Ставлення до життя і до світу: як його змінити?
Опубликованно 30.04.2019 22:12
Найчастіше основною причиною наших невдач є наше власне сприйняття життя. Більшість людей вважають, що доля до них жорстока. Однак світ нейтральний до всіх. Все, що з нами відбувається, - це всього лише віддзеркалення нашого ставлення до життя і до світу. Оптимізм і стресостійкість
Емоційно стійкі люди вміють легко адаптуватися до будь-яких обставин, концентруючи увагу на можливостях. Будь-яка людина, влаштувавшись на нову роботу, виявить, що йому досить непросто впоратися з обов'язками. Іноді може здатися, що діяльність важче, ніж була раніше. Більш того, нова робота займає більше часу і сил на відміну від колишньої посади. Насправді, багатьом людям важко вийти із зони комфорту, тому вони дуже негативно сприймають зміни у своєму житті. Це явище тимчасове, і незабаром людина розуміє, що зробив правильний вибір, але, на жаль, це усвідомлення приходить не вчасно.
Важливо розуміти, що не завжди все виходить так, як ми бажаємо. У такі моменти люди діють по-різному: одні готові змиритися з тим, що сталося, інші – шкодують. Емоційне рівновагу полягає в тому, щоб зберегти надію на те, що можна змінити ситуацію на краще. Причини негативу
Хороше відношення до життя формується з дитинства. Першими нашими вчителями завжди є батьки. Якщо вони вважали, що життя наповнене суцільним негативом, бідами і поганими людьми, то і ми також будемо сприймати все, що відбувається з нами.
Нерідко на світогляд чинить серйозний вплив досвід юнацького віку, а саме відносини між підлітками різних статей. Жінки і чоловіки однаково переживають любовні невдачі, тому в подальшому починають негативно ставитися до представників протилежної статі. Звичайно, такі «драми» трапляються не у всіх романах, але досить часто. Як змінити світогляд
Найчастіше ціннісне ставлення до життя виникає у людей, які змогли побороти страшну недугу чи уникнути смерті. Розуміючи, що вони могли в одну мить втратити все, вони починають усвідомлювати, наскільки дріб'язковими і негідними уваги були сварки з родичами, конфлікти з колегами, а також постійне прагнення до матеріальних благ. Таким людям властиво радіти кожному дню, вони сприймають своє життя як цінний дар і радіють кожному моменту.
Будь-яка людина, який, на щастя, не зіткнувся з невиліковними хворобами та іншими трагедіями, повинен усвідомити, що життя може бути дуже коротке. Тому постарайтеся не заганяти себе в постійні «рамки» і гонитву за матеріальними благами, забуваючи цінувати справжні моменти, посмішки рідних і близьких людей.
Часом людям не вистачає всього життя для того, щоб знайти її сенс. Так може, варто жити не заради чогось, а просто заради життя?! Це не означає, що треба перестати будувати плани на майбутнє. Без цілей і бажань наше життя стає нудною і нецікавою. Просто не варто забувати про важливість «безцінного дару». Боротьба з негативом
Здорове ставлення до життя - це ключ до успіху і щастя.
Часто людям властиво звинувачувати в своїх невдачах оточуючих. Це, мабуть, перше, з чого варто почати боротьбу. Запам'ятайте, якщо у вас погане ставлення до своєї роботи, то в цьому винні тільки ви, так як не змогли, можливо, отримати кращого освіти або знайти більш гідного місця.
Ваша дружина не ідеальна? Значить, у вас не вистачило ораторського таланту або інтелектуальних здібностей для того, щоб знайти з нею спільну мову і налагодити спільний побут. Можливо, ви ненавидите людей. На жаль, але і тут проблема криється у вас.
Тому так важливо навчитися нести відповідальність за своє життя, а також намагатися змінювати її в кращу сторону. Пам'ятайте, що ви коваль власної долі, відповідно, не потрібно звинувачувати державу, закони і оточуючих у своїх невдачах. Заспокойте свій розум
Для того щоб навчитися контролювати власні думки, необхідно почати їх усвідомлювати. Спробуємо?! Зробіть глибокий вдих і постарайтеся звільнити свою голову від всіх думок. Таким чином ви створюєте вільний простір для чогось нового, незвичного і нестандартного. Більш того, ваш розум відпочиває - саме ви робите перерву для його роботи.
