Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Така людина. Як розпізнати і захистити себе від заздрісних людей


Опубликованно 06.12.2017 20:26

Така людина. Як розпізнати і захистити себе від заздрісних людей

Ми звикли розглядати заздрість як почуття, що ганьбить людину, як якесь розкладницьке душу обставина безстороннього чорного кольору. «Заздрість – пасивний стан, і не дивно, що згодом вона переростає в ненависть.» - писав Гете, навіть не підозрюючи, що прокладає початок досить однобокою теорії змови проти власної особистості, адже повністю позбавивши себе здатності заздрити, ми забираємо у себе можливість рухатися вперед.

Так хто це, індивідуум, який вважає, що він має набагато менше, ніж міг би мати, – підстерігають за кутом ворог, нещасний чоловік або недостатньо простимулированная особистість?Що є заздрість

Саме слово «заздрість» походить від спільнослов'янського «бачити», дещо видозміненого в проміжному стані «завидки». Бачити те, чого у тебе немає, і що, може бути, і не дуже треба, але раз є у кого-то, значить, має бути і у тебе, - ось саме неприємне визначення заздрості. Є й інші, в прекрасному стилі російської мови описують всю ницість згубного самоїдства, і жодного розглядає поняття заздрості як варіант запускного механізму, провокує на звершення. Втім, немає – інакше, якщо не в позитивному ключі, говорить про неї наш класик Пушкін: «Заздрість - це сестра змагання, так що вона точно хорошого роду».

Отже, заздрісний чоловік - хто він?Причини і наслідки

Щоб зрозуміти, яка ховається заздрість у корені наших вчинків, потрібно просто згадати ментальний контекст того рішення, яке надихнуло вас на ту або іншу дію. Позаздрити красивій машині сусіда і знайти другу роботу, щоб дозволити собі не гірше – добре, а от покласти око на дорогі годинники колеги і за його спиною обговорювати походження такої невідповідною покупки з іншими – дозвольте собі розписатися в чорному почутті. Навряд чи адекватний доросла людина визнає, що їм рухала чорна заздрість, і вже точно захоплений зненацька спробує виправдатися в неконтрольованих емоціях, але так чи непідвладні нам наші бажання? Як народжується заздрість

Кожне людське бажання, перш ніж досягти спроби втілення в дію, проходить кілька стадій. На першому етапі кольнувшее душу «хочу такі ж» може безслідно розчинитися в побутових питаннях і так і залишитися нереалізованим.

На другій стадії бажання досягається тільки при неодноразовому озвучуванні «хворий» теми або нескінченному мерехтінні перед очима «возжеланного». Людина, що володіє більшою мірою розумом, ніж емоціями, і на даному етапі зможе себе стримати й не вступати в міркування з самим собою «якби».

Інша справа – слабка особистість, спочатку людина заздрісний, що звик давати свободу порожніх фантазій, такий собі «иудушка» Порфишка Головльов. Це в мріях і в генерали вийде, і півсвіту завоює, а на ділі буде в драному халаті чортиків на полях креслити. З такою людиною справу мати не стільки небезпечно, скільки неприємно. Власне, втілена лицемірна фантазийность - це вже перехід на третю, крайню стадію заздрості, яку інакше ніж глибоко чорної не назвеш.

Відтінками чорного наділені і такі неприємні «підсумкові» дії, як сплетничество, дрібне пакостничество, фальшива емоційність – все це яскраві показники того, коли почуття заздрості цілком вибудовується на брехливому поданні, що досягти бажаного все одно не вдасться.

Інша гілка третьої стадії стану заздрості – пошук рішення для здійснення мрії. Звичайно, і тут можуть бути негативні моменти, адже щоб отримати бажане, його можна і вкрасти, і відібрати, і відсудити, і випросити, але це все-таки буде динаміка, хоча й у негативному ключі. В ідеалі випереджає дію стадія має посувати на здорову конкуренцію, що і озвучив у своєму висловлюванні про заздрісних людей А. С. Пушкін.

