Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Психологічний аспект - це... Поняття, визначення


Опубликованно 15.05.2019 23:40

Психологічний аспект - це... Поняття, визначення

Психологічні аспекти особистості відіграють величезну роль у нашому житті. Вони являють собою фактори ризику для деяких найбільш поширених розладів, таких як безсоння, гіперсомнія і парасомния. Психологічні аспекти діяльності (особливо в умовах важкої роботи і екстремальних ситуацій) часто є причинами психосоматичних захворювань. Також вони є факторами багатьох позитивних подій і перетворень, які здатні змінити життя людини, допомогти впоратися з труднощами і навіть витерпіти нелюдську біль.

Психологічні аспекти порушень сну

Точно так само і погані звички, такі як паління, зловживання алкоголем, малорухомий спосіб життя та дієта, яка призводить до ожиріння, є факторами ризику для основного порушення сну ніби гіперсомніі або синдрому обструктивного апное уві сні. Надмірна сонливість в денний час, пов'язана з цим діагнозом, впливає на соціальну роль, зайнятість, а також на когнітивні функції та емоційне благополуччя. В цьому і полягають соціально-психологічні аспекти розладів сну. Ну а далі ми поговоримо про інших важливих проявах цього всеосяжного явища. Психологічні аспекти болю

Психологічні фактори можуть підсилювати або зменшувати біль. Докази цих впливів включають експериментальні дослідження, в яких вчені маніпулювали настроєм, увагою, сподіваннями і бажаннями піддослідних полегшити біль. Окремі фактори можуть зменшувати або посилювати біль, і анальгетические ефекти плацебо, мабуть, є результатом безлічі аспектів, включаючи бажання піддослідного (або пацієнта) полегшити власний стан.

Мова може йти, наприклад, про біль від операції, тому гіпноз був настільки популярний в якості анестезії аж до середини минулого століття, а в деяких клініках використовується до цих пір. Цей факт доводить, що психологічний аспект - це фундаментальне явище, керує всіма сферами нашого життя.

Біль і настрій

Ще одним доказом вищезазначеного тези є клінічні дослідження, які показують сильні прогностичні зв'язку між настроєм і болем, настроєм та інвалідністю, а також маніпуляціями з ефектом плацебо (або людськими очікуваннями) і болем. Очевидно, що існує багато спільного між різними психологічними механізмами больового модулювання.

Наприклад, бажання полегшення і очікування є невід'ємними факторами в аналгезії плацебо, але вони також відіграють важливу роль в емоційному впливі на біль і в інших контекстах. Все це - психологічний аспект болю як невід'ємної частини наших відчуттів, які, по суті, теж кореняться в нашій психології. Набагато сильніше, ніж прийнято вважати в наш час. Увагу та емоції

З іншого боку, увагу та емоції хоча б частково, але впливають на біль. Нейрофізіологічні основи цих психологічних чинників частково зрозумілі, але для повного розуміння основних механізмів необхідно виконати ще більшу роботу. Крім того, взаємозв'язок і взаємодія психологічних факторів з більш традиційними фізіологічними і лікарськими ефектами також погано вивчені і дозріли для подальшого дослідження. Переживання болю ніколи не буває ізольованим чуттєвим подією, зазвичай воно зав'язане на якийсь цілком конкретний фізіологічний контекст.

Однак на біль також впливають переконання, увагу, очікування і емоції незалежно від того, чи виникає вона в контрольованих "лабораторних" умовах, або в умовах фізичної травми та емоційного стресу. Так чи інакше, читач повинен зрозуміти, що психологічний аспект болю - це ключова її частина, і що з допомогою психології можна впливати в тому числі і на фізіологічні процеси.

В якості прикладу розглянемо пацієнтку, у якої була ремісія раку хребта. Піднявши пакет з продуктами, вона відчула раптовий дискомфорт (напруга м'язів) в тій же області спини, де колись-то пухлина локалізувалася. Її біль за всіма показниками виглядає як значно більш інтенсивна або неприємна, ніж у пацієнта з рецидивуючим м'язовим напругою в тій же області спини.

Психологи виявили, що військовослужбовці, поранені в бою, скаржилися набагато менше і вимагали набагато менше знеболюючих, ніж цивільні особи, постраждалі в дорожніх аваріях. Це психологічний аспект болі в чистому вигляді. Проте нижче ми розглянемо інші сфери, де це всеосяжне явище відіграє ключову роль.

Психологічний аспект людини в контексті фізичної сфера життя

Фізичний пласт життя включає в себе наше здоров'я і те, як ми ставимося до свого тіла. У нього входить також те, що ми споживаємо, як часто ми працюємо, миємося, як ми переносимо недуги. Наше тіло - найцінніший подарунок, який у нас є, і без нього ми не зможемо існувати. Якщо ми не будемо здорові, ми, звичайно ж, не зможемо насолоджуватися усіма іншими аспектами життя. З цієї причини любов до нашого тіла - це перший крок на шляху до щастя. Незалежно від того, звідки ми починаємо, яким би незворотних ми не вважали наше погане здоров'я, ніколи не пізно почати змінювати свої звички.

Здорове тіло - здоровий розум, і, піклуючись про себе, ми будемо почувати себе більш впевненими, більш вмотивованими і будемо краще контролювати свою життєву ситуацію. Але для того щоб полюбити своє тіло по-справжньому, потрібно замислитися над психологічними аспектами його сприйняття. Наприклад, в процесі розвитку у людини часто виробляються різні комплекси, пов'язані з тілом, а також шкідливі звички.

Саме тому з людьми, які страждають дисфорией всіх видів, булемія, анорексією та іншими хворобами, пов'язаними з неприйняттям свого тіла, працюють найбільш кваліфіковані психологи. Всі травми і порушення йдуть саме з дитинства, що вже наштовхує на думки про психологічні аспекти розвитку.

Ментальна сфера життя

Якщо ви не дбаєте про своє тіло, ваш зовнішній вигляд і стан здоров'я погіршиться, то ж саме відноситься і до вашого розуму. Той факт, що вам більше не потрібно ходити в школу, не означає, що ви не можете отримувати нові знання. Ментальну сферу слід відокремити від психічної, так як вона відповідальна виключно за думки і розумові здібності.

Однак роль психологічного аспекту тут очевидна, бо у людей з серйозними розладами психіки або навіть депресією, приміром, значно погіршується розумова активність.

Емоційна сфера та її важливість

Дуже легко забути про важливість управління нашим емоційним фоном. Якщо ми нехтуємо цим, ми можемо відчувати себе незадоволеними і впасти в безодню прокрастинації, туги, безвиході. Тому дуже важливо, щоб ми дозволили собі задіяти наші почуття, проявити їх, прислухалися до них. Емоційний стан дуже пов'язано з психологічними та ментальними, і всі разом вони формують наше фізіологічний самовідчуття. Загальновідомо, що щасливі й упевнені в собі люди навіть хворіють набагато рідше, ніж депресивні і нещасні. Висновок

Наше тіло, наш розум і наші емоції - частина єдиної системи. Ця система багато в чому зав'язана на психологію - свідомість, несвідоме, комплекси і переживання. Безглуздо займатися якоюсь частиною цієї системи у відриві від усіх інших, бо це банально ні до чого не призведе. Психологічний аспект - це ланка, що зв'язує воєдино всі його відчуття і надає сенс будь-якої його діяльності.

Катерина Кирилова


banner14

Категория: Развлечения

Психологічний аспект - це... Поняття, визначення


Написать комментарий

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.