Фемінінність – це... Формування поведінки укладеного в рамках
Опубликованно 13.04.2019 09:44
Суспільство в біологічному сенсі слова розділене на жінок і чоловіків. Гендерні особливості розглядають ознаки, за якими людям приписують норму психологічних звичок або поведінки обох статей. Дійсно маскулінність і фемінінність – це синоніми слів «жіночий» і «чоловічий»? І в чому полягають характерні відмінності? Біологічна стать
Люди відрізняються між собою фізіологічно. Особливості організму формують риси, будова тіла і репродуктивні здібності. Проте в соціальному світі кожній дитині прийнято приписувати характерні якості, які в подальшому очікують побачити в нормі психологічного поведінки. Наприклад, деякі батьки, які дотримуються консервативних поглядів про виховання, хочуть бачити хлопчиків цілеспрямованими, сміливими і сильними, а дівчаток – м'якими, добрими та ввічливими. Але маскулінність і фемінінність – це не просто приналежність до підлозі.
Коли людство винайшло алфавіт, то віднесло термін «чоловік» до всіх людей, які мають певний набір біологічних характеристик. Природа створила представників людства з різним фізіологічним будовою. Але, живучи в соціумі, неможливо захистити себе від всіх установок. Так і виникло поняття маскулінності та фемининности, що вказують на визначені суспільні норми поведінки чоловіків або жінок. Соціальний підлогу
Без професійного хірургічного втручання неможливо змінити вроджені особливості. Незважаючи на твердження, індивідуальні риси характеру вказують на те, що будь-хто має право ідентифікувати себе так, як вважає правильним.
Суспільні установки визначили категорії маскулінності і фемининности, але їх зміни виявилися неминучими через плину часу. Приписи, актуальні в минулому столітті, перестають бути унікальними зараз, оскільки не враховують сучасні погляди. Гендер дає уявлення про соціальне поле, що визначає норму поведінки в соціумі і як його сприймають.
Поширюється чоловіче і жіноче на обидві групи, адже якості не можуть бути притаманними лише певним представникам земної кулі. Так, фемінінність – це не тільки поведінка дівчат, але також стосується і хлопців. Однак громадські догми активно пропагують рамки в характері, розділяючи риси між собою. Історичне формування: передумови
Еволюція створила дві концепції, розділивши світ на мужність і жіночність. Першому поняттю приписували мисливців, здобувачів, процвітаючих в завданнях. Вони займалися захистом і збором їжі в походах на тварин. Великі, сміливі, цілеспрямовані такими якостями описували чоловіків минулого часу. До них додавалися деякі особливості, як фізична сила, тактичне мислення і хоробрість.
Жіноча половина населення, навпаки, займалася господарськими справами, збором трав для приготування їжі. Стародавні люди вірили, що головний інстинкт людини – розмноження, тому і створювався союз для продовження роду. Нерідко вожді вибирали кандидаток, чия краса жіночого тіла відрізнялася від інших. Історично склалося, що дівчатам стали приписувати ніжність із-за відсутності вираженої фізичної сили, а також любов до дітей, ведення домашнього господарства. Створення стереотипів
Зміна століть лише зміцнила помилково ідеалізовані образи. Увійшли в культуру подання щільно влаштувалися, перетворившись у норму поведінки. Сприйняття суспільством дій поза рамками призводить до того, що чоловіки піддаються критиці за вираз емоцій, а дівчата - засудження за небажання мати дітей.
Людина в біологічному сенсі є соціальною твариною. Культурне середовище сформувала в умах людей погляди на те, яка поведінка стандартно для співрозмовника певної статі. Так, фемінінність у психології - це риси характеру, які підходять для жінок. Відображаються вони в індивідуальних особистісних якостях, які прищеплюються батьками з дитинства. Популярні омани
Культурні погляди на поведінкові відмінності продовжують зміцнюватися і в дорослому житті. Найбільш поширені помилки про чоловіків: Холоднокровні, стійки і безстрашні. Мають логічне мислення і практичні. Приділяють увагу жінкам, матеріально забезпечують. Не вміють плакати і виявляти теплі емоції.
Жіноча половина населення не обділена спектром стереотипів у сучасному суспільстві. Так, найбільш популярними з них стали: Надмірна емоційність, лякливість, плаксивість. Ірраціональність, неможливість впоратися з точними розрахунками. Допомагають чоловікам відчувати. Безмірно люблять дітей. Романтичні, повітряні і надихаючі натури.
Наведені забобони ставлять чоловіків і жінок на протилежні сторони і викликають більше негативний, ніж позитивний ефект. Підтримка упереджень зміцнює їх, що підкреслює неповагу до обох підлог. Гендерні відмінності: актуально?
Стикаючись з ситуацією, коли людина не підходить під наведені рамки мужності і жіночності, самооцінка особистості може піддатися загрозу. Слід розуміти, що кожен індивід являє собою набір рис і якостей, не характерних для решти.
У сучасному світі неважко зустріти чоловіків, які дбають про дітей, або жінок, що займаються основним сімейним доходом і кар'єрним зростанням. Стереотипні погляди на норми давно розмилися, адже фемінінність – це всього лише поведінка, укладена в рамки сприйняття суспільства. Культурні очікування виникли природним чином з-за відмінностей в розмірах, фізичній силі та поділі праці між чоловіками і жінками.
Традиційні ролі перестали бути актуальними в даний час. Світ розвивається, дозволяючи людям стати вільними від забобонів. Тим не менш, людство, чіпляючись за звичку, живить необхідність до встановлених старих ролей, оскільки боїться миттєвих змін.
Христина Панфілова
Категория: Развлечения
Фемінінність – це... Формування поведінки укладеного в рамках