Приклади такої заздрості, втіленої в дії і призвела до досягнень можна спостерігати на кожному кроці – це політик, який піднявся з середнього класу суспільства, підприємець, побудував мільйонний бізнес, починаючи з продажу газет у переході, домогосподарка, яка написала книгу, яка стала бестселером. Складно повірити, але кожне з цих починань було колись-то не більш ніж чиїмось «хочу», що стало потім «можу» і тільки потім – «зроблю».Чорне і біле

Перш ніж умовно розділяти такі поняття, як біла заздрість і чорна, обмовимося відразу, що забарвленого в світлі тони почуття заздрості не буває. Навіть якщо людина досягає чогось в житті не виходячи з власної пристрасті наслідування чужого успіху, він обов'язково робить це, щоб викликати цю пристрасть у інших людей або кого-то конкретно. М. Твен охарактеризував такий оборот подій з властивою йому прямотою: «Якщо заради того, щоб домогтися любові, людина готова на багато чого заради того, щоб викликати заздрість, він піде на все».

Отже, заздрість - це основний двигун майже будь-яких досягнень в житті індивідуума, і неважливо, заздрісний людина це по природі або в силу одиничних обставин. Але так не хочеться розписуватися в нехорошому почутті, коли щиро віриш, що йдеш по своєму шляху з чистими намірами! Тут і приходить на допомогу термін «біла заздрість». Біла заздрість – а чи є вона?

Іншими словами: «Мені страшенно потрібно все найкраще, що є в тебе, але оскільки я – людина хороша, я на тебе не злюся за те, що в тебе все це вже є, а у мене - ні».

Думаючи так і згадуючи, що він – хороший, заздрісний людина може побіжно навіть зізнатися у своєму «білому» почуття – неодмінно з пафосом і широкою посмішкою. Але це не тому, що визнання буде щирим, а тому, що заздрість настільки сильна, що приховати її інакше, ніж замаскувати під схиляння перед чужим щастям, вже неможливо. Взагалі, вирвалися слова такого роду – дуже хороший знак для співрозмовника. Зіставивши бурхливу і недоречну радість з приводу чужого успіху з мовою жестів, про яке буде сказано далі, розумна людина зрозуміє, що від такого «доброзичливця» краще триматися подалі.

Особистість завидующая, але при цьому робить правильні висновки («так, він купив гарну машину, але це тому, що він працює не 8 годин в день, як я, а 16»), не стане кидатися навперейми щасливчику із привітаннями двозначного характеру, і не буде обговорювати подію з оточуючими. Він відреагує зі стриманою щирістю і постарається зробити все можливе, щоб повторити тріумф товариша. Такий фактор, якщо вже так хочеться нагородити його штампом, і може називатися «білою заздрістю».Як розпізнати заздрісника по жестах

«Заздрість перш нас народилася» – стара народна мудрість, дуже вірно відкриває ще одну важливу істину – будучи нашим «приданим» за замовчуванням, так само як здатність сміятися чи плакати, необхідність заздрити захована в людській сутності дуже глибоко. Можна навчитися її контролювати і навіть майже повністю зжити, але в той момент, коли підступне відчуття вже оволоділа вами, контролювати його практично неможливо. Дізнатися заздрісного людини як раз в той момент, коли весь його жорсткий негатив зруйновано на співрозмовника, легко по невербальним знакам. Хто не знає – невербальним в психології називається мова рухів тіла, ніяк не пов'язаний з усній промовою.

Працювати проти заздрісника може все його тіло, тому важливо зіставляти відразу кілька сигналів, щоб не прийняти за погане почуття просту нудьгу або неприязнь, які не завжди означають, що людина заздрить. Інша справа – нудьга награна, а неприязнь - захована під посмішку, але про це нижче.

