Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Психологія стосунків між чоловіками: близькі, дружні, ділові


Опубликованно 19.04.2019 00:22

Психологія стосунків між чоловіками: близькі, дружні, ділові

У сучасному світі давно розмилися стереотипні уявлення про жіночому колективі, переважаючі всього кілька століть тому. Але якщо спілкування між дівчатами було приділено багато уваги, то близькі стосунки між чоловіками продовжують зазнавати осуду або зберігають табу на прояв емоцій. Обумовлено це історичним контекстом і недоліком знань в області психології. Непорушні кайдани минулого

У стародавні часи психологія стосунків між чоловіками вважалася особливою. Таке спілкування вважали ідеальним, що виникають на ментальному рівні. При цьому історики підкреслюють також духовну близькість і спілкування без слів. Міцну дружбу порівнювали з високими відносинами, які виходять за межу звичного розуміння, і ставили на щабель вище, ніж подружню любов до жінки. Елліни вірили, що дівчата були не здатні повністю зрозуміти людей протилежної статі, чому такий союз ментально вважався неповноцінним.

Аристотель та інші філософи звеличували переваги платонічних почуттів - емоційного зв'язку без сексуальної близькості. Греки вважали відносини між чоловіками">відносини між чоловіками практично ідеальними.

У цей період сформувалася ідея про героїчну дружбу. Вона означала інтенсивний емоційний або інтелектуальний союз людей однієї статі. Приклади даного виду взаємовідносин зафіксовані у багатьох текстах, починаючи від Біблії (Давид і Іонафан) і закінчуючи давньогрецькими легендами.

Міцна чоловіча дружба відображається в колосальному рівні розуміння Ахіллеса і Патрокла. Вони разом воювали на Троянській війні і мали по-справжньому близькі взаємини. Коли Гектор убив Патрокла, Ахіллес кілька днів був поза себе від горя. Він вимазав своє тіло попелом і геть відмовлявся приймати в покої будь-яку їжу. Після похорону воїн, наповнений могутнім гнівом, вийшов на поле бою, щоб помститися за смерть свого кращого друга.

Образ Ахіллеса і Патрокла зайняв важливе місце в історії. Коли Олександр Великий і його бойовий товариш Гефестіон пройшли через Трою, їх армія зупинилася перед гробницею двох героїв легенд, демонструючи повагу нічим не рушимой духовної язку. Крок до вільного сприйняття

Дружні почуття в XIX столітті виражалися абсолютно вільно - обіймами, навіть поцілунками. У книгах того часу можна зустріти опис відкритого вираження чоловіками глибоких почуттів, сентиментальності. Суспільство спокійно відносився до дружнього союзу, який у багатьох випадках мав такі ж глибокі корені, як емоційна близькість у шлюбі з жінкою.

Епоха романтизму робить акцент на емоціях. Проте слід розуміти, що такого роду зв'язок не передбачала інтимну близькість. Думка про те, що близька дружба між чоловіками ставить під загрозу їх гетеросексуальність, засуджувалася суспільством і сприймалася з усмішкою.

Представники сильної статі вільно викладали почуття на листку папері, відправляли таємні листи або підшукували приємні слова в повсякденному спілкуванні. Наприклад, американський сенатор, один із знаменитих ораторів того часу Даніель Вебстер часто починав записки друзям-чоловікам з фрази «Мій улюблений хлопчик» і закінчував «З ніжністю, ваш...». Навіть листи видатного політика Теодора Рузвельта були наповнені сентиментальними оборотами, які в сучасному світі незручно вимовляти вголос.

Ласкавими словами дружні стосунки між чоловіками не закінчувалися. Як вже було сказано, вважалися абсолютно нормальними фізичні дотики. Популярним методом знімання загального житла вважався сон в одному ліжку, щоб заощадити пристойну грошову суму. Так, великий Авраам Лінкольн протягом декількох років ділив ліжко з людиною на ім'я Джошуа Снід. Недобросовісні журналісти вважають, що політик мав романтичну потяг до осіб своєї статі, проте історики стверджують зворотне: двоє людей просто насолоджувалися комфортної компанією співрозмовника.

Психологія стосунків між чоловіками того часу виглядає дивно для нас, проте вона вважалася нормою поведінки в соціумі. Вінтажні фотографії наочно демонструють відкриту прихильність.

Далеко не всіма сучасними людьми знімки сприймаються позитивно, оскільки вони помилково вбачають у відкритості інтимний зв'язок. Насправді старі фотографії виглядали зазвичай для того часу. Розкол: зміни поглядів

Є кілька причин, що пояснюють ніжність у відносинах між чоловіками в минулому.

