Ефективне лікування наркозалежності в домашніх умовах
Опубликованно 25.11.2018 00:30
Способами лікування наркозалежності в домашніх умовах цікавляться багато росіян, які на практиці стикаються з подібною бідою в своїх сім'ях. Багато соромляться, коли серед їх родичів виявляється наркоман. Вони самі починають відчувати свою провину, вважають, що недогледіли за ним, побоюються закидів і черствості з боку докторів і знайомих. Серед тих, хто так і не зважився звернутися за кваліфікованою і професійною допомогою в клініку, виникають спроби впоратися з цією проблемою у себе вдома, щоб допомогти родичам і друзям.
В наркотичній пастці
Почати лікування наркозалежності в домашніх умовах не так просто. Головне, переконати в необхідності отримання допомоги самого пацієнта. Як правило, починають з домовленостей, але нерідко доводиться переходити до погроз і навіть шантажу. У сім'ї все це провокує конфлікти, а наркозалежний хворий стає потайним, небезпечним і агресивним.
Деякі найбільш хитрі можуть навіть пообіцяти, що кинуть, всіма силами приховуючи від своїх родичів, що продовжують вживати заборонені речовини до сих пір. Коли їх рано чи пізно ловлять на гарячому, все починається заново.
У рідкісних випадках сім'ї вдається переконати наркомана в тому, що йому дійсно необхідно боротися із залежністю. Але і тоді, варто зізнатися, шансів на успіх зовсім небагато. Щоб зрозуміти, чому так відбувається, з-за чого лікування наркозалежності в домашніх умовах рідко виявляється ефективним, важливо зрозуміти, як саме формується залежність.
Всі наркотики тим чи іншим чином впливаю на мозок людини. Але навіть це не найстрашніше, що відбувається з організмом наркозалежного. Набагато небезпечніше психоактивні речовини, які забезпечують людину помилковими відчуттями і емоціями, яких йому не вистачає в звичайному житті.
Сім'я ж може запропонувати тільки відмовитися від цих відчуттів, які для багатьох наркоманів стають єдиною втіхою в житті. Коли залежна людина вже в курсі, що таке ейфорія, а також відчуття самовпевненості і безмежної свободи, позбутися цього йому дуже важко.
До того ж вчасно можуть підключитися дилери, щоб не втратити цінного клієнта. Старі «друзі» постійно намагаються його переконати, що від ще однієї дози ніякої шкоди не буде. В результаті наркоман починає зриватися раз за разом.
Чому клініка ефективніше?
Незважаючи на це не всі родичі до кінця усвідомлюють, чому лікування наркозалежності в домашніх умовах мало кому допомагає. У клініках працюють професіонали, які проводять з залежними людьми різнобічну роботу. В першу чергу вони зупиняють ломку, а також дають пацієнтові препарати, які йому допоможуть налагодити нормальне функціонування організму.
Але і це ще не все. Головне починається далі, коли до роботи підключаються досвідчені психологи та психотерапевти, які в регулярному режимі на практиці стикаються з подібними проблемами. Вони прагнуть допомогти наркоману заново вибудувати систему свого світогляду, створити нову міцну систему життєвих цінностей.
У подібних ситуаціях його життя часто порівнюють з вагами. На одній з цих чаш залишаються задоволення, ейфорія, штучне відчуття сили та внутрішньої свободи. На другу необхідно «покласти» дійсно значущі для людини і цілком певні цінності, які зможуть переважити тягу до наркотиків. Зробити це можна лише в умовах комплексного лікування наркозалежності за допомогою досвідчених фахівців.
Кожна ситуація вважається винятковою і індивідуальної, тому методи психотерапії відрізняються в залежності від конкретного пацієнта.
Ознаки
Незважаючи на це, деякі все-таки вирішуються віддати перевагу лікування наркозалежності на дому. В цьому випадку, перш за все, слід почати якомога раніше, щоб своєчасно надати допомогу. Для цього необхідно чітко розбиратися в ознаках залежності, знати, за якими критеріями можна визначити цю згубну пристрасть.
Наркоманія — це дуже підступний і повільний вбивця, який здатний болісно і довго руйнувати психіку пацієнта і його організм. Період звикання до популярних сьогодні психотропних речовин складає всього близько півроку. У цей час у людини з'являються цілком певні ознаки, за якими можна визначити наявність у нього даного захворювання.
У пацієнта пропадає апетит, порушується сон, у поведінці для нього характерні різкі перепади настрою. З'являється тяга до чорному одязі, неохайність, незадовільний зовнішній вигляд. Є і суто медичні ознаки, за якими можна визначити, що наркотики впливають на організм. Це нестабільний артеріальний тиск, порушення в роботі підшлункової залози, розширені або занадто звужені зіниці, нездоровий блиск в очах, затьмарену свідомість, нестабільний психічний стан. З рота з'являється неприємний запах, шкірні покриви набувають землистий відтінок і характерну блідість, виникає необгрунтоване почуття страху.
