Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

До соціальних потреб належать... Список, особливості і опис потреб


Опубликованно 11.01.2018 05:59

До соціальних потреб належать... Список, особливості і опис потреб

Люди постійно відчувають потребу в певних умовах життя, матеріальних благах, суспільстві. Все це їм необхідно для комфортного існування. Але з нашої статті ви дізнаєтеся, що відноситься до соціальних потреб людини. Коротко про те, які бувають потреби

Взагалі, існує безліч класифікацій потреб. Розглянемо одну з них: Матеріальні. Пов'язані з отриманням певних коштів (товарів, грошей або послуг), які необхідні для нормальної життєдіяльності людини. Духовні потреби. Допомагають у пізнанні себе і навколишнього світу, буття. Це прагнення до самовдосконалення, самореалізації та розвитку. Соціальні. Все що пов'язане із спілкуванням. Сюди відноситься потреба в дружбі, любові і так далі.

Потреби – це двигун, завдяки якому відбувається розвиток людства та прогрес суспільства. Піраміда Маслоу

Американський психолог Абрахам Маслоу створив власну теорію ієрархії потреб, на прикладі якої ми коротко зможемо пробігтися по семи сходами, ознайомитися з потребами особистості та їх значенням у житті.

Отже, почнемо з заснування: первинно важливими є фізіологічні потреби: їжа, питво, житло і так далі; необхідність почувати себе в безпеці; потреба любити і бути коханим, значущим для певних людей; потреба в успіху, визнання, схвалення; потреба в отриманні спеціальних навичок і вмінь, у самовдосконаленні, пізнанні світу і самого себе; потреба у прекрасному, а саме: затишок, чистоти, порядку, краси і так далі; пік в самопізнанні, еволюції здібностей і талантів, самореалізації, пошук свого шляху, втілення в життя поставлених цілей і завдань.

Тепер у нас є розуміння про потреби людей. Вони змушують рухатися вперед, розвиватися кожного індивіда окремо і соціум в цілому. Далі дізнаємося докладніше, що відноситься до соціальних потреб. У чому їх важливість?

Маслоу зазначав, що індивід, не задовольнив біологічні потреби, просто не зможе жити і функціонувати як здорова особистість. Така ж картина і з соціальними потребами. Без їх задоволення людина починає сумніватися у власній значущості. Стає слабким, безпомічним, вразливим і навіть приниженим.

Це стан змушує людину здійснювати аморальні вчинки, вихлюпувати агресію. Тому соціальні потреби, а саме потреба в самоповазі, визнанні себе особистістю з почуттям власної гідності, підкріплені міжособистісними відносинами, ведуть до успішної самореалізації та набуття впевненості. Розберемося, які потреби відносяться до соціальних. Класифікація за ознаками

Серед соціальних потреб виділяють три категорії: Для себе. Це потреба в самореалізації, знаходженню свого місця в соціумі, а також потреба володіти владою. Для інших. Потреба в спілкуванні, захисту слабких, альтруїзмі. Реалізація її відбувається за рахунок подолання егоїстичної категорії «для себе». Разом з іншими. Ця група потреб характеризується об'єднанням людей в спільності для спільного вирішення проблем. Це потреба в безпеці, волі, заспокоєнні бунтаря, зміні діючого режиму, в мирній обстановці.

Розвиток індивіда без задоволення потреб неможливо. Поговоримо про них докладніше. Отже, що ж відноситься до соціальних потреб особистості? Усі потреби поділяються на два види

Розглянемо їх: Природні потреби: їжа, питво, житло і так далі. Створені соціумом: потреба в трудовій діяльності, громадської активності, духовному становленні і розвитку, тобто в усьому, що буде продуктом соціального життя.

Саме завдяки першим формуються і реалізуються соціальні потреби, які виступають мотивом до побудительному дії. Як тільки задоволені фізичні потреби, за теорією Маслоу, на перший план виходить потреба в безпеці. В чому її суть?

Отже, до соціальних потреб належить і потреба в безпеці. Адже практично кожна людина думає про майбутнє, аналізує сьогодення та прогнозує події наперед, щоб залишатися спокійним і впевненим у завтрашньому дні. Саме із-за цієї потреби людина тягнеться до стабільності і постійності. Щоденну рутину і побут він приймає краще, ніж спонтанні зміни і сюрпризи, тому що порушується його спокій і відчуття безпеки. Таким чином, до соціальних потреб людини відноситься потреба в безпеці.

Для більшості людей вона має величезне значення в житті. Тому що надає сильний вплив на поведінку, характер, відчуття і самопочуття. Під нею мається на увазі: Головне - фізична безпека (обстановка в соціумі, недосконалість правової сфери, непідготовленість до природних катаклізмів, погана екологія). Другорядне - соціальна незахищеність у галузі охорони здоров'я та освіти.

Ця потреба не завжди виступає в ролі активної сили. Вона переважає лише в ситуаціях з критичним рівнем небезпеки, коли потрібна мобілізація всіх сил на боротьбу зі злом. Наприклад, під час військових дій, стихійних лих, серйозної хвороби, економічних криз, тобто під час будь-яких обставин, які загрожують несприятливими умовами. Йдемо далі. До соціальних потреб людини належить і потреба в спілкуванні. Чому воно необхідно?

