщо це не переслідування іншої людини, і воно не доводить до тахікардії і холодного поту.
Деякі з перерахованих симптомів – явний привід негайно звернутися до лікаря. Але часто майбутній пацієнт сам не підозрює про відхилення або вважає, що з ним все добре. Чому люди сходять з розуму? Причини різні, вихід для близьких - один. Звертайте увагу на стан рідних людей, особливо в моменти криз або відсутності діяльності. Допомогу близької людини часто рятує від попадання в кімнату з м'якими стінами. Автор: Анна Смірнова 13 Листопада, 2018
Категория: Развлечения
Як зрозуміти, що сходиш з розуму: перші ознаки