Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Книга "Режим генія. Розпорядок дня великих людей"


Опубликованно 29.04.2019 11:56

Книга

Обивателю напевно цікаво знати, як складався розпорядок дня великих людей. Щоб домогтися видатних успіхів, чи доводилося їм чимось жертвувати? Наприклад, сном або часом на вирішення побутових або фінансових проблем. Дізнатися про це можна з книги Мейсона Каррі, який зібрав відомості про життя 161 знаменитості, серед яких Лев Толстой і Жорж Санд, Пікассо і Харукі Муракамі. "Режим генія. Розпорядок дня великих людей"

Назва книги говорить сама за себе. Це дебютний праця американського автора, який встиг попрацювати у якості редактора в ряді видань: The New York Times, Metropolis, Print, Slate. Випускник університету Північної Кароліни, він сьогодні відомий як автор п'яти творів і успішний блогер. "Режим генія" - його найбільш популярна книга, видана російською мовою.

Живе в Брукліні автор проаналізував життя геніїв в галузі літератури (53 %), музики (12 %), образотворчого мистецтва (11 %), а також видатних архітекторів, учених, балетмейстерів і філософів. Головний висновок полягає в тому, що у великих людей режим дня існував. Він був суто індивідуальним: одні творили ночами, інші - рано вранці. Творчі особистості по-різному налаштовували себе на роботу. Кому-то для натхнення потрібен був свіже повітря, а комусь- міцні напої. Але ні про яку спонтанності не було й мови.

Про жінок

Скільки представниць прекрасної половини потрапило в книгу? Розпорядок дня великих людей, описаний автором, стосується 26 видатних жінок, що становить 16 %. Не всі прізвища знайомі російському обивателю, але про двох з них абсолютно точно відомо кожному. Мова йде про писательницах Жорж Санд і Агаті Крісті. Напевно багато хто знає і Тоні Моррісон, нині мешкає 88-річну романістку, лауреата Нобелівської премії і автора приголомшливою книги під назвою "Кохана".

Цікаво, що більшість знаменитостей не були одружені, присвячуючи творчості більшу частину життя. Тим же, хто перебував у шлюбі, доводилося викроювати час, щоб займатися улюбленою справою. Вони виховували дітей, поралися по господарству і навіть мали постійне місце роботи. Тоні Моррісон, наприклад, викладала в університеті, працювала у видавництві, одна ростила двох синів. Обдумування творів відбувалося за домашніми клопотами, після чого пізно ввечері вона сідала за стіл, щоб записати все те, що народилося в її голові за день.

Моцарт

Про кого ще можна прочитати в книзі про режим дня великих людей? Про тих, хто творив кілька століть тому, наприклад про Моцарта (фотографія представлена в статті). Геніальний композитор XVIII ст. сприймається отаким улюбленцем долі, якому творчість давалося без будь-яких зусиль.

Однак часто йому доводилося буквально розриватися між візитами до впливових покровителів, концертами і уроками, які він давав заради заробітку. Під час перебування у Відні (1781 рік) він так описував свій день: ранній підйом (до шести композитор вже був зачесаний); твір музики; з 9:00 до обіду - заняття уроками; візити; концерти; зустріч з Констанцією Вебер, на той момент нареченою Моцарта; твір музики, яке тривало до першої години ночі. І рано вранці все починалося спочатку. Бетховен

Все що добилися видатних успіхів - трудоголіки. А що ще відрізняє режим дня великих людей? Карі виявив, що багато хто з творчих особистостей воліли піші прогулянки. Серен К'єркегор, відомий датський філософ XIX ст., так надихався під час подорожей, що прямував до робочого столу, забуваючи зняти капелюх або поставити тростина. До любителям прогулянок ставився і Бетховен, чиє фото представлено трохи вище. Композитор завжди носив з собою олівець з блокнотом на випадок, якщо його відвідає натхнення.

