Як боротися з ревнощами – поради психолога
Опубликованно 16.01.2018 14:06
Коли людина народжується і росте, у нього виникає маса нових відчуттів. З одними він мириться, від інших з часом відмовляється, а деякі будуть виникати час від часу. Наприклад, ревнощі. Як боротися з цим почуттям? Відповіді шукайте нижче. Що таке ревнощі
Людина може від чогось позбутися тільки після того, як зможе встановити причину. Адже, як відомо, боротися з наслідком немає сенсу. Хоча деякі активно практикують це з ревнощами. А що ж це за почуття? Ревнощі – це почуття, яке виникає у людини, коли його улюблені люди приділяють свою увагу комусь іншому. У цей момент в душі зароджується образа, підозра, що нас не люблять, не цінують, не поважають.
Зазвичай ревнощі – почуття разове. Виникає воно в момент, коли партнер фліртує з «небезпечним» конкурентом. І це цілком нормально. А ось якщо почуття накриває вас з головою на щоденній основі, слід задуматися про те, як боротися з ревнощами. Види Образа на минуле. Це один з найпоширеніших видів ревнощів і, треба визнати, найдурніший. Дівчата ревнують своїх обранців до їх колишнім дружинам і дітям. Але ж людина, що зробив помилки в минулому, вже не має можливості їх змінити. Дітей не можна викинути з серця, ні з голови. Вони назавжди залишаються з людиною. І потрібно розуміти, що якщо чоловік піклується про свою дитину і підтримує з ним теплі стосунки, то це похвально. Любові вистачить на всіх. Але багато дівчат цього не розуміють. Відззеркалювання. Цим видом ревнощів, в основному, страждають невірні чоловіки. Вони зраджують своїм дружинам і дивляться на коханок. Їм здається, що якщо вони здатні на зраду, то і їх друга половинка цілком може піти на зраду. Тиранія. Люди всі егоїсти. Одні-більшою мірою, інші – меншою. І жахливо, коли людина не залишає своїй другій половинці вільного простору. Він щиро вважає, що якщо буде скрізь, в голові і в полі зору, то зраду буде зробити неможливо. Але саме така надмірна опіка і підводить людину до невірності. Брак любові в дитинстві. Недолюблені діти бояться, що так буде все життя. Вони виростають і стають дуже підозрілими. Їм здається, що вони просто не варті любові. Алкоголізм – це хвороба. І як наслідок, вона часто призводить до ревнощів питущого. У стані дурману людина здатна на багато що: побиття і зґвалтування. Таким способом він намагається заглушити свою неповноцінність, виливаючи її на близьких. Причини Боязнь втрати. Людина, що страждає почуттям неповноцінності, часто ревнує свою другу половинку. Йому здається, що всі оточуючі його партнера краще, ніж він сам. Внаслідок цього виникає страх втратити коханого. Страх самотності. Людина боїться, що залишиться один і ніколи не знайде нікого краще. У цьому випадку може виникнути надмірна опіка і нав'язування власної кандидатури. Страх того, що скажуть люди. Неповноцінний людина завжди боїться виявитися гірше за інших. Він намагається зовні здаватися сильним і самовпевненим, в той час як на душі шкребуть кішки. Думка чоловіків
Представники сильної статі за статистикою змінюють частіше. Але це не означає, що вони рідше відчувають почуття ревнощів. Адже навіть у разі, коли вся увага зосереджена на коханці, чоловік все одно примудряється думати про дружину. Адже нерідко представники сильної статі йдуть на зраду, щоб освіжити свої почуття. Вони не хочуть розлучення, просто їм потрібно переконатися, що вони зробили правильний вибір. Ревнива дружина в цьому випадку для них – показник якості. Багато змінюють для того, щоб таким чином внести у відносини новизну. Сварка і примирення, яке за нею послідує, зможуть внести нову пристрасть і підтримати любов.