Завдяки спілкуванню відбувається становлення особистості. Людина пізнає світ, вчиться давати оцінку вчинкам, аналізувати ситуації, освоювати моральні норми, правила поведінки, які потім буде використовувати. Отримує незаперечний життєвий досвід в суспільстві. І таким чином створює власні установки і моральні принципи, соціалізується, формує правову і політичну спрямованість. Тому потреба в безпеці та спілкуванні – це найважливіші умови для нормального розвитку людини. Чим воно ще цінно?

Ми вже знаємо, що до соціальних потреб людини відноситься спілкування. Саме завдяки йому, індивід реалізує і інші потреби, головна з яких – отримання підтримки. Адже, відчувши приналежність до значущих людей в соціумі, людина знаходить впевненість, що він визнаний. У цьому випадку особистість повністю задоволена спілкуванням і надану соціальною підтримкою. Особливо, якщо вони включають такі аспекти: позитивне емоційне сприяння, яке дає впевненість в тому, що людину люблять і поважають, ставляться до нього щиро; інформаційну допомогу, коли є доступ до всіх необхідних даних про навколишній світ; оціночну підтримку, що дозволяє робити аналіз подій, дізнаватися думку інших, робити висновки про власних судженнях; фізичну і матеріальну підтримку; обмін емоціями, адже якщо людину позбавити спілкування, він не зможе ділитися своїми проблемами, не отримає підтримки, внаслідок чого може наступити глибока депресія.

Саме через спілкування в особистості формуються такі якості, як надійність, почуття обов'язку, твердість характеру. А також людяність, чуйність, тактовність, чесність, доброта. Не менш важливою функцією спілкування є формування нових інтересів особистості. Це поштовх до самовдосконалення і розвитку. Чим страшний дефіцит спілкування?

У людини виникає відчуття непотрібності. Особистість страждає, відчуває себе непривабливою, відчуває почуття страху, тривоги, які часто не мають під собою підстави. Деяким некомфортно перебувати в суспільстві з-за поганих відносин з оточуючими, коли вони відокремлені від якихось соціальних груп і контактів.

Але це не означає, що для задоволення цієї потреби людині необхідно постійно спілкуватися. Зріла особистість, яка володіє міцними дружніми зв'язками, не позбавлена почуття емоційної підтримки, що має вагомий соціальний статус, може кілька годин перебувати в стані спокою. Тому важливо вчитися грамотному спілкування, реалізовувати через нього свої бажання і ставати цілісної відбулася особистістю. Тепер ми знаємо, що і необхідність в спілкуванні ставиться до соціальних потреб, при цьому вона не менш важлива, ніж інші. Самовираження

Ця група включає потреби, які проявляються в бажанні людини самореалізуватися, застосувати на практиці свої вміння та навички, знайти гідне втілення талантам. Вони носять більшою мірою індивідуальний характер.

Отже, до соціальних відноситься і потреба в самовираженні. Важливо при її задоволенні виявляти індивідуальні риси характеру, розкривати закладений потенціал. Ця потреба раціоналізує та інші потреби особистості, наповнюючи їх новим змістом. В даному випадку індивід одержує соціальну значимість. Чим цінна ця потреба?

Вільне самовираження дає путівку в надійне майбутнє, в якому не буде місця сумнівам і проблем. Отже, навіщо розкривати закладені природою таланти: потреба самовираження приносить моральне задоволення, радість, позитивні емоції та позитивний заряд енергії; це прекрасна можливість для позбавлення від хронічної втоми та негативу; вона розширює кордони самопізнання, завдяки чому розвиваються позитивні риси характеру; піднімає самооцінку, додає впевненості і сил для нових починань та підкорення нових вершин; допомагає знайти однодумців із спільними інтересами, що полегшує і робить взаємовідношення з іншими людьми повноцінними.

Потреба самовираження відіграє важливу роль в житті індивіда. Адже якщо людині не вдається самореалізуватися, він стає затиснутим, закомплексованою, з низькою самооцінкою.

Важливо самовираження і в професії. Особливо якщо робота збігається з хобі і приносить гідний дохід. Це просто мрія будь-якої людини.

Самовираження у творчості дає колосальну зарядку позитивом. Займайтеся улюбленою справою у вільний час, реалізуйте свої таланти, отримуйте визнання. Це можуть бути танці, написання пісень, віршів, ліплення, малювання, фотографія, що завгодно. Якщо ви виявили в собі талант художника, експериментуйте, пробуйте свою майстерність у різних напрямках.

Самовиражатися можна також в емоціях, зовнішності. Ця потреба дозволяє знайти своє місце в житті, своє призначення, розкрити і реалізувати потаємні таланти і закладений природою потенціал.

Отже, з нашої статті ви дізналися, що відноситься до соціальних потреб, і розібралися в їх значущості в період становлення, розвитку і формування особистості.


banner14

Категория: Развлечения

До соціальних потреб належать... Список, особливості і опис потреб


Написать комментарий

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.