Ознакою прийому героїну є риніт і кашель, а ламкість нігтів і волосся свідчать про те, що пацієнт на регулярній основі вживає анашу.
Принципи лікування
Ключовим принципом в лікуванні алкоголізму і наркозалежності є надання допомоги у відмові від вживання наркотичної речовини. В даному випадку терапія вважається успішною, тільки якщо людина повністю перестає вживати заборонені препарати. При наявності у нього психічної або фізичної залежності навіть після самого тривалого періоду утримання можливий зрив при вживанні двох або трьох доз.
Вважається, що лікування від наркозалежності здатне ефективно тільки купірувати проблему, повністю позбутися від неї не вдасться ніколи. Дана терапія - непросте завдання, що вимагає навичок, певних знань і вільного часу. Якщо у пацієнта стан абстиненції, перша допомога при ній буде тільки початком довгого шляху, спрямованого на відновлення.
Як і будь-яке інше хронічний патологічний стан, наркоманія потребує комплексного і тривалому лікуванні. При цьому потрібно розуміти, що якщо при звичайному захворюванні людина виконує приписи лікаря, піклується про стан свого здоров'я, то в цьому випадку пацієнт, як правило, чинить опір терапії, згадуючи про приємних епізодах, пов'язаних з вживанням психотропних речовин.
Терапія для наркомана починається з моменту відмови від прийому наркотиків. Але і на наступному етапі пацієнт потребує допомоги, особливо коли у нього починається ломка, а потім протягом двох-трьох місяців зберігається почуття дратівливості, пригніченості і тривоги. Психози, які можуть розвиватися в цей час, в порівнянні з галюцинаціями, маренням. У цьому випадку вони вимагають невідкладної психіатричної допомоги. Коли вдається успішно пройти цей період, при стабільному фізичному і психічному стані пацієнта йому необхідно закріпити і підтримати досягнутий результат. Тільки в цьому випадку він зможе і далі успішно жити без наркотиків, повернувшись в соціум. У деяких ситуаціях домогтися цього стає складніше, ніж перемогти ломку.
Методи
Коли людина бажає пройти лікування від наркозалежності, це ознака першої значущої перемоги. Усвідомлення необхідності отримувати допомогу ззовні – важливий момент у самої терапії.
У більшості випадків пацієнта поміщають в стаціонар на базі наркологічного центру, а потім відправляють на реабілітацію. Тривалість лікування може бути самою різною, вона залежить від виду і стадії наркоманії. Як правило, вона складає від двох місяців до півроку, в запущених випадках ще довше. Перша задача, яку намагаються вирішити фахівці, влаштувати детоксикацію організму, провести медичні заходи щодо нормалізації роботи всіх органів і систем.
На цьому етапі починається медикаментозне лікування наркозалежності. Пацієнту дають ноотропи, вітаміни, транквілізатори, проводять інфузійну терапію, він отримує кошти для нормалізації роботи серця, печінки, інших внутрішніх органів. У деяких випадках використовуються антидепресанти, протисудомні лікарські засоби, нейролептики.
Коли вдається зняти ломку, хворого направляють на психотерапію. Після звільнення від фізичної залежності важливо подолати і психологічну. На цьому етапі часто використовують арт-терапію, гіпноз, умовно-рефлекторні методи лікування. В залежності від стану пацієнта, заняття проводять у групах або індивідуально. У більшості випадків психотерапія сприяє заходам щодо соціальної реабілітації та працетерапії. Коли хворого виписують із спеціалізованої соціальної установи, він продовжує відвідувати групи підтримки, знаходиться під наглядом нарколога.
Велике значення в повному лікуванні має тяжкість, тривалість і вид захворювання, психічна й інтелектуальна збереження пацієнта. Визначальне значення при цьому має його власна мотивація, так як без щирого бажання і добровільної згоди позбутися від наркотичної залежності практично неможливо.
Чим довше пацієнт знаходиться в реабілітаційному центрі, тим вище його шанси на повне одужання. А ось короткочасні курси лікування навіть в умовах амбулаторії та стаціонарної терапії, як правило, не приводять ні до яких результатів. Вся справа в тому, що протягом цього часу наркоман все одно продовжує залишатися в звичних для нього умовах, оточений великою кількістю спокус, постійно стикається з ситуаціями, які можуть спровокувати розвиток захворювання.
Ефективно позбутися від наркозалежності можна не тільки в результаті прийому препаратів і детоксикації організму, але і серйозного виправлення психічного стану.
