Як досягти гармонії з самим собою і навколишнім світом: поради психолога
Опубликованно 13.02.2020 00:34
Який чоловік не прагне до того, щоб досягти тієї самої внутрішньої гармонії з собою, із зовнішнім світом і оточуючими, про яку всі так натхненно говорять? Психологія визначає гармонію як душевну рівновагу, коли реальність повністю відповідає вашому внутрішньому стану. В сучасних реаліях не так-то просто зустріти на сто відсотків гармонійну особистість, ми всі живемо в постійному напруженні, одна стресова ситуація змінює іншу і так по колу. А що говорити про не найкращу екології, серйозних навантаженнях на роботі, неприємних людей поруч? Цей список нескінченний, та миритися з внутрішніми проблемами ніяк не можна. Тільки перебуваючи в гармонії з самим собою, можна сміливо заявити, що ви проживаєте щасливе і повноцінне життя. Так з чого ж почати шлях становлення гармонійної людини?
Почнемо зі списку бажань
Будь-яка мета досягається тільки в тому випадку, якщо ви чітко уявляєте, навіщо і куди ви прагнете. Психологи рекомендують почати зі складання особистого списку бажань. Що необхідно для того, щоб знайти гармонію з самою собою? По-перше, почати потрібно з поліпшення стосунків із близьким оточенням, з тими людьми, з якими ви контактуєте найчастіше у повсякденному житті. По-друге, потрібно зайнятися аналізом власного настрою і прийти до того, щоб жодна людина, жодна зовнішня ситуація не відбивалися на вашому стані. По-третє, повне задоволення ми відчуваємо тоді, коли досягаємо поставлених цілей. Над цим теж доведеться грунтовно попрацювати. По-четверте, щоб відчувати те саме душевну рівновагу, доведеться почати радіти кожному дню і з самого ранку налаштовувати себе тільки на позитив, навіть коли за вікном сіро, проблеми накривають з головою і здається, що приводів для посмішок немає. А що говорить психологія?
Це сумно, але фактично щодня кожна людина мимоволі стикається з згубним впливом негативних емоцій, шкідливих речовин і токсичних людей. Все це в сукупності завдає серйозного удару на якість нашого життя. Гармонія – це крихке стан, досягти якого здатний далеко не кожен, особливо це стосується не тільки власного внутрішнього світу, але і навколишнього середовища. Доведеться серйозно попрацювати над зміною своїх звичок, правильно розставити пріоритети, позбутися від речей і людей, які негативно впливають не тільки на емоційний, але і на фізичний стан. І як досягти гармонії з самим собою?
Ми те, що ми їмо
Всі ми чули цю фразу ще зі шкільних часів, але прислухалися чи? Психологи радять включити в свій раціон більше натуральних інгредієнтів. В першу чергу йдеться про продукти, які вирощуються і готуються без використання хімічних і харчових добавок. Ваше харчування – це ваше здоров'я. Іншого не дано. Давним-давно доведено, що чим більше у вашому раціоні органічних продуктів, тим краще не тільки фізична, але і емоційний стан. Проведіть експеримент, сьогодні ж увечері відмовтеся від смачної піци або ароматною коли - і на наступний ранок буде не тільки легше прокинутися, але і відчувати себе ви будете легко і вільно. З цього і починається гармонія людини з самою собою.
Велика справа починається з дрібниць
А мова йде про те, щоб назавжди забути про токсичних засобах, які практично кожен використовує під час звичайної збирання будинку. Те ж саме стосується і косметики. У цих двох сферах склалася не сама сприятлива для людського організму ситуація. Більшість миючих засобів, що містять у собі шкідливі речовини, які можуть серйозно нашкодити здоров'ю. У питанні косметики ситуація ще серйозніше. Справа в тому, що багато косметичні продукти містять у собі елементи, які на перший погляд не викликають ніяких побоювань, але мають накопичувальний ефект. Та їх використання протягом довго часу може серйозно позначитися на якості здоров'я.
Свіже повітря – наше все
Так, автолюбителям доведеться несолодко, тільки от ввести у своє життя звичку влаштовувати піші прогулянки – строго обов'язково, якщо ви стоїте на шляху до досягнення омріяної гармонії з самим собою і навколишнім світом. Психологи вже давно довели, що ходьба – це не лише добра фізична навантаження, але і один з самих ефективних методів боротьби з лінню. Багато багаті та відомі люди нерідко говорять про те, що під час прогулянок з'являється час для того, щоб обміркувати все, що тривожить і навіть знайти максимально оптимальний шлях для вирішення цих проблем. Для хорошого самопочуття і міцного сну чисте повітря нам просто необхідний. Тому навіть не думайте відмовлятися від поїздок на природу з родиною або друзями.