Іноді ми так сильно завантажуємо себе проблемами і невдачами, що не можемо дивитися на світ у позитивному ракурсі. У такі моменти необхідно зупинятися! Це може бути відпочинок у тиші, протягом якого ви повинні спостерігати за собою і зрозуміти, де ваші власні думки, а де нав'язані ззовні. Не слід нехтувати такою методикою. Варто почати і все вийде! Образи і почуття провини
Практично на кожному людині лежить вантаж образ, який він несе з собою через усе життя. Продовжуючи «пережовувати» неприємні спогади, люди руйнують свою особистість. Крім внутрішньої гармонії, образи завдають відчутної шкоди нервовій системі. Найчастіше неприємні спогади провокують скачки артеріального тиску і почастішання серцебиття, яке може призвести до серцевого нападу.
Важливо розуміти, що забути про образу зовсім не означає, що треба поблажливо ставитися до поганої поведінки кривдника або продовжувати спілкуватися з ним як ні в чому не бувало. Такі дії дають минулого можливість псувати ваше теперішнє і майбутнє. Постарайтеся в моменти неприємних спогадів перемикатися на щось позитивне. Намагайтеся не підтримувати розмови про минулі образи. Якщо ви в черговий раз помічали за собою, що починаєте скаржитися знайомому, колезі чи родичу на ситуацію минулих років, то зупиніться. Змініть тему розмови і розкажіть про те, що змушує вас почувати себе добре. Створюйте життя, яка вас захоплює
Витратьте свій час на те, щоб задуматися про те, що вам дійсно подобається. Дорослішаючи, більшість людей концентрується на незначних речах. Ми працюємо на ненависній роботі, проводимо час у нецікавою компанії і так далі. Відбувається це лише тому, що так треба!
Якщо ви завжди хотіли малювати, то займіться своєю улюбленою справою. Але! Це зовсім не означає, що потрібно кидати роботу. Можна записатися на курси фотографії або живопису. Намагайтеся в своєму оточенні знаходити однодумців, а не тих, хто регулярно критикує ваші захоплення. Одне з вищих досягнень особистості є внутрішнє задоволення, а не зовнішній статус або приз. «Жертва»
Часто так називають людей, які створюють для свого життя «нестерпні» умови. Їм властиво скаржитися на чоловіка, керівництво, начальника, родича, дітей, які нібито винні в тому, що вони так погано живуть. Якщо такій людині порадити що-небудь змінити у своєму житті, то він знайде безліч відмовок для того, щоб цього не робити. Найдивніше, що поруч з такими людьми завжди знаходиться той, хто готовий безкорисливо допомагати. Він готовий віддати все, щоб полегшити страждання цього «нещасного».
«Жертви» не здатні радіти дрібницям, їм властиво акцентувати увагу на негативних моментах. Більшість воліє жити за принципом «я хороший, а всі навколо погані» або «я в усьому правий, а вони нічого не розуміють».
На жаль, такі «жертви» виростають у сім'ї. І якщо ви помічали за собою подібну поведінку, то саме час брати своє життя у свої руки і змінювати її на краще.
Пам'ятайте, що сподіватися треба тільки на себе. Ніхто не стане займатися поліпшенням вашого життя. Не зациклюйтеся на проблемах
Ставлення до способу життя повинно бути завжди позитивним. Коли ви роздумуєте над тим, що вам не подобається, то ви залучаєте у своє життя ще більше невдач. Наприклад, що вам не вистачає грошей, ви не можете скинути зайву вагу. В такі моменти вам необхідно зосередитися на успіх.
Є ще чудовий спосіб боротьби з негативними думками! Уявіть собі, що у вашому житті сталася жахлива подія, що ви не в силах змінити. Спробуйте запитати себе про те, чи зможете ви це пережити.
Тепер спробуйте уявити те, на що ви вплинути не можете. Припустимо, ви завжди хотіли бути високого зросту. На жаль, на це вплинути не можна. Значить, ви повинні позбавитися від цих "настирливих" думок. Те ж саме стосується думок про втрачені можливості. Пам'ятайте, що ви живете сьогоденням, і вас повинні цікавити виключно потенційні плани та досягнення.
Важливо! Вам необхідно усвідомити, що тільки ви контролюєте своє сприйняття світу. Ви не можете відповідальність за своє життя перекладати на інших людей. Іноді, щоб змінити ситуацію, достатньо подивитися на неї під іншим кутом.
Мудре відношення до життя базується на досвіді. Однак у вас є можливість надихатися за рахунок оточуючих вас людей. Тому черпайте для себе мотивацію від вчинків і досягнень інших. Постарайтеся знаходити переваги в кожній людині. І не забувайте про те, що ми не в змозі змінити світ, але здатні змінити своє ставлення до нього.
Ірина Сергєєва
Категория: Развлечения
Ставлення до життя і до світу: як його змінити?