Отже, вам заздрять, якщо:співрозмовник всіма силами показує, як йому нудно і, в той час як йому розповідають про чиїсь успіхи, ліниво крутиться на стільці, поглядає по сторонах і навіть позіхає;співрозмовник не може утримати на вас погляд – його очі нескінченно «тікають» і врешті-решт перетворюються у вузенькі щілинки;від брів або підбровної частини обличчя співрозмовника пролягли тонкі складочки до спинки носа - така мімічна картинка означає вищу ступінь презирства і збентеження одночасно;людина навпроти посміхається, але так, що посмішка здається натягнутою на обличчя або нерівно приклеєною;корпус співрозмовника, який сидить на стільці, нахилений у вашу сторону, а нижня частина торсу неприродно напружена.

Руки – дуже показова частина тіла в плані невербального спілкування, але у випадку з заздрісною людиною ознаки на обличчі дешифруються набагато простіше. В моменти максимального виплеску негативу людина навпаки може стиснути кулаки, але може і мляво їх повісити, так що намагайтеся акцентувати увагу на незаперечних сигналах, а додаткові знаки присовокуплять вже до ситуації, що картинці.Як не дати завистнику зіпсувати вам життя

Навіть свідомо знаючи, від кого не слід приймати запевнення у щирій прихильності, повністю виключити даного індивідуума з кола спілкування не завжди можливо. Їм може виявитися керівник або колега по роботі, близький родич, бізнес-партнер – тобто людина, яка усвідомлює вашу взаємну залежність один від одного і від цього стає ще настирливіше.

Мимоволі, опинившись ввязанной в цю гру, особистість, мала заздрість, може почати відчувати роздратування і виявляти всі ті ж неприємні поведінкові риси, що і заздрісні люди. Як захистити себе від цього? В першу чергу не дозволяти собою маніпулювати, тобто не приймати нав'язані правила гри:не дозволяти принижувати свої досягнення;не реагувати на закиди, дріб'язкові причіпки й зауваження, навіть якщо вони виходять від начальства;у будь-якій ситуації, в якій якість вашої роботи публічно ставиться під сумнів, вміти протиставляти цьому крижаний спокій і залізні аргументи, що це не так;ніколи не виправдовуйтеся - чорна заздрість тим і характерний, що змушує людину відчувати свою неповноцінність, зароджує сумнів у справедливості його перемог.

Найкраще спостерігати за поведінкою людей вже після того, як ви поділилися з ними гарною новиною, і тоді заздрісник відразу виявить себе. Навіть якщо під час розмови він випромінював радість, після бесіди настрій його погіршиться, він стане нудним, неговірким. А в разі якщо предмет вашої гордості наочний, наприклад нова одяг, іграшка дитини, дорога кухонне начиння, заздрісник постарається якомога більше його «не помічати», показуючи всім своїм виглядом, що для нього такі явища – справа звична.

В кінці підтеми про те, як не допустити управління над собою чужий неспроможності, доречно навести цитату про заздрісних людей від самого Бернарда Шоу, що «заздрість – це найкраща форма визнання з усіх можливих». А значить, ви завжди залишитеся на голову вище того, хто нахилив свою, розглядаючи уламки своїх розбитих можливостей.Жіноча заздрість

В більшості своїй це почуття у жінок звернене в бік сімейних успіхів або грошового благополуччя, причому про самих грошах жінка майже не думає, але зате відчайдушно мріє про те, що могла б реалізувати на відсутні суми. Вдале заміжжя подруги, народження дітей в чужій сім'ї, значима покупка в життя когось з оточення – це основний список причин душевної муки жінки, хоча далеко не вичерпний. Заздрити можуть здоров'ю, красі, успіхам дітей, вмінню все встигати.

Головна біда жіночої заздрості – напливи імпульсного мислення. Тобто в ті хвилини, коли неприємне відчуття у неї загострюється, очікувати від заздрісниці можна чого завгодно – від стрімкого розпускання пліток за спиною до вчинків, спрямованих проти здоров'я чи навіть життя того, на кого звернений негатив.

