Як скласти план на рік за всіма правилами
Опубликованно 14.01.2018 04:10
Плани і мрії – важлива складова життя кожної людини. Але чи завжди люди приходять до своїх цілей? Що їм заважає? Звичайно, у кожної окремої людини знайдеться безліч причин, чому та чи інша мрія так і не здійснилася. Однак корінь більшості з них криється в одному простому слові – планування. Як стверджують багато менеджерів, саме без цього процесу здійснення цілей найчастіше закінчується невдачею. У даній статті дізнаємося, як правильно скласти план на рік і дотримуватися його. Для чого це необхідно
Один італійський афоризм говорить:
Тільки мертві риби, що пливуть за течією.
Якщо у вас виникає питання не «як скласти план на рік», а «для чого це потрібно?», значить, усе своє свідоме життя ви просто пливли за течією. З одного боку – це не так вже і погано. Але коли виникають неконтрольовані ситуації, людина починає усвідомлювати, що він не господар свого життя», а інші люди або обставини. Планування – важливий і дуже відповідальний процес, який не просто дозволяє структурувати мрії і бажання, але і допомагає знайти рішення для здійснення цілей. Пора брати владу в свої руки. Тоді ви з упевненістю зможете сказати, що повністю керуєте своїм життям. Коли необхідно складати план
Звичайно ж, найкращий для цього час – це кінець року та початок наступного. Саме в цей період корисно проаналізувати минулі помилки і задуматися про те, чого ж ви хочете насправді. Якщо питання «як скласти план на рік» став актуальним в середині літа, то це також не проблема. В такому разі найкраще буде скласти список цілей до кінця поточного року. А потім зробити новий, вже на всі 365 днів. Насправді плануванням слід займатися саме тоді, коли ви дійсно готові. Головне - не відкладати цю справу, адже із-за метушні можна забути про свої цілі і наміри. Аналіз минулого
Перш ніж приступити до складання плану, потрібно згадати попередній рік. Дуже важливо, щоб під рукою в цей час були ручку і листок. Для себе можна розписати: Які цілі ви ставили на минулий рік? Чого вдалося досягти? Чому? Що не вдалося здійснити? Чому?
Ретельно проаналізуйте для себе всі питання. Чи дійсно дані цілі були для вас важливими? Чи варті витрачені зусилля, отриманого результату? Тільки після того, як в голові складеться чітка картинка минулого року, можна приступати до наступного пункту. Робота над помилками
Ви пам'ятаєте, як у школі всіх примушували виконувати «роботу над помилками»? Тепер трохи згадаємо цей час. Отримані дані з минулого пункту необхідно з користю застосувати для майбутніх цілей. Як скласти план на рік, враховуючи минулі помилки? На листочку паперу необхідно зробити наступну схему:
З лівого боку потрібно вказати всі цілі, які вдалося здійснити, з правого боку – плани, яких не вдалося досягти. Під кожним пунктом слід коротко вказати, чому так сталося. Тепер, з цією схемою буде дуже просто відповісти на питання: «як скласти план на рік, враховуючи минулі помилки?» Особливу увагу слід звернути на праву колонку. Проаналізуйте необхідність цих цілей. Якщо їх значимість не зменшилась, отже, їх треба переписати на наступний рік. Однак до такої мети, одним з підпунктів буде завдання щодо її досягнення. Так, наприклад, у схемі вище в дівчини не вийшло купити нову машину, так як вона не змогла заощадити і зібрати необхідні фінанси. До такої мети завдання буде наступною: щомісяця відкладати n-суму грошей. Як правильно формулювати
Те, як написані самі цілі, має чимале значення. Формулювання повинна бути короткою і досить точно відображати завдання. Крім того, бажано, щоб цілі, які ви будете писати, були прив'язані до певних образів. Так, вам буде простіше про них не забувати. Деякі люди навіть складають плани-колажі. На них відображається не тільки мета, але і її зображення.
Як скласти план роботи на рік, якщо немає конкретних цілей? Іноді дійсно буває, що чоловік і сам не знає, чого хоче. Багато експертів в області менеджменту стверджують, що план слід складати залежно від сфер життя. Для кожної необхідно вибрати одну важливу мету і розписати до неї завдання. Сфери життя
Так, виділяють 6 основних цілей, але їх може бути й набагато більше: саморозвиток, фінанси, будинок, здоров'я, сім'я, робота.
Для кожної з сфер життя необхідно вибрати мету, яка сама пріоритетна для вас. Більше того, для того щоб виконувати цілі було набагато легше, їх розбивають на завдання по місяцях або навіть по тижнях. Наприклад, якщо в сфері «саморозвиток» буде стояти мета: вивчити англійську мову, тоді завдання можуть бути наступні: Записатися на курси англійської мови. Завести зошит для навчання. Займатися не менше ніж 3 рази на тиждень по 60 хв. Вивчити вірш англійською. Написати розповідь про себе.