По-перше, відсутня дискримінація за ознакою сексуальної орієнтації. Стигматизація гомосексуальності мала місце на законодавчому рівні, але не ставила жорсткі рамки вираження емоцій серед населення. Ніжні почуття не вважалися обов'язковим атрибутом саме сексуального зв'язку. Відсутнє навіть поняття одностатевого сексу і партнерства, оскільки вони ховалися за метафоричним «злочином, про який не можна говорити».

Тільки на початку XIX століття психологи зайнялися вивченням людей з тягою до однакового підлозі. Прийшли зміни негативно позначилися на волі чоловіків, оскільки викликали збентеження і почуття незручності. Уряд, ЗМІ також вплинули на зміну поглядів. Тепер при зустрічі вірного друга не укладали в обійми, а саме більше поплескували по спині.

У минулому емоційної дружби між чоловіками були об'єктивні причини. Соціальна структура суспільства відрізнялася строгістю, жінкам не дозволяли виявляти теплоту по відношенню до протилежної статі. Зрідка з дівчиною можна було поговорити на танцях, прийомах, або, якщо було дозвіл від одного з її родичів, молоді люди вибиралися куди-небудь разом. Взаємодія між двома статями скорочувалася до мінімуму, поки закохані не оголошували про заручини. Поділ привело багатьох молодих людей до задоволення потреб в емоційному вираженні почуттів з іншими хлопцями. Адже людина завжди залишається людиною, йому необхідно близьке, відкрите спілкування, підтримка і ніжність. Нічого спільного з сексуальними потребами таке прагнення не має.

Крім цього, в Америці стали з'являтися «братні» компанії. Вони були схожі на маленькі громади, де збиралися чоловіки: обговорювали захоплення, ділилися враженнями про прочитану книгу або надавали емоційну підтримку. В основному зустрічі таких компаній відбувалися у відокремлених будинках, де їх не міг перервати несподіваний візит випадкового перехожого. Формування сучасного уявлення

Важкі події XX століття не обійшли стороною теплі стосунки між чоловіками, які помінялися на прохолодні і усунені. Стриманість почала закріплюватися на законодавчому рівні. Звинувачення в гомосексуальності доходили до абсурду. Свідчення давали треті особи, які лише припускали інтимний зв'язок між двома людьми, але не мали належних доказів. Колись вільне суспільство було введено в страх.

Молодим людям тепер здавалося неправильним обійматися при зустрічі, як і демонструвати будь-який фізичний контакт. У багатьох країнах одностатеві стосунки засуджувалися, нерідко закінчуючись арештом. Пояснювалося це тим, що інтимний зв'язок вважалася суперечила біблійними заповітами, гомосексуальність вважали хворобою, формою девіантної поведінки.

Промислова революція і такі ідеї, як соціальний дарвінізм, змінили погляди людей. Стало "немодно" співчувати, допомагати, виявляти повагу. Це означає, що можливість знайти потенційного соратника або одного практично опустилася до нуля. Метою чоловіка стала перемога в усьому, товариші раптом перетворилися на конкурентів, яких потрібно обійти, щоб зайняти краще місце під сонцем. Звичайно, це не означає, що чоловіки перестали дружити. Але теплі стосунки між людьми втратили статус соціальної норми.

Відстороненість і цинічність стали звичайним явищем. З підвищенням рівня мобільності в XX столітті на перший план виступив пошук власної вигоди, приятельські взаємини стали маловажными. Важко знайти вірного друга, коли необхідно змагатися між собою і стежити за тим, щоб робота була виконана краще за інших.

Вплинув на відносини між чоловіками і технічний прогрес. Вільного часу у людей ставало більше, а після індустріалізації чоловіча категорія населення стала частіше займатися спортом і брати участь у заходах на свіжому повітрі. Тоді і з'явилися нові можливості для спілкування: поля для гольфу, передній двір і робочий простір в колективі. Звична емоційність, прив'язаність до іншої людини тепер будувалася не на ментальному союзі, а в рамках професійної діяльності. Друга світова війна

Холодність поширилася по світу, подібно чумі, залишаючи недоторканими лише поля битви, де ніхто не міг залишитися байдужим. Битви забирали життя людей кожен день, тому відносини між чоловіками на фронті сформувалися міцними і емоційними. У військових діях брали участь в основному представники сильної статі, що створило справжнє чоловіче братство. Солдати ніколи не залишали друзів і були готові померти заради їх порятунку.