Працював він вранці, встаючи з світанком. До обіду кілька разів виходив прогулятися, щоб зберігати працездатність до 2-3 годин дня. Після трапези композитор вирушав досліджувати околиці, гуляючи до самого вечора. При цьому він заходив до шинку, де читав, дізнавався новини, проводив час у компанії друзів. Іноді відвідував театр, але волів відходити до сну о 21:00. При цьому у вечірній час композитор практично не займався письменництвом. Зигмунд Фрейд

Показовим описом розпорядку дня великих людей може бути режим дня найбільш відомого психоаналітика XIX-XX ст. Як і всі, він був трудоголіком. Його ранок починався о сьомій годині. Щоденним ритуалом був легкий сніданок і зустріч з цирульником. Фрейд ретельно доглядав за своєю бородою. Основний прийом їжі відбувався в годину дня. До цього часу психолог приймав пацієнтів.

Після обіду його чекала енергійна прогулянка, відвідування видавця, купівля сигар, які він дуже любив. З 15:00 до 21:00 він знову зустрічався з пацієнтами, після чого деякий час проводив з родиною. Редагування журналу і написанням статей Фрейд займався пізно ввечері, закриваючись у своєму кабінеті. Його робочий день завершувався до першої години ночі. Віктор Гюго

Багато творчих людей були дружать зі спортом. Знаменитий письменник XIX ст. - зайве тому підтвердження. Відомо, що 15 років він провів у засланні на острові Гернсі. Описуючи режим дня великих людей, Мейсон Каррі аналізує саме цей період життя Віктора Гюго.

Письменник вставав удосвіта і після випивання двох сирих яєць займався роботою. До обіду він переривався лише для того, щоб зробити обливання холодною водою, за яким могли спостерігати звичайні перехожі, бо Гюго робив це на даху будинку. Обідній час проходило за прийомом гостей, так у ті часи це було прийнято. Але після трапези слідувала двогодинна прогулянка або тривала зарядка на березі, плавання. Увечері письменник знову сідав за стіл, але тільки для того, щоб відповісти на листи. Чайковський: вміння виділити важливе

Розпорядок дня великих людей демонструє вміння бачити грань між тим, що є важливим, і другорядним. Для останніх справ вони виділяли саме непродуктивне час. Особливо добре ця особливість простежується на прикладі П. І. Чайковського. Знаменитий композитор, який провів решту своїх днів під Клином, дотримувався суворого розкладу. Він, як і багато, вставав досить рано - до восьми годин. В 9:30 вже брався до роботи, але спочатку виконував не саму улюблену роботу - вичитував коректуру або переглядав особисту кореспонденцію. Перш ніж приступити до творчості, він звільнявся від всього, що може відволікати.

Обов'язковими для нього були післяобідні двогодинні прогулянки. Їх він вважав дуже важливими, бо дбав про своє здоров'я. Перед вечерею композитор знову вирушав гуляти. До речі, саме в цей час його відвідували нові ідеї. Підводячи підсумки

Пропонуємо вам ще один приклад, представлений на картинці трохи вище. Оноре де Бальзак для продуктивної роботи використав ще один спосіб відновлення сил - короткий денний сон.

Слід визнати, що Мейсон Каррі виконав гігантську роботу, щоб розвінчати міф про те, що творчі особистості, які домоглися успіху, діяли спонтанно, будучи людьми "не від світу сього". Ми переконалися, що їхня праця був організований, вони максимально концентрувалися на своїй діяльності, приділяючи їй значний час.

Деякі навіть вели хронометраж свого дня. Хемінгуей, наприклад, здійснював скрупульозний підрахунок робочих годин. Він працював з п'яти ранку, причому працював стоячи, ставлячи перед собою завдання писати щодня не менше 700-800 слів. Беррес Скіннер, ідеолог біхевіоризму, також вів графік своєї діяльності. Під час написання статей він користувався таймером.

Для більшої продуктивності творчі люди дбали про своє фізичної активності, здійснювали піші прогулянки, займалися спортом, не нехтуючи відпочинком. Однак деякі не були позбавлені шкідливих звичок, від яких їм важко було відмовитися. Фрейд, наприклад, багато курив, а Бальзак не міг обійтися без кави.

Розпорядок дня великих людей свідчить: для заняття улюбленою справою багато обмежували свої соціальні зв'язки. Це характеризує Симону де Бовуар, французьку письменницю і ідеолога фемінізму. Але є і протилежні приклади. Для натхнення Пікассо важливо було спілкування, тому він із задоволенням приймав гостей. Але робив це не частіше одного разу в тиждень.

Вікторія Самарська


banner14

Категория: Развлечения

Книга "Режим генія. Розпорядок дня великих людей"


Написать комментарий

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.