Змішаний тип темпераменту: опис, характеристики
Опубликованно 30.11.2018 00:24
Темперамент – це стійка сукупність психофізіологічних особливостей особистості, які пов'язані не з змістовними аспектами діяльності, а з динамічними. Саме він є основою для формування і подальшого розвитку характеру. І зараз слід розповісти про типи темпераменту – змішаних і чистих, а також про їх особливості. Коротко про поняття
Для початку трохи загальних відомостей. Перш ніж розповідати про змішані і высокоэмоциональные типи темпераменту, треба роз'яснити, від чого він залежить і як формується.
Що ж, дані характеристики є у людини з народження. Вони мають психофізіологічний походження, а тому дуже стійкі. Саме темперамент визначає динамічні особливості станів людини і відбуваються психічних процесів.
У той же час на моральних якостях і пізнавальних здібностях дана характеристика ніяк не відбивається. Проте темперамент потрібно враховувати, вибираючи для себе сферу діяльності. Так, людям з повільними реакціями буде складно керувати якимись механізмами на великих швидкостях. А от з роботою, яка вимагає посидючості і концентрації, вони чудово впораються.
Сангвініки
Це люди із сильною, рухливою, врівноваженою нервовою системою. Їх відрізняють такі особливості: Активність і комунікабельність. Вміння швидко адаптуватися до нових умов. Товариськість. Здатність швидко розбиратися з людьми і легко встановлювати з ними відносини. Оптимістичність, привітність, веселість. Виразна пантоміміка і міміка, емоційність. Залежність від почуттів і «поривів». Вміння переживати неприємності і вирішувати проблеми, не зациклюючись на негативі. Жага вражень і змін.
Сангвініки беруться за нові справи з полюванням, але вони продуктивні лише в тих випадках, коли їх охоплює натхнення. Якщо їм нецікаво, вони закинуть свою діяльність.
Те ж саме стосується особистісних відносин. Їм у всьому важлива насиченість. Це обов'язкова умова щасливого життя людей, так сильно сповнених внутрішньою енергією.
Холерики
Перед тим як вивчати змішані типи темпераменту, потрібно коротко розповісти і про особливості, притаманні людям з даною характеристикою. Холерики – неврівноважені, сильні, рухливі люди, у яких збудження переважає над гальмуванням. Ось їх особливості: Енергійність і наполегливість. Любов до знаходження в центрі уваги. Запальність, нестриманість, нетерплячість. Різкість, зайва прямолінійність. Але в їх гніві відсутня ненависть, це важливо. Швидке виникнення почуттів та емоцій, таке ж стрімке їх згасання. Виразна жестикуляція і жвава міміка. Схильність до скоєння необдуманих вчинків у знаходженні стану афекту. Здатність покращувати свої результати в умовах конкуренції. Енергійність, ініціативність, вміння концентруватися. Але лише якщо їм цікаво справу.
Також холерики володіють вражаючими організаторськими здібностями, а ще умінням швидко утворювати нові навички, а також звички. Флегматики
Цих особистостей відрізняє врівноваженість, сила та інертність. Вони кмітливі, не особливо активні, стримані, в міру наполегливі. У них вдається зберігати спокій навіть у дуже важких ситуаціях. Їм притаманні такі якості: Уміння адекватно реагувати на те, що відбувається у зовнішньому світі. Товариськість, поєднана з низькою комунікабельністю. Невміння швидко приймати вірні рішення. Повільне формування почуттів. Вони виникають поступово, але зате відрізняються глибиною і постійністю. Терпіння. Схильність до впливу афектів. Бідна міміка і жестикуляція. Вміння стримувати і контролювати свої емоції.
Якщо узагальнити, то флегматики – це у всіх сенсах слова і сферах життя повільні люди. Під всім їм притаманна розміреність і вдумливість.
Меланхоліки
Даний темперамент властивий людям з інертною, нестійкою, слабкою нервовою системою. У них знижена активність і підвищена боязкість. Меланхоліків відрізняють такі якості: Сором'язливість. Замкнутість. Боязкість і нерішучість. Вразливість і ранимість. Схильність до глибокого переживання будь-якого життєвого події. Стриманість у рухах і мові. Розосередження, невміння концентруватися.
Але меланхоліки можуть бути продуктивними. Вони добре працюють у звичній обстановці, а ще їх інтереси стабільні, вони не схильні розпорошуватися і розмінюватися на дрібниці. Холерик-сангвінік
А ось тепер можна розповісти про змішаних типах темпераменту. Найчастіше зустрічаються холерики-сангвініки. Їх можна впізнати по одній специфічній особливості – у них швидко змінюються емоції, але відбувається це трохи більше пом'якшено. Вони так само йдуть напролом до мети, як і чисті холерики, однак риси сангвініка усмиряють емоційність, додаючи людині плідності.