У XIX столітті були створені спеціальні організації, що надають психологічну допомогу всім учасникам бойових дій. Навіть підтримка друзів не могла компенсувати жахливу психологічне навантаження, з якою стикалися фронтовики. Пережите змінювало людей, спотворювало уявлення про нормальний і ненормальний. Чоловіки, що прийшли з війни, з працею вписувалися в міную життя. Види взаємовідносин

Дружба — важлива частина життя. Приємно мати навколо людей, на яких можна покластися в скрутну хвилину, якщо власні сили пропали. Сучасне уявлення про приятельських стосунках між чоловіками багатогранно. Друзі підтримують один одного, дарують подарунки, проводять разом час. Здавалося б, все так само, як і в колишні часи. Однак насправді поняття перетерпіло значні історичні зміни.

На даний момент існує три типи взаємин: ділові, дружні й близька дружба. Доцільно розглянути кожен з них окремо. Формальні відносини

Діловий відносини між чоловіками передбачають повне приховування справжніх емоцій від очей сторонніх. Прийнято вважати, що під час робочої діяльності люди повинні думати виключно про роботу, тут немає місця емоціям і особистим відносинам.

Нерідко проявляється ключовий елемент – суперництво. Бажання довести верховенство і унікальні здібності над іншими. Приятельські відносини

Коли мова йде про приятелювання, сучасні взаємини між чоловіками будуються без яких-небудь строгих рамок. Існує велика захоплюючих справ, якими веселіше займатися в компанії. Таке проведення часу не передбачає глибокої емоційної прихильності. Просто люди знайомі і непогано один до одного ставляться. Вони навряд чи підуть на жертви або розкриють душу перед приятелями, але цього і не потрібно.

При цьому хороші знайомі можуть поділитися своїми проблемами, отримати пораду і підтримку. Близька дружба

Близькі друзі в усьому покладаються один на одного, діляться найпотаємнішими переживаннями. Це союз, заснований на глибокій емоційній привязанноси та повну довіру. Романтична зв'язок

У XXI столітті освічених людей давно не дивує тема гомосексуальності. Деякими подібний союз молодих людей сприймається з несхваленням. Проте у країнах Заходу, суспільство ставиться до партнерів байдуже, без осужденийя, дозволяючи побудувати повноцінну сім'ю або укласти шлюб на державному рівні. Взаємовідносини: що хорошого?

Суворі рамки сучасного світу привели до того, що чоловіки можуть вільно встановлювати тісні і близькі стосунки з жінками, але не представниками своєї статі. Подібна відмова від вираження емоцій негативно позначається на загальному стані людини. Дослідження показують, що чоловіки, які мають кілька друзів, з якими вони можуть довіритися повністю, як правило, щасливіше, і живуть довше за тих, хто друзів не має.

І все ж тиск суспільства підштовхує до того, що більшість молодих людей не відмовляються від тісного емоційного контакту з представниками своєї статі. Критичним фактором є те, що створюючи сім'ю, чоловік вже менше потребує друзям, а на перший план вийдуть куди більш важливі обов'язки – виховання дітей.

Чоловіча дружба часто асоціюється з трьома поняттями: Відданість. Ймовірно, це пов'язано з прагненням долати перешкоди колективно, не забуваючи про допомогу товаришеві. Неупередженість. В сучасному соціумі чоловіків не судять хлопців за зовнішнім виглядом. Передбачається, що представників сильної статі потрібно оцінювати тільки по вчинкам - гідним чи ні. Безпосередність. Чоловіки насправді не так вже й стримані. Їм теж потрібно виплеснути емоції, обговорити проблему, не стримуючи себе. З жінкою відкрито проявити свою почуття навряд чи вийде, зате з одним можна бути повністю відвертим.

Слід зазначити, що перераховані ознаки характерні і для жіночої половини земної кулі. Все залежить від традицій і виховання. Т

Отже, підіб'ємо підсумок. Чоловічі відносини багатогранні і пережили ряд змін починаючи з давніх часів, поки отримали сучасну форму - стриману і малоэмоциональную. Це знайшло вираження і в книгах про стосунки між чоловіками. Навряд чи сучасний автор буде описувати дружбу так само, як Гомер або Томас Мелорі. Правда, психологічний аспект такої закритості від світу негативний, оскільки ставить людину в скрутне становище і змушує мовчати про переживання і власних проблемах.

Христина Панфілова


banner14

Категория: Развлечения

Психологія стосунків між чоловіками: близькі, дружні, ділові


Написать комментарий

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.