Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Інтерес, проявлений з ввічливості, або Як не стати жертвою маніпуляторів


Опубликованно 11.05.2019 20:12

Інтерес, проявлений з ввічливості, або Як не стати жертвою маніпуляторів

Деякі люди, працюючи над вирішенням якоїсь проблеми, охоче беруть на себе працю допомогти знайомим чи колегам, які опинилися в аналогічній ситуації. Іншими словами, звалюють на себе частину чужої відповідальності. Найчастіше інтерес, проявлений з ввічливості або по дружбі, стає причиною зайвих труднощів.

У будь-якому колективі є співробітник, якого називають незамінним. Але при найближчому розгляді публічне вихваляння може виявитися вміло завуальованій маніпуляцією чужими здібностями. Як не перетворитися з добровільного помічника в прислужника? Як ввічливо сказати: «Ні!»

Тактовна відмова – відмінна можливість відмовитися від додаткових навантажень, не припинивши взаємодії з колективом. Говорити «ні» потрібно так, щоб не опинитися в числі нечуйність працівників. Експерти пропонують зробити цей важливий крок з допомогою однієї з нижченаведених прийомів.

Спосіб перший. Уважно вислухавши прохання, висловити готовність почати діяти відразу ж після того, як будуть з'ясовані такі важливі деталі: Які перешкоди можуть виникнути в ході виконання роботи? З якими людьми повинні зв'язатися для отримання додаткових роз'яснень, якщо в них виникне необхідність? Які операції слід виконати насамперед, а які залишити на потім?

Завершити з'ясування деталей бажано невинної проханням озвучити порядок дій ще раз, щоб уникнути непорозумінь. Після подібної розмови опонент напевно зрозуміє, що йому потрібен більш тямущий помічник.

Спосіб другий. Виконати нав'язані обов'язки так, щоб надалі нікому не прийшло в голову звернутися з подібним проханням.

Спосіб третій. Перекласти на прохача частину своїх робітників або побутових обов'язків, на які тепер часу не залишиться. Інтерес, проявлений до оточуючих, – це не гарантія участі фізичної

Чужі життєві труднощі позбавлять волонтера внутрішнього комфорту, якщо, допомагаючи іншим, він не зможе вирішити власні проблеми. Практикуючі психологи пропонують наступний вихід із ситуації: уявити людей, які входять в коло спілкування, випадковими попутниками. Тепер за ними можна поспостерігати і поцікавитися подробицями їхнього життя, але не приймати отримані відомості близько до серця.

Дозволивши співрозмовнику «поплакатися в жилетку», не відриваючись від вирішення власних життєвих завдань, співчутливий людина не виправдає чужих надій, зате не розтратить власні резерви. Доброті потрібні кордону

Людина, що виявляє інтерес до емоційного стану оточуючих і приймає їх біди свої, ризикує запустити програму самознищення. Фахівці рекомендують таким людям вчитися відмежовуватися від негативного впливу сторонніх емоцій, приділяючи першочергову увагу власним.

Ірина Браславська


banner14

Категория: Развлечения

Інтерес, проявлений з ввічливості, або Як не стати жертвою маніпуляторів


Написать комментарий

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.