Медитація – запорука успіху
Контролювати свої думки часто буває дуже складно. Вони заважають нам спати, їсти, спілкуватися, та й просто мислити раціонально. Щоб знайти внутрішню гармонію, потрібно навчитися контролювати себе, а рятівним колом у цій справі стане медитація. Щоденні практики допоможуть не тільки налагодити гармонію усередині себе, але і поліпшать ваше взаємодія з навколишнім світом. Оточення – це ми
Всі описані правила дуже важливі для внутрішньої гармонії, тільки от досягти цього відчуття ніяк не вийде, якщо навколо вас є ті, хто викликає виключно негатив. Таких персонажів прийнято називати енергетичними вампірами, які харчуються вашими емоціями і життєвою силою. Зведіть до мінімуму спілкування з тими, хто викликає у вас підвищену дратівливість, вводить у стан стресу, що спричиняє головний біль, проблеми не тільки з настроєм, але й зі здоров'ям. Нехай поруч будуть ті, хто викликає тільки радісні емоції, надихає, мотивує до саморозвитку і до звершення добрих справ. Якщо позбутися від неприємних людей немає можливості, доведеться навчитися зберігати спокій і не приймати негативні випади близько до серця. Також рекомендується компенсувати спілкування з енергетичними вампірами спілкуванням з приємними для вас людьми.
Будьте щасливі!
Що значить гармонія з самим собою? Насправді, все просто, засвойте одне правило: щастя не купується, воно – вічне право абсолютно кожної людини з самих перших днів життя. Ніяке оточення не здатне зробити людину щасливою тільки тому, що основне джерело справжнього щастя не в інших, а в нас самих. Вся складність полягає в тому, що людина здатна досягти абсолютно будь-якого стану, в тому числі і гармонії з самим собою, тільки в тому випадку, якщо зрозуміє, що все залежить тільки від його власного вибору. Не дарма кажуть, якщо хочеш бути щасливим – будь ним! Щастя – це наш вибір, а не результат якоїсь дії або процесу. Адекватна самооцінка – основа внутрішньої гармонії
Щоб з мінімальними втратами долати життєві труднощі, потрібно всього лише адекватно себе оцінювати. Тільки завдяки цьому людина знаходить у собі сили, щоб боротися зі страхом виникаючих проблем та знаходити шляхи вирішення. Так, ми не мільйон доларів, щоб подобатися всім. Завжди знайдуться ті, хто буде засуджувати, не розуміти нас. Як досягти гармонії з самим собою? Просто визнайте той факт, що бути висококласним фахівцем у всіх сферах життя просто неможливо, але тільки сильно бажаючи чогось ми здатні досягати будь-яких цілей, незважаючи на перешкоди, які виникають на шляху. Так, ми не ідеальні і помилок в житті не уникнути. Прийміть це і рухайтеся по наміченому шляху, не розпорошуючись на порожнє. Все починається з любові до себе
Найкращий помічник у досягненні внутрішнього згоди з самим собою – це медитація. Повторюйте вголос в будь-яку вільну хвилину наступні слова: я люблю себе, приймаю себе з усіма своїми емоціями і відчуттями. Тільки спробуйте і ви відразу помітите, як зміниться ваше власне сприйняття на самому собі. І думати про те, як досягти гармонії з самим собою більше не доведеться, адже ви будете близькі до цього стану як ніколи раніше.
Гармонія – це жити справжнім
Головне правило життя просте – не забувайте про те, що найважливіший момент у житті відбувається саме тут і зараз! Тільки коли ви відкинете геть думки про те, чого у вас немає, ви відчуйте ту радість справжнього моменту. Тягар минулого часто викликає тільки негативні емоції, тому вчіться аналізувати свій стан. Психологи рекомендують в кінці кожного дня обмірковувати, хто і що викликає у вас навіть мінімальну зміну настрою в гіршу сторону. Не забувайте про тих думках, в яких ви критикуєте, высмеиваете і не приймаєте самого себе. Вчіться уважному спостереженню за собою з боку. Який підсумок?
Отже, як досягти гармонії з самим собою? В першу чергу, ми повинні навчитися позбуватися від стресу. Відмінний помічник в цій непростій справі – регулярні прогулянки, улюблена музика в навушниках, свіже повітря. Знайдіть час для себе, вистачить навіть пари годин на тиждень. Тільки це час повинно проводитися в абсолютному самоті, наодинці з самим собою. Регулярно проводите прибирання і позбавляйтеся від усього непотрібного, що захаращує не тільки ваше життя, але і ваш мозок. І найголовніше – покласти всі сили на те, щоб навчитися приймати себе, з усіма недоліками і тарганами в голові. Цей крок – найважливіша складова щастя. Спробуйте почати з самого простого вправи: встаньте перед дзеркалом і вголос, чітко промовте все, що вас коли-небудь бентежило в собі, не забудьте і похвалити себе. Неважливо що, фігуру або характер. А потім просто погодьтеся з усім сказаним. Тільки обов'язково вголос і голосно. І ніколи не забувайте, що щастя в нас самих, а не в навколишньому світі.
Валерія Дашкевич
Категория: Развлечения
Як досягти гармонії з самим собою і навколишнім світом: поради психолога