Як поєднувати роботу і навчання: практичні поради
Опубликованно 21.10.2017 09:00
Можливо поєднувати роботу і навчання? Це питання завжди цікавить студентів при вступі. Їсти хочеться завжди, але чи не буде рішення питання матеріального заважати якісному навчанню? У фахівців з тайм-менеджменту є кілька практичних порад. Вони допоможуть оптимізувати діяльність і розумно керувати часом, щоб все встигати.
Як поєднувати роботу і навчання? Попередьте викладачів
Задаючись питанням про те, як поєднувати роботу й навчання, багато молоді люди починають вибирати, сумніватися. Не варто. По-перше, освіта завжди допоможе побудувати кар'єру і забезпечити вас. Тому шанс отримати його потрібно використовувати. По-друге, викладачі поважають працюючих студентів. Саме з цієї причини часто йдуть на поступки на іспитах і заліках. Варто попередити їх заздалегідь, щоб протягом семестру не виникло непорозумінь і конфліктів. Виберіть зручну роботу
Ще одне актуальне питання для студентів. Яку роботу можна поєднувати з навчанням? Звичайно, першою думкою буде звернутися в спеціальний розділ на сайтах з працевлаштування або в газетах. Однак там ви знайдете тільки вакансії офіціантів, промоутерів, кур'єрів, продавців-консультантів і т. п. чи Варто на це витрачати свій час і сили? Тим більше, дохід тут нестабільний, так і ніякого кар'єрного зростання не передбачається. Нічну роботу також краще виключити зі списку варіантів. Студент, як і будь-яка інша людина, повинен висипатися і стежити за своїм здоров'ям.
Розумніше спробувати влаштуватися позаштатним співробітником в гарну організацію. Бажано, по своїй спеціальності. Журналіст, помічник юриста, молодший аналітик, радіоведучий – варіантів тут набагато більше. Так ви придбаєте необхідний досвід, відточіть навички на практиці, так і викладачі точно схвально поставляться до такої діяльності.
Якщо вам важко самостійно визначитися, яку поєднувати роботу з навчанням, можна звернутися в кадрове агентство. Там допоможуть підібрати вакансію з неповною зайнятістю (або гнучким графіком) і з необхідними умовами праці. Правда, ця послуга платна, і необхідно якийсь час для пошуку підходящого робочого місця (місяць або два).Розпишіть свій день по годинах
Після того, як робота, яку можна суміщати з навчанням, знайдена, можна переходити до наступного пункту. Необхідно зробити точний арифметичний розрахунок, скільки часу у вас буде йти на роботу, на навчання і на дорогу. Потім додайте до 8 годин, які необхідні для повноцінного сну. І не забудьте виділити час на прийом їжі і побутові потреби. Підсумуйте всі показники. І якщо цифра перевищить 24 години, то слід подумати, чим можна «заощадити». Наприклад, скоротити графік роботи. Це необхідно заздалегідь обговорити з начальством. А можна витрачати менше часу на підготовку до навчання. І якісь предмети перенести на вихідні. Тільки ні в якому разі не варто обмежувати себе в природних потреб відпочинку і харчування. Розпишіть звичайний будній день по годинах.
Фахівці з тайм-менеджменту радять залишати одну годину на непередбачені обставини. У разі відсутності таких час можна витратити на відпочинок, робочі справи або підготовку до наступного навчального дня.
Складіть розклад дня
Далі. Так як поєднувати роботу й навчання необхідно по суворому розподілу справ і обов'язків, необхідно скласти чіткий розклад. Воно може бути різним в якісь дні, бо буде залежати від навчального розкладу та інших факторів.
Купіть товстий щоденник. У нього слід записувати список справ. В цьому теж є свої тонкощі. Перші пункти повинні обов'язково бути пов'язані з навчанням та роботою. І лише потім можна вписувати ті справи, які стосуються побутових питань, які не мають терміновості у вирішенні та реалізації.
В кінці дня обов'язково приділіть п'ять хвилин для підведення підсумків. Уклалися в графік? Встигли виконати все заплановане? І вже, складаючи план на майбутній день, спробуйте вписати туди невирішені пункти, щоб заповнити прогалини. І пам'ятайте, чим довше ви відкладаєте справи, тим більше часу потім доведеться витратити на їх виконання. А це може суттєво зашкодити робочого або навчального процесу.Вчіться без «хвостів»
Система накопичення стосується і освіти. Деякі люди дивуються можливості, як поєднувати роботу й навчання на очному відділенні. Все реально, якщо не «розгойдуватися» довго і не відмахуватися порожніми відмовками, а просто брати і робити. Не варто відкладати на завтра те, що може перетворитися на довгий "хвіст". Борги по навчанню, в кращому випадку, створять стресову ситуацію і відіб'ються на оцінках. А в гіршому можуть призвести до відрахуванню, або втрати роботи через неуспішність.
