Молитва гештальтиста Перлза: навіщо потрібна і як застосовувати?
Опубликованно 24.10.2017 18:13
Гештальт-терапія – одна з найпопулярніших сьогодні напрямів психології. Поняття «гештальт» знайоме більшості людей як вміння завершувати самостійно «підвішені», незавершені ситуації, наприклад, відпускати образу або позбавлятися від любовної залежності. Але гештальт-терапія – це більш об'ємне напрямок, і дізнатися про нього варто кожному небайдужому до якості свого життя людині.
Для того щоб оцінити цей напрям психології в повному обсязі, варто дізнатися, як воно виникло, ким був його творець Фріц Перлз, молитву гештальтиста і чим корисна в звичайному житті гештальт-терапія для кожної людини. Історія напрямки
Гештальт-терапія утворилася в середині минулого століття, ставши своєрідною альтернативою психоаналізу. Останній займається переважно несвідомими психологічними процесами, вплив минулого на сьогодення. Гештальт ж пропонує людині брати самому відповідальність за всі пережиті почуття, виводячи їх на більш поверхневий, свідомий рівень.
У спрощеному розумінні це напрям можна сприймати як спосіб самовдосконалення, особистісного зростання. Але, тим не менш, гештальт-терапія – це все-таки спосіб лікування психологічних проблем.
Психолог або психотерапевт допомагають людині налагодити контакт із самим собою, краще розуміти мотиви своїх бажань і вчинків. Таким чином, людина отримує можливість впливати на якість свого життя, покращуючи свій настрій, контакти з іншими людьми. Колосальне значення для самостійного управління своїм життям має так звана молитва гештальтиста, сформульована Перлзом. Гештальтпсихологія і гештальт-терапія
У людей, яких цікавить сфера психології і самовдосконалення, часто виникає питання: "чи Є гештальтпсихологія і гештальт-терапія синонімами?".
Відповідь на це питання від'ємний. Засновник гештальт-терапії Перлз нерідко зізнався, що знайомий з гештальтпсихологией досить поверхово, а його вчення – це своєрідний симбіоз психоаналізу, психодрами та біоенергетики. Слово «гештальт» було застосовано для того, щоб додати назві звучність і солідність.Фріц Перлз
Фредерік (Фріц) Перлз – відомий психіатр із Німеччини, який видав працю про зростання людської особистості, який згодом став основою для гештальт-терапії. Пізніше він заснував у Нью-Йорку Інститут Гештальт.
Книга стала основою його власного підходу до психотерапії як способу управління своїм життям і розкриття внутрішнього потенціалу. Після заснування гештальтизма він присвятив його розвитку все життя, зокрема молитва гештальтиста в оригіналі побачила світ у 60-х роках минулого століття. Деякі його роботи були видані посмертно.Молитва
Молитва гештальтиста Фредеріка Перлза має колосальну популярність. Її перевага – у простоті і одночасно в глибокому вплив на психологічний стан людини. Психологи називають однією з головних особистісних проблем, які є причиною образ, сварок злиття. Тобто, сприймаючи іншу людину як частину себе, зацікавлену в твоєму власному комфорті, неможливо уникнути претензій і поганих емоцій.
Молитва гештальтиста допомагає провести подібну межу між собою і суспільством, визнати за кожною людиною право жити своїм власним життям, переслідувати свої інтереси та робити усвідомлений вибір без якого-небудь тиску. Одночасно Перлз наполягає на тому, що така сепарація дає можливість і самому людині діяти в межах своїх кордонів, не розраховуючи на чуже участь, допомогу, схвалення.
Відсутність взаємних претензій і необгрунтованих очікувань не тільки дає людині відчуття особистої моральної свободи, незалежності і внутрішньої сили, але і дозволяє оцінити таке явище, як взаємність. Молитва гештальтиста перетворює її з належного і очікуваного в чудове і прекрасне почуття, яке варте того, щоб цінувати та оберігати його.Коли застосовувати молитву?
Перевага гештальтизма в можливості використовувати її при будь-яких обставин. Зробивши рядка Перлза правилом життя, можна домогтися значного внутрішнього зростання і емоційного дорослішання. Адже розуміння автономності своєї особистості і незалежності чужий і є одне з найважливіших показників духовної зрілості людини.
Але молитва гештальтиста Фредеріка може застосовуватися і ситуативно. Наприклад, під час сильної сварки або образи на іншу людину. Коли людині здається, що хтось не виправдав покладених на нього надій, ці рядки дозволять заспокоїтися і повернутися в хороший настрій.
Рядки працюють і в зворотному напрямку. Їх можна назвати оберегом від будь-якого роду маніпуляцій. Коли інша людина висуває вимоги, на які у нього немає ніяких законних підстав, позбавити себе від почуття сорому і зі спокійною душею відмовитися від слідування чужим вказівкам.Як читати молитву?
Вказівок, як саме повинна читатися молитва гештальтиста, не існує. Можна повторювати її кілька разів вголос або про себе під час емоційно складній ситуації, можна промовляти її вранці або перед сном, можна роздрукувати і повісити над робочим столом.
Але важливо розуміти, що рядки не володіють ніяким чарівним або магічним впливом. Вникнувши в слова раз і прийнявши для себе їх сенс, людина починає використовувати молитву як принцип взаємодії з іншими людьми. Таким чином, починають вибудовуватися продуктивні та успішні міжособистісні відносини.
Категория: Развлечения
Молитва гештальтиста Перлза: навіщо потрібна і як застосовувати?