До того ж такі люди більш грамотно будують стосунки з іншими. Особам зі змішаним типом темпераменту «сангвінік-холерик» не властивий принцип «все повинно бути так, як я хочу».
Від сангвініка власникові даного типу темпераменту дістається вміння втілювати плани в життя. Від холерика – здатність організовувати і генерувати ідеї. Багато в чому саме подібний характер обумовлює успішність такої людини.
Меланхолік-холерик
Змішаний тип темпераменту, який зустрічається рідше вищезазначеного. Людям, відповідним під його характеристику, притаманні такі особливості: Регулярне переживання періодів апатії та імпульсивності. Поєднання поривчастості з внутрішнім запасом міцності.
І якщо з першою особливості ці люди можуть емоційно страждати, то друга їм лише грає на руку. Чому? Тому що в один момент вони всіма силами прагнуть до мети, намагаючись зробити щось масштабне, але через якийсь час раптово їх долає байдужість. В чому ж тут плюс? У тому, що саме в ці періоди меланхолійні холерики отримують можливість поглянути на ситуацію тверезо.
Саме тому їм вдається досягати вражаючих висот в якій-небудь сфері. Згідно зі статистикою, "чисті" холерики набагато менш успішні. Хоча внутрішньої сили, здавалося б, у них більше.
Меланхолік-флегматик
Змішані типи темпераменту, визначені психологією, були розглянуті вище. Їх всього два. Але в сучасній науці існує думка, що немає «чистих» темпераментів, ні конкретно змішаних (тобто поєднуватися вони можуть по-різному).
Якщо в людині поєднуються риси флегматика і меланхоліка, то інші його сприймають як дуже відсторонену, навіть странноватую персону. Якимось чином у ньому поєднується пасивність і повільність з підвищеною тривожністю і зайвим занепокоєнням. Тобто в душі його щось дуже сильно хвилювати, але він не буде прагнути виправляти ситуацію.
Також даний змішаний тип темпераменту обумовлює низьку продуктивність людини. Основною її проблемою стане брак ініціативності, навіть якась відчуженість.
Сангвінік-флегматик
Дуже цікаве поєднання. Сангвінік-флегматик – змішаний тип темпераменту, що наділяє свого володаря емоційністю і зосередженістю. Також тут має місце позитивність і товариськість.
Люди з таким темпераментом долають будь-які труднощі. І іншим буде здаватися, що вони навіть не докладають ніяких особливих зусиль. Зрозуміло, це не так, просто властива цим людям сила духу не дає їм опустити руки.
Часто вони мають велику кількість друзів. Але у них виходить холоднокровно розставляти пріоритети, так що особистим вони завжди можуть пожертвувати.
Ще варто відзначити, що цим людям також не властива неуважність і безвідповідальність. В колективі їх люблять, а начальство цінує. Сангвінік-меланхолік
А ось це дуже парадоксальне поєднання. Сангвінік-меланхолік – змішаний тип темпераменту, в якій поєднуються протилежні, несумісні риси характеру.
Часто від цих протиріч страждає і сам його власник. Сам темперамент проявляється не зовсім звичайно: його власник за життя може вести себе як сангвінік, але якщо в житті трапиться якесь сильне психоемоційний потрясіння, він стане справжнім меланхоліком.
Це ті люди, яких може різко вибити з колії негативна подія, що зачіпає найважливішу сферу їх життя. Після такого вони надовго можуть стати меланхоліками. А навколишні зовсім перестануть впізнавати в них попереднього позитивного і діяльної людини.
Холерик-флегматик
І про даному сполученні потрібно розповісти, обговорюючи характеристику змішаних типів темпераменту. Насправді воно досить гармонійне. Тому що як у холерика, так і у флегматика є загальні риси. І у людини, що представляє даний тип темпераменту, вони посилені.
До того ж періодично трапляються холеричні емоційні спалахи пом'якшуються – тут спрацьовує грунтовність, притаманна флегматику.
В цілому такої людини можна характеризувати як спокійну та стабільну персону, але ніяк не пасивну. У нього є певний запас внутрішньої сили, яка його постійно активізує і стимулює. А іноді навіть холеричні риси беруть верх над флегматическими. Це відбувається, якщо в тому чи іншому справі з'являється гострий інтерес, розпалює в душі людини якусь іскру. Автор: Потапова Єлизавета 29 Листопада, 2018
Категория: Развлечения
Змішаний тип темпераменту: опис, характеристики