Домашній доктор
У деяких випадках родичам доводиться вдаватися до примусового лікування від наркозалежності. Звичайно, ефективність такого методу помітно нижче, але якщо не залишається іншого виходу, доводиться використовувати будь-який шанс.
При цьому фахівці радять звернутися за допомогою до професіоналів, а лікування наркозалежності в домашніх умовах може виявитися ефективним тільки в тому випадку, якщо ступінь залежності невелика. Якщо у наркомана багаторічний стаж вживання заборонених речовин, що йому потрібно стаціонар з повною ізоляцією від минулого зовнішнього середовища. А ось якщо родичі вчасно помітили перші ознаки залежності, то зможуть допомогти йому і вдома.
У цьому випадку основні методи лікування наркозалежності: гіпноз; домашній арешт (повна ізоляція від попереднього кола спілкування); бесіди з психологом, наркологом; соціальна адаптація та працетерапія; відвідування груп підтримки для людей, які зіткнулися з такою ж проблемою. Фактори домашнього лікування
Фахівці вважають, що лікування наркозалежності в домашніх умовах може виявитися успішним тільки в тому випадку, якщо сам хворий усвідомлює свою проблему і необхідність отримувати допомогу, а до процесу реабілітації залучають професійних психотерапевтів.
У цих випадках лікар може відвідувати пацієнта, допомагаючи йому впоратися з проблемою, залишаючись серед родичів. Потрібно розуміти, що після відмови від прийому чергової дози у наркомана починається ломка, тобто абстинентний синдром. Цей період супроводжується болісним симптоматикою.
Це відбувається з-за того, що наркотик вже встиг включитися у процес обміну речовин, а при його відсутності в організмі починаються серйозні порушення метаболічних процесів. При цьому пацієнт відчуває підвищений артеріальний тиск, тахікардію, нудоту, мігрень, судоми, жар, біль у суглобах. В деяких випадках можливі маячні стани і галюцинації. Детоксикація
На цьому етапі важливо провести детоксикацію. При необхідності застосовується примусове лікування від наркозалежності. Саме з цього починається терапія.
Детоксикація включає в себе усунення з організму продуктів розпаду наркотику, купірування симптомів ломки, зняття психологічного і фізичного шоку.
За відгуками про лікування наркозалежності від тих, хто зумів вирішити цю проблему в домашніх умовах, вкрай важливо знайти заміну колишньої пристрасті, щоб відволіктися від думок про чергової дози. Це може бути релігія, спорт, мистецтво, працю. У цей період вкрай важливо, щоб з поля зору пацієнта зникли представники його старого оточення, особливо ті, з ким він вживав наркотики. Інакше ризик повернутися до пагубній пристрасті дуже високий. Сольова залежність
В останні роки все частіше доводиться стикатися з лікуванням сольовий залежності, її навіть почали називати епідемією XXI століття. Все більша кількість наркоманів відчуває пристрасть до синтетичних наркотиків, які катастрофічний шкоду нашому організму.
Лікування сольовий наркозалежності повинно обов'язково проходити під контролем і спостереженням кваліфікованих фахівців, які будуть використовувати ефективні і сучасні методи впливу на хворого.
Синтетичні наркотики особливо небезпечні, оскільки знижують імунітет і руйнують мозок. Пацієнт починає страждати від усіляких захворювань, так як його організм не в змозі запобігти розвиток жодної інфекції або вірусу. Перебуваючи в стані помутнілого свідомості, такий наркоман може покінчити собою.
Лікувати сольову залежність особливо складно з-за того, що ушкоджений розум людини. Навіть після припинення вживання наркотичних речовин його поведінка може залишатися неадекватним.
Лікування підлітків
Лікування наркозалежності у підлітків — проблема, якої в останні роки прагнуть приділяти якомога більше уваги. Це пов'язано з тим, що кількість неповнолітніх, які підпадають під вплив заборонених речовин, збільшується з лякаючою швидкістю. Особливо популярні серед підростаючого покоління синтетичні наркотики.
Лікування підлітка вимагає особливого підходу, так як перед терапією виявляються вразлива не до кінця сформована фізіологія і психіка. Неповнолітні схильні до більшої скритності, ніж дорослі, вони менше розкриваються на прийомі у психотерапевта, часто перебувають у стані відкритого конфлікту з батьками і суспільством. Тому при терапії підлітків важливо відразу виключити такі травмуючі чинники, як сором, страх, соціальну ізоляцію.
Як правило, успішне лікування неповнолітнього можливе лише на добровільних засадах. Якщо дитина категорично відмовляється йти на контакт, необхідно зустрітися з професіоналом, який зможе правильно мотивувати його. Автор: tgorlopeev 21 Листопада, 2018
Категория: Развлечения
Ефективне лікування наркозалежності в домашніх умовах