Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Навіщо людина працює? Аргументи на користь трудової діяльності


Опубликованно 14.04.2019 01:10

Навіщо людина працює? Аргументи на користь трудової діяльності

Ви напевно чули приказку: "Хто не працює, той не їсть". Зигмунд Фрейд, в свою чергу, стверджував, що головні життєві цілі людини - це любити і працювати. Праця дійсно необхідний людству. І справа не тільки в зароблянні грошей. У сьогоднішній статті ми обговоримо, навіщо людина працює і що дає йому працю крім грошей. Фінансова незалежність

Звичайно, основна рушійна сила, що змушує нас працювати, - це вічна потреба в грошах. А їх, як відомо, багато не буває. Завжди знайдеться заради чого прагнути заробити побільше - нові туфлі, якісний диван дорогого бренду або ремонт в квартирі.

При цьому психологи стверджують, що трудові досягнення значать для багатьох людей набагато більше, ніж оплата. Інші ж оцінюють власну значимість у грошовому еквіваленті. Тобто коштують стільки, скільки заробляють. Це в корені неправильний підхід, який знецінює людини як особистість. Адже втративши високу зарплату, він буквально стає ніким. Ця тенденція закладається ще в дитинстві, коли батьки оцінюють дитину за вчинками: прибрав іграшки - хороший хлопчик, не прибрав - поганий. І він засвоює, що оцінка його справ - це оцінка його особистості. Самореалізація - це важливо!

Самореалізація можлива тільки в тому випадку, якщо ви любите свою роботу - це факт. Але зовсім не обов'язково для цього займати керівну посаду. Деякі працюють штатними вчителями, відмовляючись від більш високооплачуваної посади завуча. Чому? Тому що людина почуває себе на своєму місці. Він постійно спілкується з людьми, відкриває в собі нові грані, відчуває, що це не межа його особистісного зростання. Так-так, саме особистісного, а не кар'єрного. Ось навіщо людина працює. Тому що сходження по кар'єрних сходах далеко не завжди робить його щасливим. Не обов'язково займатися творчою діяльністю. Для кого-то творчість виражається в написанні книг, для когось- у розрахунках і цифрах. Конфуцій говорив:

Вибери професію, яку ти любиш, і тобі не доведеться працювати жодного дня у твоєму житті. Можливість втекти

Від кого чи від чого? Від себе, від сварок з коханою людиною, від депресії? Кожен відповідь унікальний і індивідуальний. Під час роботи ми занурюється в зовсім інший світ, який дозволяє нам тимчасово забути про проблеми. Так, більшість з нас працює на начальника, а не на себе, але це не заважає нам цілком і повністю віддаватися роботі. З одного боку, це загрожує емоційним вигорянням, з іншого - дає можливість відчувати себе потрібним. Хемінгуей говорив:

Робота — це головне у житті. Від усіх неприємностей, від усіх бід можна знайти один порятунок — у роботі. Спілкування з соціумом

Працюючи, кожен з нас спілкується з різними людьми. Необхідність регулярного контакту з соціумом важко переоцінити. Віддалена робота позбавляє нас цього найважливішого життєвого аспекту. Навички спілкування розвиваються тільки при регулярній практиці, але швидко втрачаються при її відсутності. Спілкуючись, ми (знову-таки!) відчуваємо себе частиною соціуму, що дуже важливо для внутрішньої гармонії і самоповаги. Ось навіщо людині працювати. Незаперечний Аргумент, погодьтеся.

Відчувати себе потрібним

Навіщо людина працює? Кожному з нас хочеться відчувати себе потрібним, необхідним. І не тільки рідним, яким ми важливі апріорі, але і суспільству в цілому. Таким чином ми відчуваємо себе частиною цього світу, нехай не ідеального, але рідного. Ось навіщо людина працює.

Потреба бути потрібним виражається у всіх аспектах нашого життя: у праці, навчанні, стосунках. Примітно, що ця потреба повинна бути помірною, інакше у людини виникає потреба у постійному чужому схвалення. Ми потребуємо визнання

Нам важливо, щоб робота, яку ми робимо, приносила певну користь суспільству. Якщо праця людини постійно критикують, а досягнення не помічають, у нього поступово опускаються руки. Він відчуває себе непотрібним і марним. А ось кілька схвальних слів здатні окрилити втомленого співробітника.

Психоаналітик Елен Веккьяли стверджує, що визнання задовольняє нашу глибоку потребу відчувати себе потрібними, про що ми вже говорили вище. Ось навіщо люди багато працюють. Кожному важливо відчувати себе повноправним членом суспільства, який вносить свій внесок у його розвиток. Без суспільного визнання неможливо самоповагу, ось навіщо людині потрібно працювати в соціумі, стверджує Елен. Відчуття сталості

Навіть вкрай непостійний людина шукає надійність і стабільність. Саме робота дає можливість привчити себе до самодисципліни. Ви ж помічали, як зранку не хочеться прокидатися дуже рано, як важко змусити себе їхати кудись. Однак варто прийти і віддатися робочого процесу, як всі ці прикрі нюанси забуваються. Тому що праця дає нам відчуття стабільності, вчить самодисципліні. Конкуренція - спосіб працювати ефективніше

"Колеги — це наша референтна група, — каже психолог Наталія Тумашкова, — і тому так важливий зворотний зв'язок, яку ми від них отримуємо". З колегами людина проводить більше часу, ніж із друзями, а часом навіть з сім'єю. Хороший колектив вважається подарунком долі, тому що на роботі люди (особливо жінки) часто діляться своїми переживаннями і проблемами. І часто отримують необхідну їм емоційну підтримку.

Важлива також конкурентна складова. Багато працюють краще, коли є з ким змагатися. Без суперника і працювати нецікаво, стверджує Наталя.

В командній роботі виникає ефект синергії. Тобто єдине ціле працює набагато продуктивніше окремих складових. Колективні емоції, що виникають при вирішенні тих чи інших завдань, надзвичайно цінні.

Але варто людині працювати все життя? Навіщо? Адже з віком активна діяльність вже не викликає ентузіазму і приливу енергії. Але пам'ятайте, що рух - це життя. І чим більше ми рухаємося, тим довше ми живемо. Тому не варто замикати себе у чотирьох стінах після виходу на пенсію.

Яна Яковенко


banner14

Категория: Развлечения

Навіщо людина працює? Аргументи на користь трудової діяльності


Написать комментарий

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.