На питання про те, як боротися з ревнощами, чоловіки воліють не шукати відповідь. Їм простіше все тримати в собі, а потім вилити свої почуття під час сварки. Чому так відбувається? Чоловіки вважають, що, висловлюючи свою невпевненість у жіночої вірності, вони здаються слабкіше. Тому їм простіше переживати все всередині. Думка жінок
Словосполучення "ревнива дружина" можна почути досить часто. Чому? Жінки аргументують це тим, що вони не бояться відкривати свої емоції. Тому, як тільки дівчина запідозрить свого обранця в зраді, навіть якщо це буде абсолютно необгрунтовано, вона висловить йому все, що думає. Потрібно віддати належне жінкам, адже вони часто задаються питанням про те, як боротися з ревнощами. Дівчата – істоти, які покладаються на свої емоції. Тому коли у них виникає почуття ревнощів, то воно для них є показником, що їм небайдужа чоловік знаходиться в небезпеці, і конкурентка може його забрати.
У цей момент в жіночій голові починають виникати думки про те, як повернути обранця, а не як позбутися згубного, а можливо, і невиправданого почуття. Ревнивий чоловік для будь-якої жінки є майже знахідкою. Дівчатам подобається, коли про них піклуються, часто дзвонять і виявляють знаки уваги. І якщо це не переходить всіх кордонів, то такі відносини будуть стабільними і міцними. Думка фахівців
А ось психотерапевти аж ніяк не завжди вважають, що приказка "ревнує – значить любить" вірна. Адже для цього почуття є маса інших пояснень. Невпевненість в собі – одна з найпоширеніших причин для ревнощів. Потрібно сказати, що до любові вона не має ніякого відношення. Це більше схоже на те, як маленький хлопчик ревнує свою улюблену іграшку, яку забрав у нього сусід. Причому йому не так і хочеться в даний момент з нею грати. Просто відчуття, що хтось буде володіти своїм майном, не дає спокою.
Ревнивий чоловік – це не завжди подарунок, вважають фахівці. Чоловік, який не може керувати своїми емоціями і за будь-легкий флірт з колишнім однокласником влаштовує скандал, – це не норма. Дівчата у пориві закоханості не завжди можуть розгледіти в чоловікові тирана, яким він стане, як тільки з'явиться штамп у паспорті, і спадуть рожеві окуляри.
Як боротися з ревнощами? Поради психолога такі: підвищуйте свою самооцінку і змиріться з думкою, що ніхто вам не належить. Кожна людина вільна робити те, що хоче. І якщо ваша друга половинка зважиться на зраду, то вона його зробить, попри всі стеження і заборони. Ревнощі – це нормально?
Будь-яке відчуття, яке з'являється у людини, можна вважати нормальним. Потрібно тільки віддавати собі звіт, внаслідок чого воно з'явилося. Адже тільки з'ясувавши причини ревнощів, можна боротися з її наслідками. Так, перебуваючи в самій ситуації, не завжди виходить її неупереджено проаналізувати, але це можна зробити потім, удома. Головне - не накоїти лиха відразу. Наприклад, ваш благовірний фліртує на вечірці у друзів з якоюсь дівчиною. Не потрібно йти до нього і влаштовувати скандал.
Нічим зайняти думки? Спробуйте запам'ятати ситуацію досконально. Сфотографуйте в голові дівчину, запам'ятайте її поведінку, а якщо ви стоїте поруч, то слід звернути увагу на те, що вона говорить і як саме вона це робить. Потім подумайте, що ж у ній могло привернути вашого чоловіка або хлопця. Можливо, вона симпатична, а може бути, вона вміє підтримати розмову, який не в змозі підтримати ви. В цьому випадку слід підтягнути свої знання в області інтересів вашого благовірного або сходити в салон краси, щоб трохи поліпшити зовнішність. Загалом, слід зрозуміти, що ревнощі, яка виникає час від часу, – нормальне явище. Головне - навчитися розуміти себе і знаходити її справжню причину. Ревнує – значить любить?