Нерідко, охолонувши після несподіваної ненависті, жінка починає каятися у скоєному, рідше намагається виправити ситуацію. Але це не повинно служити причиною наближення до себе людину, вже одного разу показав себе подібним чином, так як заздрість, вже запущена і має достатню підживлення, невикорінна. Допускаючи завистницу свого оточення, ви дасте їй можливість поранити вас з ближньої відстані.

До речі, заздрість з боку жінки може бути і неусвідомленою, але тут пильність повинна проявити «щасливиця», підставлена під удар. Якщо вона помічає, що її звичка одягатися, укладати волосся, манера спілкуватися знаходять друге втілення в людину стороннього, це вже привід замислитися. Також заздрісник, навіть не розуміючи цього, буде намагатися всіляко вколоти «предмет», вивести на емоції.

Найкращий спосіб вивести себе з «зони обстрілу» - не реагувати на кулі, свистячі над головою. Жінки, нападки яких ігнорують, дуже швидко залишають суперниць і переключаються на когось іншого.Чоловіча заздрість

Для чоловіка предметом заздрості часто є зовнішня статусність і можливість реалізовувати всі свої можливості через власні кошти. Може чоловік заздрити і просто грошей – часте явище, коли з працею накопичена ним сума лежить в повній недоторканності довгий час, так як чоловіки просто насолоджуються відчуттям свого багатства і жорстоко страждають, коли змушені його витрачати.

Середньостатистичний хлопець рідко в мріях дозволяє собі переступити більше однієї-двох ступенів соціального рівня, так як життя і успіхи людей, які перебувають за межею видимого простору, доносяться до нього як з іншого світу. У більшості чоловіків є уявна межа, далі якої вони собі фантазувати не дозволяють, поки її не досягнуто, але і досягнувши, нерідко на цьому заспокоюються і залишок життя пожинають плоди своїх праць.

Великі бізнесмени і політики – це швидше виняток з правил, тому їх набагато менше, ніж власників невеликих торгових точок або керуючих дрібних виробництв. Тут діє закон «сліпої зони» - дійшовши до встановленого раніше самому собі рівня, велика частина чоловіків перестає бачити перспективи попереду себе, але починає облагороджувати і розсовувати кордону вшир, розширюючи зону комфорту, але не переступаючи її.Оберіг від заздрощів

Формування навколо себе захисної оболонки, крізь яку не зможе пробитися роз'їдає парша чужого негативу, це завдання, швидше, психоемоційного плану, ніж містичного. Однак нікому не забороняється запозичити частину сили з енергетичного простору, підключитися до якого можна тільки щиро вірячи в нього. Для цих цілей і призначені маніпуляції по створенню особистих талісманів.

Створення такого рукотворного амулета недарма укладає безліч етапів. Поки людина виготовляє оберіг, він налаштовується на частоту власного наміру позбутися проблеми і в міру дотримання певних ритуалів як би вирощує в собі тверду впевненість в тому, що вийшло в результаті праць виріб візьме його під свій захист.

Насамперед вибирається матеріал, з якого буде зроблений оберіг від заздрісних людей. Щоб він максимально відповідав призначенню, нехай це буде дерево, що підходить вам за друидскому гороскопом або камінь з зодіакальної взаємозв'язку. Якщо матеріал пластичний, на нього, з одночасним вимовою підходящої з нагоди молитви, наносяться рунічні символи (підійде знак «альгиз»). Потім талісман зашивається в полотняні або шкіряний мішечок і постійно носити при собі, підживлюючись від тіла і дарує впевненість в захищеності від поганих людей.

«Заздрість перш нас народилася» та не при нас помре - так можна продовжити. Так що в боротьбі з цим невидимим ворогом краще не забувати, що кожен з нас може виявитися як за одну так і за іншу сторону цього почуття. А значить, не втратити віру в свої сили і сприймати чужі досягнення як можливість власного зростання – єдиний справжній спосіб перемогти заздрісника і в собі, і в людині поруч.


banner14

Категория: Развлечения

Така людина. Як розпізнати і захистити себе від заздрісних людей


Написать комментарий

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.