Експерти радять використати допомогу однокурсників. Вони можуть пояснити пропущені теми, допомогти підготуватися до іспитів, поділитися необхідним навчальним матеріалом. Так процес піде не тільки веселіше, але й ефективніше. Також не варто залишати на ніч перед іспитом, намагаючись потім весь матеріал «впихнути» в голову. Доведено давно, що техніка довгострокового запам'ятовування набагато корисніше і ефективніше. Необхідно виділяти щодня хоча б годину часу для засвоєння навчального матеріалу. А перед іспитом залишиться тільки все повторити. Використовуйте вільний час з користю
Для того, щоб все встигати, необхідно навчитися раціонально використовувати час. Наприклад, паралельно виконувати кілька справ. Тільки порахуйте, скільки годин щодня ви витрачаєте на дорогу. Приблизно, годину або два? А скільки всього корисного можна встигнути зробити за цей час! Не ігноруйте таку можливість. Читайте підручник, вивчаєте іноземну мову, слухайте аудіокниги, надсилайте електронні листи по роботі клієнтам, складайте нові плани, записуйте ідеї і пропозиції по роботі або навчанні. Так ви не тільки звільніть себе від дрібниць. Але і розвинете корисні навички, які в майбутньому допоможуть триматися впевнено і легко підлаштуватися під швидкий ритм життя.
Ще один успішний прийом, як поєднувати роботу й навчання, - це правильне використання можливостей. Бувають моменти, коли утворюються так звані «вікна». Наприклад, не прийшов викладач на лекцію, або робочі обов'язки виконані швидше, ніж ви розраховували. Не «просиживайте» вільний час даремно. Відкрийте щоденник і пробіжіть очима по списку справ. Можливо, щось можна зробити прямо тут і зараз.
Не нехтуйте спілкуванням з рідними та друзями
Щоб бути активним і завжди перебувати у відмінному настрої, необхідний відпочинок і позитивні емоції. Все це можна отримати при зустрічі з рідними або друзями. Ідеальним часом є вихідні дні, коли план справ знижений до побутових питань та підготовки до нової тижня. Також можна спробувати прийом зручного поєднання. Наприклад, похід в басейн або тренажерний зал можна об'єднати із зустріччю з друзями, покликавши їх з собою.
Іноді відпочинок розслабляє. А вам потрібні правильні установки і мотивація. Щоб привести себе в емоційну рівновагу, корисно побути на самоті. У цей час можна послухати музику, почитати улюблену книгу, подивитися цікавий фільм. Просто знайдіть те, що вас надихає. І енергія буде бити ключем невичерпним.
Вдосконалюйте навички
Як поєднувати роботу і навчання? Просто навчіться керувати своїм часом, а не бути його рабом. Якщо ви вивчаєте іноземні мови, відвідуючи курси або займаючись з репетитором, подумайте, на що ви витрачаєте цінні ресурси. Адже, сидячи вдома і спілкуючись з тим же репетитором допомогою скайпу, набагато вигідніше і не менш ефективно. Плюс - вам не треба витрачати час і гроші на дорогу.
Якщо по навчанню або роботі вам потрібно обробляти великий обсяг інформації, можна навчитися техніці швидкочитання. Це помітно скоротить час на самостійну підготовку до семінарів та іспитів, а також виконання робочих обов'язків. Крім того, вченими доведено, що при швидкому читанні інформація засвоюється краще, як би парадоксально це не звучало.
Також корисно буде розвинути мислення і пам'ять. Сьогодні для цього є багато спеціальних вправ, книжок, програм-тренажерів. Ті студенти, які швидко думають, читають і запам'ятовують, працюють більш продуктивно і встигають реалізувати набагато більше справ.
Пробуйте передбачити результати
Можна поєднувати роботу і навчання? Фахівці з тайм-менеджменту впевнені, що так. А щоб цей процес відбувався цікавіше, аналізуйте список виконаних справ. Влаштовуйте собі самі змагання. Адже вам постійно необхідна здорова мотивація. Наприклад, на цьому тижні зроблено стільки-то. А можливо більше? Постарайтеся передбачити результати. І не забувайте преміювати себе за будь-який успіх. Так, за швидкість і спритність можна купити шоколадку, або вільний час витратити на перегляд улюбленого фільму.
Перешкодити зосередитися на самоаналізі та виконання важливих домашніх справ можуть відволікаючі фактори у вигляді телевізора, телефону, музики. Постарайтеся користуватися ними тільки при необхідності, або в період відпочинку.
Категория: Развлечения
Як поєднувати роботу і навчання: практичні поради