Зрозумівши, що почуття нормальне, багато дівчат згадають старовинну приказку. Не можна сказати, що вона є неправдивою. Швидше за нею криється напівправда. Якщо вас ревнують час від часу, то це нормально та навіть приємно. Піднімається самооцінка. А тепер уявіть, що після кожної спалаху ревнощів йде допит з тортурами. У вашого партнера починається істерика на тему "ти мене зовсім не любиш і не розумієш моїх почуттів".
Якщо це буде повторюватися кожну тиждень, такі сварки не будуть приносити нічого, крім роздратування. Про кохання тут не йдеться. В цій ситуації слід розуміти, що людина вважає вас власністю. Якщо ніякі доводи не допомагають, сміливо варто йти. Ревнощі – це не завжди прояв любові, найчастіше під нею ховається тиранія. Буває ревнощі без приводу?
Це цікаве питання, і на нього можна відповісти позитивно. Так, деяким людям властива ревнощі без приводу. Як з цим боротися? Самий логічний варіант – це вселити своєму партнеру впевненість у собі. Адже тільки сильно забитий людина потребує постійного підтвердження любові. Нормальні відносини будуються на довірі. А ось якщо воно відсутнє, починається ревнощі, навіть безпідставна. Частіше розмовляйте зі своєю другою половинкою. Якщо ваш супутник життя буде знати, де і з ким ви проводите час, а головне, буде мати можливість перевірити цю інформацію, він стане набагато спокійніше. Як боротися зі своєю ревністю
Як ви вже зрозуміли, немає сенсу усувати наслідок, потрібно розбиратися з причиною. А у ревнощів причин може бути багато. І якщо це почуття відвідує вас кожну тиждень, треба провести собі сеанс психотерапії. Сядьте зручніше і поміркуйте, чому вам не дає спокою той факт, що друга половинка періодично фліртує не з вами. Можливо, ви не вважаєте себе красивою? Тоді сходіть до перукаря і на курси візажу. А якщо здається, що інтелектуальний розвиток не на рівні, почніть читати книги. А що робити, якщо ревнуєш не з причини низької самооцінки? Тоді слід відверто поговорити з обранцем. Можливо, почуття охололи, і він відкрито у цьому зізнається. Тоді слід запалити колишню любов, додавши у відносини більше романтики. Як боротися з чужою ревнощами
Якщо розібратися в собі – справа досить складне, але посильне, то чужа душа – завжди загадка. Звичайно, якщо ви вже багато років знаєте людину, то причину ревнощів вам буде легко визначити. А ось якщо відносини тільки зав'язуються, складно буде змусити партнера відкритися. Тут зможе допомогти тільки відвертість. І вона буде працювати, тільки якщо дві людини хочуть йти на зближення.
Якщо партнер буде соромитися свого почуття, яке вважає ганебним, він може закритися. В нашій країні не прийнято користуватися послугами психотерапевта. Тому спробуйте поговорити з друзями і батьками своєї другої половинки і з'ясувати, чому виникає ревнощі. А вже потім думайте, чи варто піднімати його самооцінку або просто вести себе скромніше. Адже, можливо, саме ви дійсно даєте привід для постійної ревнощів. І це, треба зазначити, теж зі сторони видніше. Патологічна ревнощі – що це таке?
Цим поняттям описуються важкі випадки психічної хвороби. Зазвичай людина, яка страждає патологічною ревнощами, психічно нездоровий. Це може бути наслідком прийому наркотиків, алкоголізму або просто психічних розладів на тлі стресу. Як боротися з патологічною ревнощами? Своїми силами допомогти людині не можна. Слід звернутися до фахівця. Він призначить лікування, яке буде входити як курс психотерапії, так і необхідні медикаменти. А якщо людина небезпечний для суспільства, то його помістять в психіатричну лікарню.
Категория: Развлечения
Як боротися з ревнощами – поради психолога