Перед складанням плану потрібно запитати себе по черзі: чого я хочу досягти в сфері роботи, здоров'я і так далі? Відповіді, які приходять на розум, слід обдумати, чи це дійсно необхідно. Так, крок за кроком, план цілей буде сформований. Як правильно структурувати цілі і завдання
Для того щоб здійснювати мрії було максимально просто, сформульовані цілі слід розставити в правильному порядку. По-перше, такий план буде набагато легше читати. Крім того, швидше за все, ви його добре запам'ятаєте і будете слідувати йому. Способів оформлення плану досить багато. Кожна людина повинна робити так, як йому буде зручно. Особливо важливо, щоб план вам подобався.
Наприклад, часто можна зустріти плани-колажі. В них кожна мета підкріплена яскравою ілюстрацією. Для тих, хто любить строгий стиль, підійде план у вигляді таблиці. Одним словом можна сказати, що в даному випадку політ фантазії безмежний. Важливо тільки, щоб все було чітко видно на плані, і їх не треба було довго шукати очима. Окремий пункт
У плані можна створити ще один важливий і дуже потрібний пункт. Мова йде про речі або справах, які ви постійно відкладали в довгий ящик. У житті кожної людини є такі завдання, які він не хоче виконувати і постійно переносить їх на потім. Саме у плані на рік вони повинні зайняти почесне місце. Невирішені справи впливають на всі сфери життя людини. Вони, немов брудний сміття захаращують голову і відбирають енергію. Погодьтеся, що час від часу ви згадуєте про них, починаєте нервувати, що ніяк не виконаєте, говорите собі: «Ну все, точно зроблю в наступний понеділок» і знову забуваєте. Ситуація повторюється з закономірною циклічністю, але ніяк не вирішується. Обов'язково запишіть усі «такі справи» план на рік. Виділіть для них певний місяць або день і зробіть так, як запланували.
В цей пункт також слід включити і те, від чого ти так давно хотіли позбутися. Це справи, які більше не приносять доходу або люди, напружують своїм спілкуванням. Завжди і у всьому виставляйте пріоритети, тоді вам буде легше орієнтуватися: що потрібно викинути, а на що звернути увагу.
Також дуже часто у людей є плани і цілі, про які вони мріють роками, але нічого для цього не роблять. Як скласти план життя на рік, якщо немає чіткого усвідомлення важливості тієї чи іншої мрії.
В такому випадку теж дуже важливо визначити, чи дійсно це вам необхідно? Якщо відповідь негативна, тоді викресліть, забудьте і ніколи не згадуйте. Не варто витрачати сили та енергію на те, що ніколи не здійснитися. Якщо відповідь позитивна – обов'язково запишіть його в план і здійсните задумане. Контроль досягнутих успіхів
Ми вже дізналися, як скласти план на рік, щоб змінити своє життя на краще. Але як перевірити його ефективність? Звичайно ж, для того, щоб здійснити всі цілі, все це потрібно постійно контролювати. Для цього є два способи.
Так, можна на загальному плані на рік відзначати всі успіхи і поразки. Особливо важливо ставити відмітки про те, чого вже вдалося досягти. Тоді, приблизно в середині року, коли запал стане менше і в голову закрадеться думка «та може ну його, цей план», ви візьмете його і побачите, скільки вже досягли. Це буде своєрідна мотивація, яка не дасть зробити крок назад.
Якщо план вийшов настільки красивим, що немає бажання нічого на ньому писати, то можна складати додаткові. Наприклад, однією з цілей було зробити закупівлі. Так, ви приблизно розписали що і скільки вам потрібно прикупити. Тепер візьміть ще один листок. Як скласти план закупівель на рік? Все дуже просто! Розділіть його на 12 місяців і кожен впишіть, скільки і чого вам потрібно буде купити. Тепер, подивившись в основний план і побачивши там мету «зробити закупівлі», ви відкриєте додатковий і побачите всі деталі. Так що їх не потрібно тримати в голові. Інші види планів
Планування – дивовижна і захоплююча річ. Будь-яка подія або мету можна розписати до найдрібніших подробиць – це називається алгоритм. Саме за таким принципом працюють і комп'ютери. Цікаво, що деякі люди складають плани на кілька років. Найчастіше так роблять підприємці та бізнесмени. Для них це життєво необхідно.
Скласти план на 3 роки або 5 років зовсім нескладно. Всього-навсього потрібно визначити головні цілі і розписати до них завдання. Найбільш складно дотримуватися такого плану неухильно.
Дуже важливо, щоб цілі в плані співвідносилися з можливостями людини. Не слід плутати недосяжну мрію і чітко поставлені цілі. Якщо ви не впевнені, що зможете самі домогтися певної задачі, то її не слід записувати. На зразку «як скласти план на рік», поданому вище, можна побачити, що всі цілі повинні залежати тільки від самої людини, її бажань і здібностей. У них немає місця іншим людям або випадковим подіям. Завжди потрібно сподіватися тільки на себе.
Підводячи підсумок, можна сказати, що скласти план зовсім нескладно. Для цього потрібно ретельно проаналізувати своє життя, зробити необхідні висновки та записати їх у вигляді таблиці або списку.
Категория: Развлечения
Як скласти план на рік за всіма правилами